Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • zostawiam serduszko chociaż                                                                                             nie piję
    • „ I jeśli weźmie się do pracy, niech wszystko będzie dla niego próżne, bezkształtne, pozbawione znaczenia i niewidoczne. […] I jeśli coś mają lub będą coś mieć, bogactwo, majątek, czy zawód [pracę], niech wszystko stanie się dla nich próżne, bezkształtne, pozbawione znaczenia i niewidoczne. […] ”           Zaklęcie z tabliczki z Pireusu z IV-III w. p.n.e. w: prof. Andrzej Wypustek „Magia antyczna”, Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo, Wrocław-Warszawa-Kraków, 2001, str. 135.   Taki oto cytat podetkano mi pod nos... – Niby zaklęcie greckie, lecz czy to magia? [1] W czas pandemii tylu mago-medyków głos: [2] „Choć nie wprost na wirusy, lecz via psychologia...” Tu by zabrać sens życia, starczy kręcący nos...   „Duch przygnębiony, twarz zasmucona i rana serca – żona przewrotna; ręce bezwładne i kolana bez siły – taka, która unieszczęśliwia swojego męża.”           Mądrość Syracha, Eklezjastyk, rozdział 25, wers 23. „Dwie rzeczy zasmuciły moje serce, a trzecia wzbudza we mnie gniew: – wojownik, któremu nędza odebrała siłę; – mężowie roztropni, odrzuceni jako nic nie znaczący; – człowiek, który od sprawiedliwości przechodzi do grzechu, Pan przeznacza go pod miecz.”           Mądrość Syracha, Eklezjastyk, rozdział 26, wers 28.   Przypisy [1] Może być, ale do odebrania sensu życia, działania, zdemotywowania często wystarczy banalna psychologia. [2] Byli i są to lekarze, zalecający postępowania o którym było wiadome, że nie działa na wirusy, działa natomiast jako placebo, a nawet zamawianie, stąd „mago-”.
    • Wchodzę do starego domu  Ściągam szarą watę ze ścian  Długonogie żyjątka uciekają w popłochu  Rozpierzchają na cztery strony    W tym starym domu  Nie urodziłem się  Mieszkali w nim ludzie  O których nic nie wiem  Złożyłem podpis u notariusza    Czasami o nich myślę   
    • nie pamiętam już ani jednego nieszczególnego kamienia jakim mnie obrzuciłeś abym mogła go nie potraktować jako dar od losu nie docieraliśmy się gwałtownie ja ciebie z całym twoim przyrodzeniem nieokrzesanym wzięłam na klatę a ty mnie powoli do wypastowania swoich butów językiem ty taki zimny a ja taka ciepła dobrze było nam razem pić wódkę
    • @hania kluseczka ja niczego nie popieram i też nie mam na nic wpływu, żyjemy w czasach apokalipsy, niech się dzieje wola boska :) zaraz Iran zaatakuje Izrael, już są wiadomości zagraniczne, ja żyję w świecie Jezusa. @hania kluseczka mnie nikt nie zastraszy, bo ja mam w sercu radość Boga :) za tydzień odwiedza mnie wnuczka w brzuszku:) będę się nią zajmowała po pracy i w weekendy:) A co mi nie wolno się wypowiadać, znalazłaś coś w necie kopiuj wklej bez przemyślenia:)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...