Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Piosenka z kwiatkiem do kożucha


Rekomendowane odpowiedzi

Świetny tekst Moniko. Ocień, ocień

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Jednak w kilku miejscach mi nie sztymuje.

A może leży? Tutaj "i" jest po mojemu zbędne.

Później zamiast "I jasno" zapodałbym po prostu "z jasnoscią".

Pierwszy wers ostatniej strofki też bym widział ciut inaczej, np. pierwsze niewinne czyste sprzed laty (chociaż tu nie wiem czy nie bardziej elegancko byłoby jednak sprzed lat; możesz jeszcze wykorzystać płatki).

No i sama końcówka trochę wybija z rytmu - sople urwane śmiechem z choinki?

Przemyśl .

 

Pozdrawiam post- świątecznie. F.K.

Edytowane przez Franek K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dulenka Bardzo Ci dziękuję za zatrzymanie się u mnie. Pozdrawiam serdecznie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

@valeria Podoba Misię Twoje bajkowe/bajeczne skojarzenie Pozdrawiam

 

 

@Franek K @Agrafka  @Marek.zak1 Dziękuję Wam za wczytanie się i poprawki :-) Przemyślałam wszystkie, i oto co wymyśliłam. 

 

@Franek K

Jeśli chodzi o "i", to musi być, bo po pierwsze, jest różnica w nasyceniu emocjonalnym  w powiedzeniu "może" oraz "może i", np. "Może mam rację. A może i nie mam" ;-) W drugim przypadku masz przekorę/zadziorność/defensywę/akceptację wymieszaną z wątpliwością/ itp. itd. A po drugie, w każdym piątym wersie ma być 6 zgłosek.  Żeby było to bardziej czytelne, za sugestią @Agrafkaoddzieliłam te wersy spacjami. Dzięki, Agrafko za podsunięcie rozwiązania!

 

Jeśli chodzi o zamianę z "jasno" na "jasność" , to przeszkadzałby mi rym "jasnością"/"miłością". Nie sądzisz, że w wierszu, tak jak w życiu, bardzo trudno dobrze "zrymować miłość"? :-) ;-) 
 
@Franek K  @Marek.zak1 Co do "czysto" - zgoda, choć to tylko formalność, pomaga zwykła zmiana w zapisie (z "czystoniewinne" na--> "czysto niewinne" lub "czyste, niewinne") 

Co do elegancji upływających lat, to chyba kwestia gustu ;-) Ja wolę tu formę  "sprzed laty". :-)
 
Co do urywania się z choinki, to @Agrafka znowu idealnie odczytała moje intencje.
Dziękuję Ci podwójnie, Agrafko.

 

 

@Dag Dziękuję ślicznie, Daguś I idę się chować, na tamto ;-) 

 

@barth Zatem...  Drobniutka kosmetyka i śpiewamy! Trzymam Cię za słowo!  

Bardzo Ci, panie psorze, dziękuję za wyrozumiałość w ocenianiu. Miłego wieczaru:-)

 

 

 

 

 

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...