Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Tosia czy Jezus


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się bije we mnie Tosia z Plastusiowego Pamiętnika...Zaraz z kim ona się bije...Pomyślę później. Najpierw opiszę tę moja Tosię - jest ładna, grzeczna i wszyscy ją lubią. Jej lśniące kasztanowe włosy spięte zieloną opaską w różowe grochy - błyszczącą nie mniej, niż one. Pachnące gumki w piórniku i równo ułożone kredki .Czyste zeszyty i okrągłe pismo. Każdy chłopiec w klasie marzy o tym, aby pociągnąć Tosię za warkocze, a każda dziewczynka, by się z nią zaprzyjaźnić. Oczywiście nigdy się nie spóźnia i ma same piątki. Pod szkołą czeka na nią równie idealna babcia, w lśniących butach, z torebką na ramieniu - błyszczącą nie mniej, niż one.

No i wróćmy do tego, z kim się bije ta idealna Tosia. Przepraszam, ona się nie bije - (gdy uderzają w policzek - nadstawia drugi). Walczę z nią ja. Walczę, bo nie wszystko jest śliczne i cukierkowe, tak jak Tosia. Oprócz białego jest czarne. Nie wszystkie babcie mają lśniące torebki, a dziewczynki opaski. Czasem jakaś cholera w ludzi wstępuje. Czasem jest ciężko, smutno i szaro. Naprawdę źle. Tak źle, jak najbardziej być może. Czasem jest tak strasznie, że nawet On z krzyża schodzi i miłosiernie daje w pysk. Bo jakże mógłby patrzeć spokojnie...Tak to widzę...Tak właśnie. Inaczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Nie nie myślę tak. Lubie spory teologiczne na forach - a to taka zabawna odpowiedź na jeden z postów tylko.ciekawa byłam reakcji ludzi z zewnątrz - bez religijnego zacięcia. Tak sobie tu wkleiłam. nie myślę ze to wielka literatura, chyba nawet żadna. Życie pisarz- zbyt frustrujące jak dla mnie :( człowiek zgryźliwy sie robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...