Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Ciszafot


Dima Kartonof

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Dima...

Tytuł super, ale wersyfikacja 'be'. Już w pierwszym wersie, aż chciałoby się czytać...tysiącami słów...

a tu nie, słowa stoją cicho w kolejce, zatem, po co one - te "słowa" razem z "tysiącami".?
To ścinanie zakręcone jakieś, albo czegoś nie "łapię", zdarza mi się od czasu do czasu.
Jak.. ostrze wskazówki.. zetnie słowa, które.. nie padły...? buu...
Tytuł zapamiętam.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tysiącami słów... stoją cicho w kolejce" Jeżeli tak, to kto stoi? To słowa stoją. Czekają na wypowiedzenie. Bywa, że powściągamy ważne słowa, istotne wyznania z różnych powodów. Nieśmiałość, obawa, itp... potem mija czas, kiedy jest właściwa ku temu okazja i ta się już więcej nie nadarzy. Te niewypowiedziane słowa, gilotynuje upływający czas. Gdyby padły, umknęłyby ostrzu i wszystko by się dobrze skończyło :) O tym jest ten wiersz. W skrócie, o nie mówieniu "kocham Cię" wtedy kiedy jest odpowiedni moment. Ile takich momentów? Tysiące. Pomogłem? Dziękuję pokornie za wszelkie uwagi. Nie jestem poetą. Próbuję.

Edytowane przez Dima Kartonof (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

z tym to mogłoby być różnie, znam wiele osób, które (łącznie ze mną) lubią czasem palnąć coś durnego. ;)

Popraw "umknęłyby"

Jeśli mogę coś doradzić, bo to fajny tekst - inaczej by mnie nie zatrzymał. Chyba wiem o co chodziło Nacie, a zauważyłem gdzieś tam jeden przecinek i dwie kropki.

Postaw jeszcze jeden, po "Tysiącami" i będzie ok. Chyba coś poprawiłeś, bo już się nie potykam, a chyba była jedna zgłoska więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

.... tzn. przeczytałam wyjaśnienie, ale, jak wyżej pisałam, czasami gubię się w czyichś słowach i nie mogę 'zajarzyć',

o czym dokładnie 'mówi' treść. Dima, sorry... ja tego niemówienia, kocham cię, nie wyczułam. Trudno...

Po.. 'tysiącami".. pojawił się przecinek, nie było go wcześniej. Można by także wyraz.. "słowa".. dać niżej...

Już milknę.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...