Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Odkrywając sens istnienia


Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka dziwna słabość,
że się widzi i słyszy siebie
i to, co się chce.
Jest taka możliwość,
żeby zamilknąć i się unieść
nad galerie wyobrażeń i rzekę myśli.
Jest taka szansa,
aby poczuć Jego Obecność
i swoją - jako nowo narodzone stworzenie.
Jest pewność,
że intencją Stwórcy nie jest osierocenie,
a wkomponowanie w wieczną rzeczywistość

Janusz Józef Adamczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WiJa
Słusznie Ktoś już przede mną zauważył, że "wiara wierze nie równa"; myślę, że istotne jest w KOGO, czy KOMU się wierzy, np. wierząc w Allaha , warto zamordować niewiernego, czyli psa, bo taki czyn otwiera drogę do nieba; z kolei, wierząc w Jezusa, trzeba kochać nieprzyjaciół swoich, itd....
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldemar_Talar_Talar
Bardzo się cieszę, za podkreślenie pojęcia "ISTNIENIE", właśnie ostatnio zastanawiam się nad takimi terminami, jak "SENS ISTNIENIA" i "TAJEMNICA ISTNIENIA"; wydaje mi się, że u nas jest zbyt mało rozważań poświęconym kwestii ISTNIENIA, a prawie w ogóle nie dotykamy czegoś takiego, jak ŚWIADOMOŚĆ KOSMICZNA. Wydaje mi się, że jeśli horyzont się poszerza, to w końcu, siłą rzeczy, dorastamy do tej, w/w świadomości kosmicznej.
Bardzo dziękuję Ci (czy mogę, tak wprost się zwrócić?) za zauważenie tego mojego wiersza i komentarz. Pozdrawiam serdecznie. Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jan_komułzykant
Krucjaty, to przecież nie jedyny rodzaj przemocy chrześcijan, były także inne, ale tĘ przemoc popełniali ludzie NIE W IMIĘ KSIĘGI, A ZATEM NIE JAKO WYKONUJĄCY ROZKAZY BOGA, czynili to sami z siebie i za to odpowiedzą przed Bogiem. Allah, poprzez Koran, nakazuje ZABIJANIE NIEWIERNYCH, czyli psów, zabicie niewiernego otwiera drogę do nieba, W którym czekają dziewice. Ludzie zawsze popełniali i zawsze będą popełniać błędy, taka jest natura człowieka! A więc istotne jest to, co nakazuje Bóg, a mój Bóg nakazuje: "NIE ZABIJAJ!"
Bardzo dziękuję za głos w dyskusji i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...