Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dlaczego wciąż suszysz mi głowę,
że tylko własnymi ścieżkami chadzam,
że gdy ty śnisz swe sny kolorowe,
ja Cię z poezją zdradzam.

To niepowinno przeszkadzać nikomu,
czemuż nie możesz pojąć słów uroku?
Po wykładach zawsze wracam do domu.
Nie mam żadnej innej na boku.

Nigdy nie będę w całości Twój,
musisz się z tym pogodzić, Kochnie.
Oprócz Ciebie jeszcze cały świat mój,
którego, myślę, dla nikogo nie zostawie.

Więc jeśli chcesz dalej narzekać,
ja Cię przy sobie nie zatrzymuję.
Sam nie będę od kobiet uciekać,
ale miłość nie jako mus się definiuje.

Opublikowano

Bardzo slabo prosze pana..Przedewszystkim zlikwidowac rymy czestochowskie i popracowac nad rytmem, bo jest tragiczny..

A tak wogole to chyba pan reprezentuje typowy meski punkt widzenia:)

Opublikowano

Pomyślę nad zmianami, może da się tu jeszcze cos edytować...

A czy ten męski punkt widzenia jest taki zły? Ja czasem się zastanawiam jaki jest ten kobiecy, ale on tak się często zmienia, że nie nadążam :)

Pozdrawiam i dziękuję

Opublikowano

Jeśli wiersz nie poważny, to dobry,bo mnie ubawił.
Jeśli poważny, to słabiutki :)

suszysz mi głowę ->taki paskudny kolokwializm... chyba nie tylko z poezją peel ją zdradza :)
Cię,Ciebie,Cię -> za dużo tych zaimków osobowych
sny kolorowe -> infantylne
i jeszcze kilka rzeczy z rymami na czele.
No,ale następnym razem będzie lepiej :)

a co do kobiecego punktu widzenia, to co prawda on się cały czas zmienia,jak słusznie zauważyłeś, ale i tak w każdej wersji kobiety chcą się cieszyć i męskimi i damskimi przywilejami.
Ot takie to zachłanne, Piękne i Bestie ;)
Pozdrawiam serdecznie
Coolt

Opublikowano

Przyznam, że podczas pisania nie zwracałem większej uwagi na to, co wypisuję. Wyszedł całkiem infantylny wierszyk, ale niech już tak zostanie. Nie będę nic zmieniał.

Ah, kobiety... z nimi źle, bez nich gorzej...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Berenika97 Kryzys, jak w ekonomii, jest bezcenną okazją do pozytywnej zmiany. Życie uczuciowe zawiera wiele elementów nieracjonalnych, ale również wszystkie "ekonomiczne". Czasem dobrze od nich zacząć, a wtedy kryzys jest szansą. Z prozy życia: małżeństwa, związki, w których brak sporów, jest martwy i może łatwo ulec rozbiciu, bo nie był "trenowany na kryzysach", nie wykształcił wspólnej dla partnerów metody ratunkowej... Serdecznie pozdrawiam.
    • @LessLove (Łk 18, 9-14) mnie po prostu trochę rozbawił faryzeusz:) @LessLove  Jonasz np. "pajacował", jak mu Najwyższy kazał prorokować na niebezpiecznej ziemi  @LessLove trzeci najzabawniejszy fragment o złych duchach, które weszły w świnki @LessLove takie komiczne uniki
    • @Poet Ka Podejmujesz z reguły tak wyrafinowane tematy, a ten jest z najwyższej półki. Tyle razy faryzeusze się mylili, a efekty są zawarte w judaizmie rabinicznym, który jest odpowiednikiem protestantyzmu w chrześcijaństwie. Co rabin, to szkoła... Mozaizm poszedł w odstawkę.
    • @LessLove bardzo dziękuję

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       
    • Na kształt Villanelli     siedzę na skale choć nie chcę zostać razem z marzeniem co wiatr rozwiewa czy jeszcze kiedyś w łódce cię spotkam   tęsknota chciana lecz słodko gorzka ptaszek mi ćwierka że wytrwać trzeba gdy siedzę tutaj choć nie chcę zostać   nie z mojej winy sprawa nie prosta lecz piosnkę będę na przekór śpiewać o tym czy w łódce kiedyś cię spotkam   gdzieś biała chmurka w błękicie pląsa jakby ją uśmiech w tańcu rozwiewał mnie dziwnie tęskno nie chcę tu zostać    widzę przed sobą coś jakby łąka stoisz wśród kwiatów i dla mnie śpiewasz o tym że kiedyś w łódce cię spotkam   chyba zasnęłam by w śnie się błąkać ptaszek skrzydełkiem chce mnie zatrzymać lecz bardziej tęskno nie chcę tu zostać frunę do ciebie w łódce cię spotkam      
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...