Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

W stylu renesansu, choć przyznaję, że nie lubię takiego rymowania, przeszkadza mi w odbiorze tresci wiersza. Nie chciałabym Cię urazić, ale zapytam; dlaczego piszesz tak jak się pisało w epoce Jana Kochanowskiego? W moich uszach to brzmi sztucznie.
Ale może to tylko moje odczucie, nie bierz moich słów za złe, proszę!
Serdecznosci
- baba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Babo Izbo.. także za odbiór :) Cieszysz mnie nie tylko twórczością :)

A propos właściwego ci odbioru.
Gdzieś przywarły do mnie i zapiekły się słowa z Czarnolasu i norwidowych strof. Choć niewiele ich, ale niczym przyprawa (zacną, cnego, cna) sprawiają, że pewnie jest jak piszesz. W tym wypadku chciałem, aby tak brzmiąc, utwór uświadamiał, m.in. odwieczność dokonującej się próby nie tylko wobec mnie, co akcentuję przytaczając norwidową, kluczową dla odbioru strofę.

Wyznam ci, że zbyt mało dbam o to jak utwór brzmi (Wiem. Powinienem.), rozstrzygając rozterki na korzyść przesłania (treści) - wynika to z przyjętej hierarchii wartości tego, co stanowi o moim postrzeganiu liryki :)

Było mi miło odpowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babo Izbo
Cierpię, z powodu oskarżenia o brak szacunku jakoby dla wszystkich uczestników tego serwisu poetyckiego, a ponieważ jesteś jedną z osób którą w szczególny sposób cenie (ma do tego prawo, jak każdy, aby jednych bardziej innych mniej), więc upraszam o wypowiedź, czy rzeczywiście nie mam szacunku". Zarazem, dla porzadku i bez bicia :) przyznaję, że nid dla wszystkich mam IDENTYCZNY szacunek, stąd ktoś, kto oczekuje, że mu okażę IDENTYCZNIE szacunek, jak np. tobie, to czując go o wiele mniej, może odnieść wrażenie, że w ogóle mu go nie okazałem. Być może, w lepszym pojęciu mojego postępowania na tym forum pomoże ci moja wypowiedź adresowana nie tylko do Tomka: http://www.poezja.org/wiersz,60,134783.html . Bardzo będę sobie cenił, to czemu dasz wyraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...