Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Właściwie


WiJa

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to nic się nie zmieniło, nic nie runęło, a już najmniej ustrój. No, może tylko fasada i niektóre dekoracje, nawet wliczając w to ludzi, a właściwie ofiary losu (zresztą po jednej i drugiej stronie rewolucji), ale to tylko bardziej dla zmylenia szyku przeciwnika, dla przegrupowania się z zachowaniem dominującej pozycji. A jeżeli nawet coś się zmieniło, to tylko dla korzyści, jakżeby nie, z nawiązką. I to, jak zawsze dla tych, którzy zawsze mieli, mają i mieć będą tyle, że komuś to się może wydawać nieetyczne, chociaż jeszcze bardziej takiemu komuś wydaje się, że można to zmienić. I taki, summa summarum idiota, który nie ma pojęcia o niczym (czyli o życiu), to zmienia.

P.S.
Wiem, że czegoś nie można zastąpić czymś, ale też wiem, że niektórzy to robią z powodzeniem. Pytanie tylko, czy jestem, czy nie jestem skonfundowany. A jeżeli jestem, to czy bardziej wiedzą, czy bardziej zastępowaniem, właściwie wszystkiego wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jesteś skonfundowany, czy nie, ale wiem, że dla jednych symbolem lepszego świata jest materialna sfera egzystencji. Dla innych duchowa i wartości niematerialne, jak np. tradycja, mądrość naszych antenatów i religia. Świat oparty na dobrach doczesnych niekoniecznie jest lepszym światem...
Jedna osoba rozrywkę utożsamia z teatrem, operą, książką, wieczorem poezji, inna z nachlaniem się wódy i disco-polowym szaleństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...