Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

religijni modlą się

lamentują

chcą przeniknąć na drugą stronę

oczy jeszcze we mgle

łez

 

uczeni cali w analizach

wszystkich ziarenek piasku

daleka droga

 

politycy zawsze silni

do przodu

więc utknęli w betonie

 

poeci

eh poeci

na rumakach słów skaczą

często się kiereszując

 

najzwinniejsze dzieci

hyc hyc

i już po właściwej stronie

 

a ja?

 

co będzie ze mną?

 

mnie porwie wiatr

 

tylko gdzie...

tylko dokąd...

Edytowane przez iwonaroma (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

Początek tak sobie czytam, a reszty nie zmieniam :-):

religijni modlą się
lamentują

chcąc przeniknąć drugą stronę

ale oczy jeszcze we mgle
łez
 

uczeni cali w analizach

wszystkich ziarenek piasku
 

politycy zawsze silni
do przodu

dawno utknęli w betonie

 

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Heh, choć nie uczona, widzę się po tej stronie;) Całkiem ciekawy wiersz i 'romantyczne' zakończenie. Ciekawy tym bardziej, że trzeba połączyć tytuł z treścią, a i tak pod tą ścianą może kryć się wiele rzeczy, ja akurat nie odgadłam:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • 18. Traczynka (narrator: Agrianin)   1.   Przyszła boso. Nie niosła nic oprócz siebie.   2.   Pachniała ziemią po deszczu — bez obietnic.   3.   Dotyk bez słów. Nic nie zostało puste między nami.     4.   Czas kapał wolno, jak wino na kurz.   5.   Żołnierz idzie dalej. Słońce i kobiety zostają.   6.   Odeszła zwyczajnie — jak wszystko, co nie maszeruje.   7.   Na karku czuję nie jej dłoń, lecz tamten czas.   8.   Kiedyś daleko jej oczy znów każą mi przeżyć noc.   cdn.
    • młodsze do starszego   gdybym wiedziało tyle co ty wiesz teraz  i miało tyle co mam od urodzenia   starsze do młodszego   gdybyś wiedziało tyle co ja wiem teraz  to byś nie miało nic do stracenia                                              
    • @Rafał Hille ostatnio widziałam małego pieska, który szczekał i podskakiwał do właściciela, a właściciel w telefonie, nie reagował na pieska, a pieskowi było smutno i zimno zapewne:)
    • @huzarc Bym chyba zrezygnował z bezmiaru nieskończoności. Ale sens i finał super wybrzmiewają.
    • Śnieżynce    (…-styczeń 2016)                                           tylko pies zna całą prawdę o wszystkich nocach i wieczorach nie zostawia się właściciela samego ze smyczą w zębach w środku miasta gdzie rządzą parszywe koty ten patyk przyniosę ci ja i pobiegniemy sprawdzić czy micha znowu pełna sam zrzucisz kolczatkę z mostu, masz racje niebieskooki czworonożni ludzie są pod ochroną pamiętasz gdy biegliśmy przez pole złapać słonce na gorącym uczynku? twój ogon w łanach zbóż powiewał jak zły roger na pirackim statku ty wiesz jak drgają wąsy wroga i swędzą kły nad tętnicami pijaka znów  huk wiatru w środku nocy miesza pył ulic z cieniami na domach pomacham ci łapą ze spaceru na drugi koniec tęczy z mokrym nosem między palcami zawyjemy serenadę do markotnych chmur nad kominem a teraz chodźmy już szurnięty księżyc jest wysoko gdzieś czeka na nas puszka po coli parę murków do oszczania         
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...