Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Poszukiwana piosenka - niewiele pamiętam


K Zgłowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zarejestrowałem się na tym forum specjalnie by zadać to pytanie. Nie daje mi ta sprawa spokoju. Wszędzie już szukałem, ale pozostaję bezsilny. Do rzeczy.

Kilka lat temu (na pewno po roku 2000, ale dokładniej nie potrafię powiedzieć) widziałem w telewizji publicznej retransmisję koncertu laureatów jakiegoś konkursu piosenki. Jestem przekonany, że był to konkurs akademicki, piosenka aktorska/poezja śpiewana. Wśród młodych wokalistów był człowiek (o ile pamiętam - łysy i dość masywnej budowy) grający na gitarze i śpiewający przejmującą piosenkę. Piosenka była, o ile pamiętam, o kilku (trzech?) mężczyznach pijących w nocy przy stole wódkę, do świtu. Prawie na pewno było coś w rodzaju refrenu mówiącego o otwieraniu/wypijaniu kolejnej butelki. Niestety więcej szczegółów nie pamiętam. Pamiętam, że wykonanie zrobiło na mnie wielkie wrażenie, była wielka charyzma w osobie tego wykonawcy, ale i tekst piosenki bardzo przykuwał uwagę i wprawiał w zamyślenie. Pozostałem pod takim wrażeniem, że niestety nie zapamiętałem nazwiska wykonawcy. O ile pamiętam zajął on w tamtym konkursie miejsce drugie lub trzecie.

Już kilka razy próbowałem odszukać tę osobę i tę piosenkę na stronach różnych polskich festiwali piosenki akademickiej, artystycznej, aktorskiej itp. bezskutecznie. A z czasem szczegóły się zatarły w pamięci i trudno liczyć, że jeszcze uda mi się samemu te informacje odszukać. Liczę więc na to, że może ktoś z Państwa w oparciu o tę garść szczegółów (może nawet niektóre są błędne) podsunie mi tytuły utworów mogących być tym którego szukam.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki wielkie za podpowiedzi! Co prawda piosenki nie te, ale też pamięć okazała się co do szczegółów bardziej zawodna niż sądziłem.

Dwie były postaci dramatu, a nie trzy.
Nagroda dla poszukiwanego artysty - też inna niż sądziłem.

Laureat Nagrody Wojtka Bellona z 43. Studenckiego Festiwalu Piosenki (2007 rok) - Łukasz Majewski i jego piosenka:

http://www.youtube.com/watch?v=kDQEjcAPvt0

Oto czego szukałem.
Odzyskałem spokój :)
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...