Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Wczoraj na nieboskłonie
pomiędzy kamiennym fallusem Saturna
a migotliwą piersią Wenus 
zobaczyłem błyskotliwy film pornograficzny
oznajmił w momentach ekstazy i ekwilibrystyki
O
tajemnicy stworzenia Wszechświata

Podczas krzyków westchnień i jęków
pojawiło się pierwsze Słowo
niczym kropla ta kropla spermy

na jej twarzy
z egzaltacją wykrztusiła
5 przypadkowych liter
Amen

I wtedy narodził się Bóg 

Edytowane przez W.M.Gordon (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

Nie to, że się czepiam, ale jak już rozprawiamy o tym jak się teraz pisze, czy jak się nie pisze to powyższy kawałek jest dla mnie osobiście kolejną kropelką w oceanie sobie podobnych. Dodatkowo kolega boi się powrotu łaciny, a sam czerpie z dorobku kultury antycznej.

Co do samej treści utworu to chyba czegoś jednak nie rozumiem:

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

tzn. nowa mitologia? Bóg pisany z dużej litery w naszej kulturze na ogół oznacza boga Starego i Nowego Testamentu. Wychodziłoby więc na to, że nawet jego istnienie zawdzięczamy antykowi :) Wszystko zatem się wzajemnie plecie i może nie trzeba się tego czepiać ;)

Pozdrawiam.

Opublikowano

Wiersz jest bardzo prosty. Co było pierwsze - jajko czy kura?

Kto się narodził pierwszy - człowiek czy Bóg?

Tego nigdy się nie dowiemy, tak samo jak nie dowiemy się jaka była "piąta litera".

Amen.

 

Dziękuję za komentarze.

Opublikowano (edytowane)

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Nie odnosiłam się do kolejności ale przedstawienia spermy niczym komunii i aktu jej ofiarowania. Pozycjonuje to kobietę - nie jako partnera a podrzędną istotę. I to mnie uderza. O tym schemacie kulturowym piszę, pielęgnowanym religijnie i historycznie. I nie jako feministka a człowiek.

bb

Edytowane przez beta_b (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Cześć W.M. 

 

Może "T"? 

 

AMENT wymiawiają dzieci w wieku przedszkolnym, czasami też ludzie dorośli. na końcu modlitwy

 

Mam pytanie, dlaczego "5" nie napisane zostało przez Ciebie słownie? 

 

Amen - niech się stanie. 

 

To prośba lub nakaz, zależy, jak na to patrzeć. 

 

Justyna. 

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Rezygnuję z dyskusji i obserwacji wiersza. Jak dla mnie psychologiczna waga i symbolika jest nadużyciem, ale - nie mój cyrk i nie moje małpy. Nie czuję zrozumienia po drugiej stronie ale nie zamierzam nikogo zmieniać ani uświadamiać. 

bb

Opublikowano

Beta - aby się zrozumieć, należy się poznać.

Aby się poznać, należy współżyć.

Aby współżyć, należy się kochać.

Aby się kochać, należy mieć seks.

 

...

 

Nic dziwnego, że się nie rozumiemy.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Annna2 Aniu. dziękuję serdecznie.   i za słowa wielkiego pisarza i poety również.   a ja mam w głowie jego :   "Umierać, to nic. straszne jest nie żyć."      
    • @Annna2

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @Migrena  Pięknie, poetycko i wzruszająco. A dalej za V. Hugo:   Bo miłość jest jak drzewo: sama z siebie rośnie, głęboko zapuszcza korzenie w całą istotę człowieka i nieraz, na ruinie serca, dalej się zieleni.
    • @Robert Witold Gorzkowski  lubię Twoją poezję Robert. Doskonale wiesz czym jest wolność- wiara jest wolnością, Ty wierzysz- jesteś wolnym człowiekiem. Że masz pytania? To normalne- z Człowieka wypływa.  Dziury na Krzyżu- sumienie. I miłość jest wolnością nigdy nie zniewoleniem. Wolność. Bo można być niewolnikiem i można być wolnym.  I nikt tej wolności nie może odebrać- można tylko samemu jej się pozbawić, bo wolność można sprzedać, za przywileje, stanowiska, etc... Tyle lat byliśmy w niewoli- na mapach Europy nie byliśmy, ale zawsze wolni  
    • miłość nie zna granic - rozsadza horyzont świata, pęka w dłoniach jak promień, którego nie sposób zatrzymać, jakby samo niebo rozbierało się z cienia, żeby znów zobaczyć siebie. jakby światło chciało dotknąć swojego początku. nie da się jej stłumić, bo rodzi się z ciszy, która pamięta krzyk stworzenia, z drżenia - gdy światło dopiero uczyło się wypowiadać ciemność. chcę kochać - i kocham, jak ogień, który nie prosi o tlen, jak ocean, co nie szuka brzegu, jak sen, który śni sam siebie, jak puls wszechświata, który bije w sercu atomu, jak światło, które spala się na ustach poranka. bezszelestnie, bezgranicznie, bezwarunkowo, bez zazdrości, bez cierpienia, bez końca, bez oczekiwania, bez przywiązania, bez analizowania. liczy się tylko bez, liczy się tylko to, co zostaje, gdy odejmiesz już wszystko - ciało, strach, pamięć, imię - zostaje światło, które mówi Twoim głosem, rozszczepia się na czułość, i ciszę, która ma Twój kształt, jak odbicie duszy w tafli nocy. czy jesteś, czy tylko światło uczy się milczeć po Tobie?      
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...