Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Semeru


Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie w każdym żywym stworzeniu tkwi pierwiastek wieczności, takie poczucie nieskończoności życia. Małym dzieciom trudno jest uwierzyć, że kiedyś one albo ich bliscy umrą. Do tej wiedzy dorastamy (chociaż może nie wszyscy). Myślę, że podobnie jest z większością znanych nam zwierząt.

Myślę też, że dobrze jest wierzyć, że mamy jakiś wybór... chociaż ostatnio mam coraz więcej wątpliwości. Niewiele jest osób na tyle silnych, żeby samodzielnie wybierać. Świadomych tego, jeszcze mniej. Wszyscy ulegamy, często zupełnie nieuświadamianym, wpływom, niestety.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ludzkości od zawsze towarzyszyła jakaś forma religii, opium dla mas, niekoniecznie jako ogłupiacz, lecz jako środek przeciwbólowy.

 

Niestety podejście absurdystyczne może ukoić jedynie strach przed własną śmiercią, bo jak tu się bać czegoś co już mnie nie będzie dotyczyć.

 

Strachu przed śmiercią w otoczeniu wydaje mi się że jednak nie da się ukoić w żaden efektywny sposób, nawet najbardziej wierzący odwracali się od wiary w takich sytuacjach, bo gdy przyjdzie co do czego to widzisz że już nie możesz z kimś więcej porozmawiać i tyle, to po prostu fakt, bez znaczenia czy jakiś Bóg jest czy go nie ma. Czy idea jest prawdziwa, czy wyssana z palca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...