Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • @Witalisa obraz owszem, pewnie najlepiej. Ale też jak widać obraz wyrażony słowem. Dzięki, ciekawe spostrzeżenie!
    • Nic, tylko mieć taki plecak podczas wędrówki. Dużo nadziei wlewasz tym wierszem. 
    • Mrok spada na Ziemię, gęsty jak mara, z ciemności wypełza gad jadowity, zahipnotyzować żywych się stara, podwójnym językiem bada i syczy.   Powstają potwory z myśli nieczystych, nadają znów sobie bezduszne prawa mścicieli bezmyślnych, sędziów ulicznych, by się jedynie zbrodnią napawać.   Nie lecą na Ciebie drony ni bomby, to wszystko się dzieje jeszcze daleko, czasami przelotnie tylko oglądasz, jak ginie czyjś ojciec lub czyjeś dziecko.   Przewinąć z pewnością możesz niechciane, pominąć obrazy, gdy nie zamierzasz oglądać z kamery drona nagrane, ostatnie momenty życia żołnierza.   Lecz przecież jad ciągle sączy się wokół,  napełnia ulice i skaża serca, zakwita piorunem w niejednym oku, a kto mu nie wierzy, ten innowierca.   Już rosną legiony chętnych do walki, szukają pretekstów, by dopiąć swego, los kładą na szali głupi i mali, nie słychać rozsądku głosu żadnego   lub ktoś go utopił w zalewie bzdury, co stara się ukryć już tykający zapalnik końca, wisi na którym, jak bańka mydlana, chwila bieżąca.   Tam dzieje się koszmar, a przecież u nas są głowy gotowe, palce na cynglach,  czekają jedynie na przyzwolenie i bez rozkazu będą zabijać.              
    • O matko! Niezła jazda.    Gratuluję wiersza! 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...