Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Moja wina


Rekomendowane odpowiedzi

Kogo zachwyci porzucony przez jesień kasztan?

Stosik starannie wypolerowanych monet i brak własnego plemienia.

 

Czarnoskóry ojciec wciąż patrzy z zadziwieniem na swoją małą córeczkę białą jak americana z podwójnym mlekiem - Bóg zapomniał popaćkać pędzlem po palecie pełnej rozmaitych barw ludzkiego zespolenia 

 

No właśnie jak to jest, że jeszcze wczoraj przynieśli nas w beciku ze szpitala, a dziś włóczymy się po drogeriach w poszukiwaniu dopochwowych krążków i prezerwatyw z wypustkami ...
... Kogo chcemy przechytrzyć? I po co, skoro już nie ma dodruków Biblii z obrazkami Boskiej kary ... ?

 

Dwójka karo. Ubierany poker. I dżin z lodową krą. Nie w kieliszku. W butelce.
Czyli ... nie spełnisz żadnego z moich siedmiu życzeń? Rozumiem, dziś nie niedziela. Ale ... ''Pan z wami''
Zakładam futro. Nie ma sensu odlatywać na zimę.

 

Staram się ominąć skrzypka, który zamiast na dachu, gra w podziemnym przejściu. Chcę mu opowiedzieć historię mojej mandoliny. Zaduszona futerałem ciszy gra tylko jedną struną: sobą.

 

Co można odczuć widząc więźniów wychodzących na przepustkę?
Ciężar ich kary. I ważący tonę odważnik. Żalu. Bądź - jego braku.

Spadająca z nieba łza - łap ją, chociaż nie przyniesie szczęścia, ani nawet nie spełni ósmego  życzenia.
Bladość, przezroczyste czoło i zmarszczki i przerażenie w oczach. Nie wiem, może kogoś zabił, może zgwałcił.
Nie ma się co przerażać - to chcę mu powiedzieć.


Ci co chodzą na ulicach często popełniają znacznie większe zbrodnie. Myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...