Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

MAKROREFLEKSJA


Janusz_Józef_Adamczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że ostatnie dwa wersy nieco bym odwrócił.
Świadomość jest żaglem
Doświadczenie (jakimś tam, niekoniecznie dobrym) wiatrem
Dla mnie taka zależność ma jakiś sens, którego nie mogę dopatrzyć się w takim zestawieniu jak w tekście. Do reszty uwag nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beata_Banaszuk
Pyta Pani, a może będzie nam lepiej - pytasz, o pierwsze słowo trzeciej linijki? Odpowiem krótko - człowiek, a konkretnie, jeśli chodzi o moje doświadczenia, to, niestety, ale miałem okazję zetknąć się z kilkoma takimi osobami; nie wchodząc w szczegóły, wymienię tylko jeden z bestialskich "gestów", jakie mnie dotknęły - fałszywe oskarzenie mnie o czyn (karany więzieniem), którego nie popelniłem.
To naprawdę wielki pech, mieć do czynienia z takimi ludźmi.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek_Orzełowski
Panie Marku, wielkie dzięki za brawa, ale, takiego doświadczenia w obcowaniu z ludźmi, jakie ja mam, naprawdę nie życzę Panu; mnie się udało przeżyć, ale wielu, będących na moim miejscu, mogłoby się to nie udać.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirosław_Niewierszyn
Panie Miroslawie, mówi się o "dobrym wietrze" i "złym wietrze". Niektóre doświadczenia bardzo dołują, a nawet powodują "przerwę w życiorysie", a nawet... - to nie byłby "dobry wiatr"; Świadomość jest w stanie także i te złe doświadczenia "przepracować" - po prostu zrobić z nich użytek w dalszej drodze życia.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beata_Banaszuk
Witaj
Tremin "bestia" jest terminem powszechnie (w całym świecie) używanym, i jako taki ma on swoje dosyć precyzyjne znaczenie (przysługujące mu desygnaty), a zatem, znając ten termin (wiedząc, co on oznacza), można się nim posługiwać (niezależnie od tego, czy ma się doświadczenia z bestią, czy ich się nie ma) - używając go we właściwym kontekście.
Twoje pytanie wydało mi się takie bardzo od serca, a więc także i ja odpowiedziałem Ci tak od serca, co nie było sprzeczne (w sensie merytorycznym) z moim powyższym wyjaśniem.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...