Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Dzisiaj spał anioł...


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj spał anioł na moim ramieniu wsparty
Nie był to dzień specjalny, zwykły czwartek
Spojrzał na mnie, ziewnął, przechylił głowę i usnął
Na czoło opadł mu włosów kosmyk
Chciałem je poprawić, ale bałem się go zbudzić
Wpatrzony, myślałem - - - w końcu się poruszył
Odgarnął włosy, znów spojrzał i umknął
Kolejny anioł w pamięci, którego nie dotknę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Mimo że anioł odleciał,jest jakieś ciepło i optymizm w Twoim wierszu.Gratuluję pomysłu. W końcu nie ramiona każdego siadają anioły,żęby odpocząć. Można by jeszcze trochę popracować na stylem, np:zmienić ,,ale"na lecz bałem się go zbudzić, a ,,umknął" na ,,zniknął" lub ,,odleciał". Trzy pauzy proponuję zmienić na trzy kropki. Tekst by ładniej wyglądał podzielony na cząstki,ale to już taka moja prywatna uwaga,do której nie musisz się stosować,bo każdy ma inną wizję kompozycji. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym wierszu nic sie nie dzieje . Jest taki jakis mdly choc sam zamysl wedlug mnie bardzo dobry.Nie pasuje mi rowniwez "wlosow kosmyk " zmienilabym na "kosmyk wlosow" ( ale to czysto kosmetyczna sprawa:)).Uwazam ze moglo byc fajnie ale hm...czegos mi tu brak . Jak wpadne na jakis pomysl to napisze:)pozdrawiam i zycze sukcesow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczatek jest liryczny-wtóry ale liryczny.. poprawiłabym tylko wersyfikacje, niestety pointa łamie całosc: liczyłam na oryginalne zakończenie, jakis pazur, cokolwiek co odróżniłoby ten wiersz od innych utworów z aniołami. Dobrze ze jest klimat, naleząłoby chyba się zastanowić jak zaciekawić czytelnika, doszlifuj ten utwór a wtedy moze być ciekawie;)

Pozdrawiam
Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tdk crew
Przyznam, że jest to historyjka... Jest to opis rzeczywistej sytuacji, więc musi to być historyjka według mnie.

Do reszty
Myślę co mógłbym poprawić, ale jakoś nie bardzo coś wpada mi do głowy. Pointa przyznaję, że orginalna nie jest. Nie wiem o co chodzi z poprawianiem wersyfikacji. Także proszę o wyjaśnienie:
"(...) przydałoby się tę sytuację (...) trochę skondensować..." Po prostu nie wiem co mialaś Natalio na myśli.

Dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Somalija   Jeszcze jedno: nie pozwolę, aby ktokolwiek rozbierał moją inteligencję na pierwsze czynniki - to robią nauki ścisłe, słowem: zakładają klepki na mózg, ojej, oczy, otóż to: temperatura Słońca wynosi 5,500 stopni Celsjusza, Jądro Ziemi - 5,500 stopni Celsjusza - czy to daje coś do logicznego myślenia? Ziemia będzie trwała, póki będzie świeciła największą gwiazda Słońce i pewnie kiedyś Słońce zgaśnie i będzie karłem, pewnie pani nie może przełknąć faktu naukowego, iż następuje obrót płyty tektonicznej - to jest niewygodne dla sekciarzy od ocieplenia klimatu, Unii Europejskiej od dwutlenku węgla i wszelkiej maści sekt monoteistycznych, które wrzeszczą o końcu świata, nieprawdaż? Zaraz pewnie oskarży mnie pani, iż tworzę "teorie spiskowe", nieprawda: takimi epitetami posługują się ci, którzy nie mają kontrargumentów.   Łukasz Jasiński 
    • @Somalija   "Studia humanistyczne są tak samo wartościowe jak techniczne – przekonywała w Czwórce magister historii. Czy tak jest faktycznie?   Zgłębianie historii czy matki nauk – filozofii jest dziś passé. Na taki stan rzeczy złożyło się kilka czynników. – W ostatnich 20 latach miał miejsce olbrzymi bum na studiowanie, to doprowadziło do obniżenie poziomu, szczególnie kierunków humanistycznych – mówił w audycji “Się mówi” dr Łukasz Niesiołowski z Uniwersytetu Warszawskiego.   Jednak system finansowania uczelni wyższych również stawia na “umysły ścisłe”. – Jesteśmy niedofinansowani, chętniej dotowane są kierunki techniczne – podkreślił Mateusz Mrozek, przewodniczący Parlamentu Studentów RP. Tymczasem, jak podkreślają goście Czwórki, osoby bez “konkretnego zawodu” łatwiej radzą sobie na rynku pracy. – To są ludzie, którzy potrafią dopasować się do oczekiwań pracodawcy – ocenił dr Niesiołowski."   Źródło: Internet    Komentarz odautorski: dlatego właśnie świetnie sobie poradziłem w życiu i nadal sobie radzę, chociaż: jestem osobą niepełnosprawną o umiarkowanym stopniu - posiadam nabytą niepełnosprawność (nie słyszę) i zawsze miałem pod górkę - niczego nikomu nie zawdzięczam - jak ognia unikałem nepotyzmu, a teraz nie muszę pracować i to was bardzo, bardzo i bardzo boli...   Z poważaniem  Łukasz Jasiński 
    • Melodyjnie    Łukasz Jasiński 
    • Uuuu... Jestem pod wrażeniem...   Łukasz Jasiński 
    • Melodyjnie    Łukasz Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...