Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Dopełnienie


lena2_

Rekomendowane odpowiedzi

Ujęła mnie ciekawa metafora poezji jako sacrum a prozy jako profanum. Liryka wydaje się być bardziej metafizyczna, służy do opisania uczuć, które są materią duchową, zaś epika zajmuje się bardziej przyziemnymi sprawami, bliższa jest rzeczywistości. Poezja i proza jak dusza i ciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • Dlaczego pani mnie znowu zaczepia, naprawdę ma pani ogromny problem, jest pani zwyczajną egoistką, nawet pani nie potrafi przyznać się do winy, tylko: "pan przesadza" i koniec tematu, tak? Według Konstytucji Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej - macie prawo robić co chcecie, jednak: nie macie żadnego prawa własne problemy przerzucać na mnie i właśnie o to wam chodzi - szukacie czułych i wrażliwych punktów tylko po to, aby jeszcze mocniej mnie dobić i zranić.   Łukasz Jasiński 
    • @Andrzej_Wojnowski   O właśnie! To jest właśnie problem: tkwicie w praktyce błędnego koła (bardzo dużo artystów poszło na współpracę z ubekami, reszta: uciekła do kościoła i udaje księży), dlatego powiedziałem: nie! Nie chcę z wami rozmawiać, proste i logiczne?   Łukasz Jasiński 
    • Fajnie i zgrabnie napisane.  Aczkolwiek dziwię się ludziom, którzy o takich ważnych wydarzeniach nie pamiętają.  Ale dla mnie to akurat żaden wysiłek, pamięć do przeszłych dat związanych ze znanymi (i to niekoniecznie osobiście) osobami mam zaczepistą. Gorzej z teraźniejszością i przyszłością - i to bywa problem. Znam datę i godzinę narodzin Marylin Monroe, wiem, kiedy zmarła Halina Poświatowska, ale nie wiem "który dzisiaj",  "jaki dzień tygodnia" i "co mamy w planie w środę".   Za to mam koleżankę, która z kolei z orientacją w czasie rzeczywistym problemów nie ma, ale nie pamięta dat urodzin swoich rodziców, dziadków i znajomych.  I jeden, i drugi przypadek można uznać za niedbalstwo i brak zaangażowania.  No ale zdarza się :)   Pozdrawiam    Deo
    • @Ilona Rutkowska Trochę tak i trochę nie :)  Wiek to jedno, a samopoczucie i możliwości drugie. Nie na wszystko mamy wpływ. Chociaż postarać się warto, choćby o własny komfort psychiczno-fizyczny.  Dzięki za czytanie :)   D.
    • A gdzie katarynka? 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...