Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

jeśli cokolwiek kiedykolwiek


Rekomendowane odpowiedzi

@Penelope_Coal
Nie zgadzam się z zakończeniem wiersza

"po prostu nic nie dostałam"

Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, jakbyś nie otrzymał. (1 Kor 4, 7)

Każdy z nas otrzymał przede wszystkim bezcenny dar - życie - i nadal otrzymuje tak wiele każdego dnia, chociażby to, że widzi, słyszy, że chodzi, logicznie myśli itp i itd - a to wszystko darmo nam dane, więc:

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! (Mt 10, 9)

I nie o przekonywanie tu chodzi, ani o "wybielanie białego", tylko o dzielenie się tym, co w nas dobre, czyste i piękne. Czasami to, co dla nas jest białe, przez kogoś innego postrzegane jest jako tylko "połowicznie" białe... kiedy podzielimy się własnym doświadczeniem, ten ktoś może zastanowić się i wyciągnąć dla siebie wnioski... o ile zechce, ale to już jego problem.

Serdecznie pozdrawiam Penelope :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teresa943
Krystyno, w tym tekście mówię o sytuacji, której być może mogłabym być podmiotem. Nie mam pretensji do boga, ani do kogokolwiek innego. To sytuacja hipotetyczna. Masz rację, jeśli moja wypowiedź znajdzie odbiorcę, to wystarczy. Mnie cieszy możliwość wypowiedzi. Dziękuję ci za wnikliwy i wartościowy komentarz. Hey:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...