Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Połowa


Anna_Para

Rekomendowane odpowiedzi

Marku Dziekanie:

Strach na wróble to strach "dla pozoru".
To figura retoryczna, wyrażająca prawdziwość strachu peelki. Fakt, że to "ozdobnik". Ale nie jest jedynie barokową falbanką. Jest wg mnie funkcjonalny.

Dzięki za czytanie i komentarz. Miło mi. Wiem, że nie zatrzymujemy się przy tekstach jałowych, bez wartości, zatem Twój głos poczytuję sobie za komplement. Dzięki, Para:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


słowo "oko" w wierszach jest przejedzone i nudne, unikam go jak bezalkoholowych dni
co do interpunkcji to skoro jest taka potrzeba by jej używać to nie ma sprawy, ale w wierszach jej nie lubię, po prostu
nie zgadzam się z opinią, że wiersz powinien być czytany jak chce autor, to czytelnik nadaje wierszowi życia przez interpretacje które mogą być diametralnie inne, autor nie powinien narzucać swojego świata, tylko go przedstawiać i niech autor da wierszom oddychać, wtedy poezja będzie żyć
umiejętność stosowania zasad interpunkcji nie ma tu nic do rzeczy
dlatego, że nie ma "całego strachu", strach jest ukryty nawet jak ma wielkie ślepia to wierzymy że będzie tylko małą myszą i jest niekonsekwencją patrząc na tytuł, piszesz cały czas o połowie a tu nagle bach! - cały strach, nie ma całego strachu, powtarzam
cały świt j.w. - połowa w wierszu jest jest połową, a nie całością
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dla ciebie połowę radości,
i cały strach,
wcale nie na wróble.

zdecydowanie słabszy fragment w tym wierszu - dlaczego ? - lakoniczny trochę .
Poza tym bardzo dobrze . Poprzeczka wysoko :-) Lekko trącona ale próba zaliczona .
Jak dla mnie - pierwsza zwrotka NAJ , bo ... taka alchemiczna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...