Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

częstym w tych czasach cnoty problemem
jest przed innymi jej ośmieszenie
bo to podobno śmieszna jest sprawa
kiedy dziś z cnotą trafi się dama
a gdy jest mądra i ma zasady
wnet na facetów pada strach blady

bo co ma robić z poukładaną
trzeba się zająć jak jaką damą
a komu chce się przejmować damą
kiedy potrzebna jest tylko na noc
dobrze by było wziąć ją za żonę
no ale teraz wszystko stracone

inna zajęła już serce moje
powiedzmy raczej sumienie twoje

teraz to chyba nawet się zmienię
no i zostanę też dżentelmenem
pewnie zapuszczę także korzenie
jak mam być ojcem to się ożenię



Opublikowano

Jak dla mnie tekst na czasie. Można żartować ale faktem jest, że choróbstwa przenoszone drogą płciową udoskonalają się. Ostatnio czytałem o pewnej odmianie rzeżączki odpornej na działanie wszelkich wymyślonych przez famaceutów leków. Zakładam, że ten news nie jest trickiem marketingowym czy tematem zastępczym, bo to różnie bywa dzisiaj.

Opublikowano

Znam taką cnotkę, w dodatku to mój najlepszy przyjaciel.... Tacy ludzie mają podwójnie ciężko... Dobry wiersz, porusza ważny temat, niby zabawny, ale jednak bardzo gorzki...
Ciepło pozdrawiam
Tomek :)

Opublikowano

Dziękuję bardzo, za poświęcony czas mojemu wierszydełkowi.
Przepraszam, ale nie mam czasu, żeby odpowiedzieć każdemu z osobna, a bardzo bym chciała, dlatego wybaczcie, że tylko bardzo serdecznie Was pozdrowię:)))

Opublikowano

Witam.
Forma dość zabawna, a problem poważny.
Niełatwo to "pożenić" / przedstawić.
Wydaje mi się jednak, że tu owo "pożenienie" się udało.
Pomimo tego, że podczas czytania, momentami trochę mi coś zgrzyta (nieznacznie).
Np.
W drugim wersie, drugiej strofy zamieniłbym jaką na - jakąś.
Ale to tylko sugestia - brzmi mniej "staropolsko". ;)
Pozdrawiam. :)

Ps.
"a gdy jest mądra i ma zasady
wnet na facetów pada strach blady"


Dzięki Bogu nie na wszystkich. :))))))

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Lenie    Z pudełka wspomnień listy wypadły a flejtuch czas je stale żółci. Rąk wciąż nie myje - nic nie poradzisz, ale do słów wciąż można wrócić.   Dziś powspominać czytane książki, co do tej pory stoją na półce. Lecz nie otwierać już żadnych wątków a twarz ogrzeje gorący uśmiech.
    • @Myszolak   Bardzo dziękuję!    Wcale nie odleciałaś - wręcz przeciwnie!  Masz absolutną rację - miasto, wieżowce, szkło - to wszystko jest symbolem tego, jak funkcjonujemy teraz. Bardzo cenię Twoje komentarze.  Serdecznie pozdrawiam.  @lena2_   Bardzo dziękuję!    Dziękuję! Tak, to dokładnie to - spotkanie, gdzie wszyscy odgrywają swoje role, a prawdziwe „ja" zostało gdzieś za drzwiami.   Serdecznie pozdrawiam. 
    • bardzo ładne   z pudełka wspomnień listy wypadły     dalej odpowiem postem wyżej  
    • @Marek.zak1 Marek jakie zwłoki, krokodyl by Ciebie zjadł :)) Tu akurat no problem :)) @piąteprzezdziesiąte Lubię takie czasem, choć nie zawsze jakoś super mi się udaje... W grze słów chodzi o to, by z ich gry wykrzesać prawdziwą i nieoczywistą głębię. I nie zawsze to się udaje niestety, tutaj powiało oczywistościami i powierzchownością za bardzo niestety... ://
    • @bazyl_prost   Dziękuję za opinię. O ile brak luzu mogę zrozumiec, bo to wynika z mojej osobowości - jestem taka "sztywniara", to  jednak nie rozumiem co dla Ciebie oznacza, że "kolory są ciężkie jak zaklinowane". Może to trafna diagnoza. :)  Pozdrawiam.  @Wiechu J. K.   Bardzo dziękuję!  Dziękuję za ten komentarz - i za ten cytatu. Rzeczywiście, most w relacjach międzyludzkich bywa kruchy, a egoizm potrafi go podważać.   Serdecznie pozdrawiam. :)  @Nata_Kruk Bardzo dziękuję!    Cieszę się, że „stroje słowne" trafiły do Ciebie. Czasem sama nie wiem, czy dobrze ubrałam to, co chciałam powiedzieć -więc taki odzew bardzo pomaga.   Serdecznie pozdrawiam. :) @lavlla nisu   Bardzo dziękuję za te słowa.    „Pustka w sercach i pustka między sercami" -  tak  pięknie ujęte.   Serdecznie pozdrawiam. :)  @iwonaroma   Bardzo dziękuję!    „Aż druga strona też będzie mieć dość" - to smutne i prawdziwe zarazem. Czasem trzeba czekać na tę wspólną gotowość do zakończenia, a to potrafi trwać latami.   Serdecznie pozdrawiam. :) 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...