Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Pani Autorka przekornie zamieszcza buble "poetyckie". To takie dziecinnie proste.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Panie Krzywak, nie warto sadzić innych po sobie ;-) Z ukłonem Ewa Krzywka )))))


Ale czego Pani Krzywka tutaj nie rozumie? Nie wstawiamy dużych (wielkich) liter w tytule. Proste. I żeby potem nie było, że nie została Pani poinformowana.
Opublikowano

Pierwszą literę można i jeśli nazwa się pojawia np imię, nazwisko, itp. Dwa pierwsze wersy można zrymować wystarczy słowa przestawić i coś napisać w tym stylu dalej. Poniżej dna już tylko z jakimś wiertłem.
Gwiazdki zamiast tytułów też rażą. Poz.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Panie Krzywak, nie warto sadzić innych po sobie ;-) Z ukłonem Ewa Krzywka )))))


Ale czego Pani Krzywka tutaj nie rozumie? Nie wstawiamy dużych (wielkich) liter w tytule. Proste. I żeby potem nie było, że nie została Pani poinformowana.


Szanowny Panie Krzywak informuję Pana, że majuskuła zarówno w tytule jak i następującym po nim tekście używana jest przez wszystkich użytkowników tego działu portalu. Zatem wynika z tego, że wszyscy autorzy łamią regulamin.
W tej chwili nie mam możliwości zmiany tytułu (zmiany można dokonywać jedynie w tekście). Mogę jedynie w kolejnych publikacjach wyeliminować stosowanie majuskuły. Zatem od tego momentu w swoich publikacjach na tym portalu będę stosować wyłącznie minuskułę - również w nazwach własnych.
Pozdrawiam ;-)
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Panie krytyk - zapoznalam sie z treścią regulaminu i faktycznie jednoznacznie zakazuje stosowania majuskuły w tytułach i tekście bez wyjatków. ))))


Oto ten punkt:

h) Używania (pisania) w wierszu / danych / komentarzu / tytule DRUKOWANYCH LITER.



P.S. Dodam jeszcze, że szczęśliwie nic tu nie drukujemy. Tekst jest edytowany cyfrowo. ))))
Opublikowano

Nie ja jestem moderatorem i nie ja regulaminy pisuję. Jednak kaleczenie języka uważam za przesadę. Poz.

Opublikowano

panie krytyk i panie krzywak, stosując się do treści punktu h) regulaminu tego portalu, w komentarzu również nie używam majuskuły (tak rozumiem, po wyjaśnieniu przez pana krzywaka użycie sformułowania "drukowane litery").
w mojej prywatnej domowej bibliotece posiadam około czterech tysięcy książek (nie licząc pozycji dla dzieci). przeglądając tytuły z przerażeniem stwierdziłam, że w zdecydowanej większości, w ich pełnym brzmieniu pisane są majuskułą, a zatem (traktując to jako błąd) nadają się "do kosza". zajrzałam również do internetowej księgarni PWN, gdzie w ofercie jest około 100 000 pozycji i to samo - błąd na błędzie.
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/156492/sroka-w-krainie-entropii.html?pwn_source=rr_box&pwn_medium=www&pwn_content=156492&pwn_campaign=interesowalisierowniez
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/43821/biblia-dla-dzieci-na-kazdy-dzien.html

z kolei w książce "estetyka per formatywności" fischer-lichte zarówno tytuł jak i nazwisko autora mamy w minuskule (zgodnie z przytoczonym wyżej punktem h) regulaminu - poprawnie) http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/43821/biblia-dla-dzieci-na-kazdy-dzien.html

drodzy panowie, odnosząc się do tytułów (majuskuła czy minuskuła), to jeżeli coś jest zasadą, to jest regułą stałą i niezmienną. jeżeli coś jest metodą, podlega zmianom ze względu na wielorakie uwarunkowania u odbiorcy (np. w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć).

tyle mojego komentarza w tej sprawie.
do swoich książek przyzwyczaiłam się i mimo drobnego błędu (tytuły) nie będę ich wyrzucać do kosza.

pozdrawiam obu panów (a może panie) ;-))

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Kluczowe pytanie - co to znaczy 'lirycznieć'?  Życie staje się poezją, to oczywiście wynika samo z siebie, ale interpretacja utworu musi wyjść poza zwykłe ubarwianie, upiększanie. Wpisanie wspólnie przeżywanego czasu w wiersz zdefiniowany jako określona struktura, ma charakter o wiele bardziej brzemienny w skutki. Liryka jest przede wszystkim poszukiwaniem formy dla emocji, a jakie to ma konsekwencje dla bohaterów lirycznych? Jeśli ich doświadczenia zostaną przeniesione w rzeczywistość metafor, wówczas okaże się, że współdzielenie codzienności jest zarazem tworzeniem jej tak, jak poeta tworzy swoje dzieło - budowaniem sensu (życia) poprzez indywidualizację tego, co ogólne i nieokreślone. Np. we fragmencie ze sklepem - wszyscy tam robią zakupy, ale dla bohaterów nie jest to zwykłe wyjście do sklepu, bo liryka tak manipuluje percepcją, aby mieli poczucie, że chodzi o coś zupełnie innego. Realność staje się umowna,  jej poszczególne elementy mają być tylko nośnikami czegoś, co istnieje jedynie w świadomości i  osób mówiących w wierszu. Upraszczając - lirycznieć to budować rzeczywistość i kod, który ją na nowo zdefiniuje (niekoniecznie werbalny), zgodnie z tym, jak w niej chcą funkcjonować bohaterowie wiersza, czy jak to sobie - wspólnie - wyobrażają.
    • Zastanawiająca przypowieść, w której prosta obserwacja przechodzi w trafną ekstrapolację. Gwarowa 'śleboda' dodaje wierszowi ciekawego smaku.
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

        Porażająco głęboka refleksja na tle nieistotnej reszty.   Ale dam lajka, bo moc tej cząstki rekompensuje wszystko inne.
    • Przypomniał mi się Ebenezer Scrooge, a raczej wizja jego przyszłości przedstawiona podczas spotkania z trzecim duchem. Z tą różnicą, że wiersz na rozdrożu patrzy raczej w tę ciemną opcję. Samobójstwo? 
    • Dużo ciekawych myśli, ale konstrukcja wiersza chaotyczna i nie sądzę, aby ta niedbałość była pozorna lub celowa.  Początek utworu sugeruje tematykę religijno-kulturową, A ponieważ później robi się dość intymnie, więc może chodzi o problem niedopasowania i braku zrozumienia oraz skutecznej komunikacji w związku z kimś o innej wierze, innej obyczajowości, co skutkuje zwątpieniem i rezygnacją.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...