Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Idziemy?


Rekomendowane odpowiedzi

Pocałować morze i uciec -
po całożyciowej podróży ...


Jechać do celu i ... go wyminąć, by wrócić ... do poczekalni dla  tchórzy


Zakochać się tak mocno, że aż głupio powiedzieć o tym Bogu - Portret ukochanego zawiesi w nieba rogu


Powróżyć sobie z ręki - gdy linia śmierci przecina niewielki punkcik  życia, zaznaczyć kąty nieba i jedną współrzędną nie-bycia


Siedzieć na kopcu z piasku na szczęśliwej plaży - i poszukiwać muszli - świecących spełnieniem lichtarzy ...


Jeść obiad przy dębowej ławie - z talerza teorii względności i patrzeć jak stygnie danie - bezwzględnej wygłodniałości


I zerwać bukiet kwiatów, najlepiej pąsowiejących z litości  - jak z płatka urwą milczenie ... niewyznanej miłości


W sobotę skoczyć na bungee, a później - do Kościoła
We wrześniu ... zaczyna się życie i już zapisuje do szkoły ...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wyliczanka, że można by przy każdym kolejnym akapicie punkt postawić. Brakuje mi czegoś co sprawiłoby, że tekst czytałby się bardziej jako zwarta całość, a nie zbiór kolejnych wyliczeń właśnie. Jednak same wyliczenia, podobają mi się. Są malownicze i niekiedy intrygujące. 

Z pozdrowieniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarek Płatak @Czarek Płatak Dzięki za cenne wskazówki, choć może być ciężko to wprowadzić w życie - taki mam 'styl' (jeśli można to w ogóle w ten sposób określić), coś w rodzaju strumienia świadomości i jeśli zdarzy Ci się jeszcze coś mojego przeczytać, to będzie to 'ta sama śpiewka' - uprzedzam ;)) I pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...