Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mówią, że to nic trudnego,
że wystarczy komplementy
prawić damie gdyż ta słodycz
ją zniewala jak diamenty.

Mówią jeszcze także o tym,
że wystarczy bombonierka
żeby damie odechciało
się pogrywać z nami w berka.

Mówią inni, że alkohol
swoją mocą czyni cuda
bowiem niczym niewidzialny
klucz rozwiera damskie uda.

Mówią także, że i kwiatek
choćby nawet z kolcem róża
kształtem, barwą, aromatem
otumania i odurza.

Mówią ciągle o frazesach
o sloganach wyświechtanych
a ja milczę, a ja daję
siebie w Święto Zakochanych.


Chociaż do Walentynek jeszcze przed nami kilka dni pozwoliłem sobie wrzucić ten wierszyk z myślą, że może go ktoś zechce wykorzystać. Ja dołożę do niego jakąś grafikę i w formie laurki 14 lutego wręczę mojej małżonce. Jak z treści wynika to siebie także.

Płeć piękną pozdrawiam Walentynkowo
HJ

Opublikowano

@Henryk_Jakowiec

Witam Henryku - wiersz na czasie - walentynki tuż tuż .

Kwiatek komplement
wszystko to kupią
ważny jest moment
który bardzo lubią

powiadasz że alkohol
rozwiera damskie uda
zgadzam się on czasem
czyni cuda

tak samo różna działa
jak one jest delikatna
dla nich to coś
to wielka gratka

więc je kochajmy
nie tylko w walentynki
co dzień im umilajmy
przecież to nasze
są dziewczynki




Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Chcesz bym kochał wszystkie?
Platonicznie chyba
wszak to nierealne
dla starego grzyba

obłaskawić tyle
ciał choćby pobieżnie
bo choć moje myśli
buzują lubieżnie

to jednak w praktyce
niestety wysiadka
bo gdy ma się statut
statecznego dziadka

trzeba ograniczać
wysiłek i czyny
i młodszym zostawić
podryw i dziewczyny.


Pozdrawiam
HJ

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Tam ar dama da, oto Adama dramat
    • @Berenika97 Dziękuję, zastanawiam się czy może zamiast " kosmicznie długimi rękawami " napisać " kosmicznie długim rękawem " . 
    • @hollow man   Podobno "Zmierzch" - ale to nie ten z wampirami, tylko ten, co zapinał niebo na pierwszy guzik.  W sumie nieważne co grali w środku - najlepszy seans i tak odbył się na zewnątrz.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @karenka Stary temat i tak mi się wydaje, że jednak poruszasz się w przewidywalnej trajektorii. Brakuje mi takiego... Żeby oddać czego mi brakuje, użyję francuskiego terminu, którego nie potrafię zastąpić czymś bardziej przyswajalnym... Brakuje mi 'jebnięcia'. Ale to wiesz... Opinia przechodnia.
    • @Łukasz Jurczyk   Jak to u Ciebie - tekst jest tak uniwersalny, że mógłby opisywać każdy ruch oporu w historii ludzkości - od antycznych rebelii, przez okupację podczas II wojny światowej, aż po współczesne konflikty.   Na początku - „Wiem, że ściany słuchają” - czyli zaczyna się od motywu paranoi i strachu przed inwigilacją, ale spiskowiec akceptuje ryzyko i odrzuca mentalność niewolnika. A bunt - to ruch oddolny, angażujący zwykłych ludzi. Bo okupacja to wchodzenie do domów, wróg jest jak wszechobecny brud.   Narrator rzuca wyzwanie „Królowi” czyli Aleksandrowi - spiskowcy wolą zniszczyć swoje miasto i zginąć, niż oddać je w ręce tyrana. To ogromna determinacja. Rodzina w czasie wojny to słaby punkt, „ciężar”, przez który łatwo człowieka zaszantażować. Jednocześnie to właśnie troska o bliskich i chęć zapewnienia im godnego życia jest ostatecznym powodem, „żeby nie klękać”.   Piękny aforyzm - „Wolność kosztuje” - bunt wiąże się z drastyczną ceną - krwią, śmiercią, zniszczeniem. Złudzenie, że bierność zapewnia przetrwanie, zostaje brutalnie rozwiane. Niewola nie jest darmowa - jej ceną jest powolne umieranie godności, ciągły strach i upodlenie. Zapłata jest ostatecznie wyższa, choć uiszczana w ratach przez całe życie.   Znakomity tekst!
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...