Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

pisz ładnie i wygodnie


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Toś mnie zatrzymała... czytam i czytam i... to "bo" na 'czele', mnie się pcha "i".

Pisać.. ładnie.. tzn. na pewno bez błędów ortograficznych, które wpadają czasem na orga,

a nie powinny.. wygodnie.. hmm, myślę, co to słowo miałoby oznaczać.

Zasugerowałabym w tytule samo.. pisz. Twoje mini chyba o chęci "pomocy" postujących,

co może niekiedy zaburzyć intencje autora i dla niego samego powstaje.. bełkot (?).

Może nie tak czytam... a za próbę zamieszania w wersach przepraszam....

drobiazgi mi się zmienią, ale tak mi 'czytelniej'.

 

pisz

 

i pamiętaj
że chwycą cię za słowo
będą ciągnąć po ziemi
aż stracisz wszystkie zęby
a zamiast wiersza

powstanie bełkot 

 

Edytowane przez Nata_Kruk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Rozumiem zatrzymanie, bo tekst mało logiczny (mało, to mało powiedziane ;)). 

Ładnie i wygodnie - to oczywiście ironia, nawet nie chodzi o byki ort. ale o taką gładkość formy, utartą już i schematyczną (wiadomo, nowinki i eksperymenty z formą mogą drażnić, odrzucać). Wygodnie - nie drażniąco, konformistycznie, tak by się głównie podobało a nie przekazywało niewygodne czasem treści, obrazoburcze itd.

"Pomoc" postujących - dobrze odczytałaś, choć oczywiście to wszystko przerysowane, bo de facto wcale nie jest tak źle, a często gęsto jest bardzo dobrze, wspierająco, kształtująco pozytywnie (tekst powstał ad hoc po burzliwej dyskusji pod innym wierszem).

Tytuł zostawię, by zaakcentować impas (niekiedy) autora, pomiędzy nakazami zewnętrznymi a potrzebami wewnętrznymi. Czy ładnie i wygodnie, czy jednak po swojemu, nawet ryzykując zamieszanie w odbiorze :) i ewentualną utratę uzębienia ( ;)) (dobrze, że nie bijemy się tu naprawdę :)). Żeby nie powstał bełkot, trzeba dać odpór niepotrzebnym zawirowaniom, stać na swoim stanowisku (nie dać się ciągnąć :)) , wejść w dialog oraz wyłuszczenie czytelnikom, co się miało w zamiarze do przekazania. 

To "bo" użyte jest na zasadzie, "bo jak nie..." - taka groźba ;) której oczywiście nie należy się lękać. "I" - wydaje mi się, daje taki obraz, że zawsze tak się dzieje, a przecież nie zawsze.

Ufff, sama zakręciłam się tym wierszem ;)

Bardzo dziękuję za uwagę i uwagi :)

 

 

 

 

@Gosława :) @Wędrowiec.1984 :) dzięki

@Jacek_K :) również dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...