Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

KONKURS LIMERYKI Z PALINDROMAMI


Joanna_Soroka

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym roku organizowany był konkurs RYMOWISKO Z PALINDROMAMI (może ktoś pamięta). Konkurs zaowocował wydaniem książki I LABA NA BALI, w której znalazły się teksty osób nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie. Podobnie będzie i w tym roku.

[center]Redakcja strony internetowej www. palindromy.pl, Portalu Literackiego Fabrica Librorum, oraz Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddz.II Warszawa,

zapraszają do udziału w konkursie
LIMERYKI Z PALINDROMAMI

Palindrom (gr. palindromeo – biec z powrotem) - Wyrażenie brzmiące tak samo czytane od lewej do prawej i od prawej do lewej. Współcześnie palindromy pełnią funkcję gry słownej. Prawdopodobnie w przeszłości mogły też mieć znaczenie magiczne.

W konkursie mogą brać udział wszyscy, którzy przyślą swoje autorskie limeryki, zawierające w treści palindromy Tadeusza Morawskiego. Nie mogą to być limeryki, które były już publikowane.

Limeryki należy wysłać na e-mail: [email protected]
Termin nadsyłania prac: 1.02 - 30.03. 2014r.


[u]Nagrody:[/u]
Oprócz I, II i III miejsca nagrodzonego dyplomem oraz książką, autorzy nagrodzonych i wybranych wierszy otrzymają
TOMIK POKONKURSOWY
[u]Teksty wybierze jury w składzie:[/u]
prof. Tadeusz Morawski - autor palindromów, Aldona Borowicz- poetka, członek Związku Literatów Polskich, Mirosława Szychowiak- poetka, animator kultury, Joanna Jakubik- koordynator konkursu, członek Stowarzyszenia Autorów Polskich.[/center]

Zadaniem uczestników jest umieszczenie w tekście limeryku jednego z palindromów prof. Tadeusza Morawskiego (do wyboru - przykłady poniżej), w taki sposób, aby powstał wiersz zawierający ów palindrom.
Teksty konkursowe przed wysłaniem powinny być zapisane w jednym pliku z rozszerzeniem doc.(word) lub też umieszczone bezpośrednio w e-mailu. Można wysłać dowolną ilość limeryków. Teksty mogą być podpisane nickiem lub imieniem i nazwiskiem.
Wysłanie tekstów jest jednocześnie wyrażeniem zgody na dalsze działania organizatorów, związane z konkursem. Ci, których teksty znajdą się w tomiku, zostaną poproszeni o podanie imienia, nazwiska i adresu do korespondencji, oraz podpisanie oświadczenia na potrzeby wydawnictwa. Osoby nagrodzone, które nie będą mogły uczestniczyć w uroczystości zakończenia konkursu, otrzymają nagrody pocztą.

[center]Zapraszamy do wspólnego limerykowania palindromicznego.[center]

Palindromy Tadeusza Morawskiego do wyboru:
Aga nagim śmiga naga * Ada goło i sioło gada * i wożę makaka mężowi * Adela atomowo mota, ale da* a ja kolię chcę i lokaja * a kto psy ma , damy spotka * ale mima mami Mela * Alu, hutnik Papkin tu hula * a na rzece hece z rana * a na wigor grog Iwana; babę chcę! Chcę bab! * co ma milord, roli ma moc * da i boa na obiad * ej, i po premii mer popije * ej, żyrafa ryż je * elf układał kufle * Elu, becz, cebule * i bar go ograbi * i laba na Bali * i popili popi * i za kufrem smerf u Kazi * Izę Iwo więzi * komarów wór, amok * może jeż łże jeżom? * na epika taki pean * napichci pani, napichci pan * okpili PKO * Otto, kogo kot to? * popada - gada pop * tu armata - a tam raut * w łóżku żuk, żółw * wół skarb, brak słów * zagwiżdż i w gaz! * zaradny dynda raz * znowu brak skarbu w ONZ * żartem dano nadmetraż * a to kumaj i popijam u kota * Iwo Kot sowy dał Władywostokowi * Ule Hani na helu * Cel dopięty! Złapał Zytę i podlec * Ile ułan zaznał u Eli! * Ada bąki piką bada * A ma datę ta dama? * Ilu ta Nina z Anina tuli? * Oto Fela, ale foto! * Ona da, gadano * Katię chcę i tak * Da i sąsiadka, jak da i sąsiad * Ja tu tę chcącą chcę tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...