Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @iwonaroma fajny tytuł i puenta ;))  środek dość banalny, ale i tak plus za brak piór i skór, jak to u niektórych bywa...
    • ...myślę, że imigranci, którzy odpływają od brzegu, może chcą o nim zapomnieć, wypierają obrazy, dramaty, jakich byli świadkami, jednak sama podróż łodzią, czy pontonem - jest  jedynie kolejnym  etapem exodusu, a bynajmniej jego zwieńczeniem. Tekst jednak przeciętny bo nie niesie ani nadziei, ani nie dotyka istoty dramatu, lecz  przechodzi jak notka - obok...    
    • @Hiala Każdy faktycznie musi przez nie przejść :// A suchą nogą nie da się niestety :// @Łukasz Jasiński Bycie lub nie pasożytem nie jest takie oczywiste. To bardzo uproszczona jest klisza niejednej motywacji. Nawet ci duzi co zarabiają i znaczą, też to zawdzięczają różnym grupom i w ich szeregach bardzo długo mogą być również tak postrzegani. Żadna pensja ani praca ani nawet pasja czy wolontariat wcale nie wyklucza pasożytnictwa. A i kobieta na utrzymaniu mężczyzny czy na odwrót też taką nie jest, bo przecież tak czy inaczej dużo wnosi. To są takie klisze często spotykane. Uproszczenia. Ostatnio obejrzałem nowego Monte Christo autorstwa francuskich filmowców. Tam było dużo o zemście. Dużo jej ciemnych stron. Ogólna teza jest taka no nie mścij się po prostu. Odpuść, ale już motywacja osób się mszczących w ten, czy inny sposób jest daleko bardziej złożona, skomplikowana i niejednoznaczna. Kiedyś byłem zwolennikiem teorii 70 %. Jest dobrze, jak 70 % ci się udaje, wtedy jesteś dobry. Ale im więcej piszę, również rzeczy słabszych, widzę że jak 30 % tego co napisałeś ma sens znaczy jesteś dobry gryzipiórek, czy drapiklawiatur ;))) @Łukasz Jasiński Tutaj akurat nie bardzo się zgadzam, ale niech każdy żyje jak chce..
    • @Jacek_Suchowicz ubawił mnie Pan, uwielbiam wprost nonkonformizm , a niech i kasztanem między oczy!   lub troszkę niżej, tam, gdzie jest ...  ha, ha, ha 
    • @Nata_Kruk   Nato, cieszę się, że się spodobał  :) Pozdrawiam z uśmiechem  :) @Łukasz Jasiński   ...doceniam, że się fatygowaleś  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...