Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

krótki wiersz o czesławie który ziewa


Rekomendowane odpowiedzi

 

jesteś kompletnie niekompletna
co ludzie na to

 

ludzi nie ma
zatem

bożenno nie pierdol

 

mammo córko moja idź spać

 

bożenna otwiera lodówkę
wyciąga anakondę
czesław ziewa

 

nie ma go w tym krótkim wierszu
więc pewnie się nudzi
dlatego


 

210313
 

Edytowane przez w kropki bordo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • w kropki bordo zmienił(a) tytuł na krótki wiersz o czesławie który ziewa

Brzydki wulgaryzm, nie zawsze pasuje, tu nie pasuje.

Głupi zabieg z tym 'mammo' 'Bożenno', w sumie nic nie wnosi.

Niechlujność w zapisie 'wyciagna'.

Taki na siłę nowoczesny, na zasadzie patrzcie jaki oryginalny genialny.  Ale to mrzonka. 

W sumie nudny :) Taki miał być? :) Pewnie tak, ale co to w nas zmienia (na lepsze), tylko taka konstatacja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iwonaroma Dzień dobry Iwono. Każdy widzi to, co chce zobaczyć :) 

Dziękuję za wyłapanie literówki, zaraz poprawię. Zabawne, zarzucasz mi niechlujność, ale chyba jest różnica między "wyciągna" bo tak napisałam, a "wyciagna" to jest to, co ty zobaczyłaś, zatem bądź proszę precyzyjna ;) Pozdrawiam i życzę miłego dnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@w kropki bordo Czytam sobie to jako opowieść o tym, że wszyscy jesteśmy niedoskonałymi ludźmi. Autorytety, społeczeństwo starają się nam wpoić, że musimy być ideałami. Nie możemy popełniać błędów, dostawać złych ocen w szkole, popełniać gaf, brzydko mówić, wyróżniać się.

PLka idzie na przekór tym trendom. Nie przejmuje się opinią innych. Klnie jak marynarz. Nie idzie grzecznie spać po dobranocce. A na próbę zastraszenia za pomocą anakondy odpowiada przykładem Czesława który zamiast śpiewać ziewnąłby sobie po takiej próbie manipulacji. Ale że nie ma go w tym wierszu, to pewnie ziewa PLka ;).

 

Oprócz tego, że podoba mi się przesłanie "bądź niedoskonałym sobą, nie bój się opinii innych" podoba mi się też absurd użyty w wierszu. Anakonda wyciągnięta z lodówki, ni stąd ni zowąd wyskakujący Czesław, paradoks kompletnie nie kompletna. Tak jakby to była taka lekka zabawa tekstem i całą sytuacją :).

 

Fajnie się czytało. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...