Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

przeczytałem polecam


Rekomendowane odpowiedzi

W najnowszym - majowym numerze "PAPERmint" znalazłem recenzję książki "TARA" Magdy Tarasiuk napisaną przez Rafała Czachorowskiego (poetę, redaktora i wydawcę). To dobra, sprawiedliwa i obszerna recenzja. Zważywszy na to, że Autorka wywodzi się z naszego portalu - poezja org., warto poznać treść recenzji jej zbiorku opowiadań.
Autorce książki i Autorowi recenzji - gratuluję serdecznie. Artykuł polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przeczytałem, jest się czym pochwalić, gratuluję najserdeczniej: "Tary", której debiut miał miejsce przed rokiem, świetnej recenzji i przyjęcia książki w ogólnopolskim miesięczniku literackim.
Tara - brawo!
Autorowi recenzji - dziękuję w imieniu swoim i przyjaciół książki.
pozdrawiam.
S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja pobiegłam do empiku po majowy "PAPERMINT". Tak w ogóle - świetny miesięcznik krytycznoliteracki. "O książkach" i nie tylko.
Wśród recenzji i artykułów o ważnych wydarzeniach kulturalnych - recenzja Rafała T. Czachorowskiego "Tara z Sadyby", okładka książki Magdy Tary, i mnóstwo ciepłych słów o debiucie Tary "na papierze".
W konkluzji recenzji Czachorowski pisze: "Reasumując, "Tara" Magdaleny Tarasiuk jest zbiorem bardzo osobistych, ale równocześnie uniwersalnych opowiadań. Mimo że to książka wydana niszowo, ma szansę na znalezienie szerszego grona czytelników. Polecam".

W rozwinięciu recenzji padają ciepłe słowa o tym, co dawno wiedziałam o piórze Tary: że doskonała obserwacja świata i wartkie, barwne, żywe dialogi.

W stopce pod artykułem czytamy o wydawnictwie Bogdana Zdanowicza, grafice HAYQ oraz adresie, dokąd można pisać, by zamówić książkę.

Pękam z dumy, że obok wywiadu z Markiem Krajewskim, artykułu o Jarosławie Iwaszkiewiczu, dorobku Oriany Fallaci, wspomnień Andrzeja Mleczki, w tym samym numerze magazynu - moja "Tara". No, nie "moja", ale "moja", bo ją znam, i byłam na wieczorze promującym książkę, a w dodatku wcześniej wiedziałam, że jest naprawdę dobra.

Ściskam Autorkę, Wydawcę, HAYQ, gratulując sukcesu.

Para:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...