Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Całujcie mnie wszyscy w dupę


amerrozzo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja odczuwam inaczej. Zawsze uważałem ten wiersz za słabiznę, jednak dzięki piosence spodobał mi się. Ale ja po prostu lubię rap, lubię Fokusa, słucham go od wielu lat, więc już na starcie podchodziłem do numeru przychylnie.

Co do czystości głosu - w wierszu znajduje się tyle dość trudnych i często już nieużywanych słów, że nigdy nie zrozumiałbym tego tekstu, gdyby był wypowiadany z taką prędkością.

EDYCJA: przesłuchałem to teraz w mp3 i muszę stwierdzić, że wszystko jest bardzo dobrze zrozumiałe. Jakość na YouTube pozostawia nieco do życzenia. Tak czy siak jednak tekst jest na tyle trudny, że bez jego wcześniejszej znajomości, dziwiłbym się każdemu muzycznemu wykonaniu (połowy bym nie zrozumiał). No chyba że byłoby wolniej, ale wtedy to już inna interpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem jest, że takie przedsięwzięcia przypominają o poezji. Plusem też jest to, że coś, co wielu chciałoby zaszufladkować - ucieka z tej szuflady. Pan wszechwładny - stereotyp na szczęście włada tylko w klubikach dyskusyjnych "inteligencji" :)
A dla ciekawych polecam "Ciury" Leona Gomulickiego - ot, wypisz wymaluj.

A to moja propozycja:
www.youtube.com/watch?v=kWu1pBHnXeQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Pamiętam jakiej muzyki słuchasz jeszcze z mojego pierwszego wątku muzycznego który zakładałam na www.poezja.org, ale, ale Tuwim zasługuje wg mnie na coś więcej.
Oto inny przykład muzyczny z Jego wierszem:

www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

Wracam często do tego utworu, bardzo go lubię.
Wykonanie solidne od każdej strony: instrumenty, wokal, interpretacja... ;)
O ! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zapewniam, że fokus nie sepleni, trochę mi się czasem zdarza posłuchać właśnie jego albo łony, to akurat hiphopowcy, na których można mówić artyści i nikt się nie pogniewa. fokus robi tę muzykę, przykłada się, chociaż czasem teksty kolokwialne, to mądre i celują w sedna. jeśli jakiś jest durny, to jest to durnota zamierzona i ironiczna (jest taki jeden kawałek na płycie pokahontaz). Fajnie, że się za Tuwima zabrał, może coś zaświta w głowach?

Inna sprawa, że rzeczywiście w porównaniu do reszty, jakiś taki słaby ten kawałek. A może tylko o jakość chodzi?- nie po to się producent męczy, żeby ludzie z flv słuchali muzyki...

zdrówko,
Jimmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Świetna ta "Elegia... (o chłopcu polskim)"! Tylko początek sprawdziłem, wrócę posłuchać całości innym razem.

Kawałek tego wiersza Baczyńskiego znalazł się również w numerze grupy Lao Che zatytułowanym "Godzina W". Polecam sprawdzić na YT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Pamiętam jakiej muzyki słuchasz jeszcze z mojego pierwszego wątku muzycznego który zakładałam na www.poezja.org, ale, ale Tuwim zasługuje wg mnie na coś więcej.
Oto inny przykład muzyczny z Jego wierszem:

www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

Wracam często do tego utworu, bardzo go lubię.
Wykonanie solidne od każdej strony: instrumenty, wokal, interpretacja... ;)
O ! :)
Aa, miałem ci odpisać coś śmiesznego, ale się przestraszyłem, że przyjdzie 6 kilo albo jakieś inne zwierzątko i powie, że to żałosne. Zostawiam więc tylko tyle: posłucham innym razem, bo dziś nie bardzo mam czas.

Hej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Pamiętam jakiej muzyki słuchasz jeszcze z mojego pierwszego wątku muzycznego który zakładałam na www.poezja.org, ale, ale Tuwim zasługuje wg mnie na coś więcej.
Oto inny przykład muzyczny z Jego wierszem:

www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

Wracam często do tego utworu, bardzo go lubię.
Wykonanie solidne od każdej strony: instrumenty, wokal, interpretacja... ;)
O ! :)
Aa, miałem ci odpisać coś śmiesznego, ale się przestraszyłem, że przyjdzie 6 kilo albo jakieś inne zwierzątko i powie, że to żałosne. Zostawiam więc tylko tyle: posłucham innym razem, bo dziś nie bardzo mam czas.

Hej!
no dobrze,
więc jestem,
i mam w sobie coś ze zwierzątka,
taka jest podobno oficjalna wykładnia Darwina,
ale nigdy bym nie napisał, że Tuwim to niejaki Tuwim,
a dowcipy z lokomotywą są płytkie,
no takie w sam raz na poziom niejakiego amerrozzo,
śmieszny chłopie jesteś,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...