Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Wydawnictwo


Rekomendowane odpowiedzi

Znajomi moi (i ja) mamy w planach wydanie kilkudziesięciu wierszy - taki tomik. Czy ktoś z Państwa mógłby nam polecić jakieś sprawdzone wydawnictwo? Dowiadywaliśmy się w pewnym miejscu, lecz nie jesteśmy pewni czy warunki, jakie nam przedstawiono nie są zbyt... drastyczne :)
Będziemy wdzięczni, jeśli zechcą nam Państwo doradzić w tej sprawie.
Pozdrawiam -
- Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zapytajcie tu, organizują konkurs typowo poetycki, pokonkursowy tomik będzie ich pierwszą pozycją, można poczekać i zobaczyć co z tego wyjdzie.
www.wydawnictwo-flosart.pl


ja miałem kiedyś propozycję wydania tomiku ( i zbiorczo i samodzielnie )
Czasami jakiś burmistrz dotuje takie wydanie, ale to polega na tym, że jest druk za kasę miasta i potem rozdawnictwo za nic. czyli nikt tak naprawdę tego nie chce kupić.
zapytajcie burmistrza, w wielu miastach ochoczo dają na takie rzeczy kasę (+ x głosów na nową kadencję ;)) tyle, że nikt nie ocenia, czy to się tak naprawdę nadaje czy nie.

jeśli wydawnictwo za własną kasę wyda i potem robi dystrybucję i promocję, jest ok
ale trzeba być naprawdę niezłym autorem

kiedyś wydaliśmy zbiorczy tomik z forum IOS (www.ios-art.org/) jakieś 6-10zł za jedną sztukę tomiku, ale autorów było kilkunastu, dużo osób wyłożyło za 10 sztuk i rozdało. (ładny był, fajne grafiki poza samymi wierszami)

ogólnie, nie patrząc na to kto finansuje druk, ważne jest jak wygląda sprzedaż i podział zysku.
raczej na zyski z tomiku nie liczyłbym ogromne, ale cieszyłbym się, gdyby można było kupić mój marny tomik (chociaż jedna obca osoba, która by tego nie żałowała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...