Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Powieści na orgu.


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo!
Nie uważacie, że brakuje na orgu działu poświęconego wyłącznie gotowym powieściom? Można powiedzieć, "pełnowartościowym" książkom? Wiem, że są internauci gotowi poświęcić wiele godzin, siedząc przed monitorem, na przeczytanie kilkusetbajtowych tekstów, które z równym powodzeniem mogłyby zostać wydane. Warto chyba pozwolić na publikowanie autorom, którzy z różnych powodów, chcieliby sprawdzić swoje dzieła. Taka próba generalna. Dotychczasowe limity w prozie uniemożliwiają publikowania tekstów dłuższych niż 64 kb. Moim zdaniem, szkoda. Jeśli wyrazicie swoje zdanie, będziemy mieli czarno na białym: warto czy nie, na orgu otworzyć dział dla powieści. Zwrócę się wtedy do admina z prośbą o stworzenie takiego kącika, a może "sam z siebie" go stworzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... to szlachetne, ale nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek czytał powieści. Dlaczego? Zobacz:

jest coś takiego jak Proza dla początkujących i Proza dla zaawansowanych, porównaj ilość

komentarzy zostawianych pod forami prozatorskimi, a poetyckimi - te ostatnie znacznie

przodują.

Poza tym: jest mnóstwo stron, które chętnie przyjmują powieści (jednak wysłanie jest ró-

wnoznaczne z zakazem publikowania tego samego tekstu na innych portalach - co nie

daje za wiele możliwości, a wątpię, by poezja.org wypromowała tutaj jakiegoś talenta, więc

warto z powieściami uderzać we właściwe miejsca).

Ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Mariuszu, jeśli autor zakończonej powieści - ok 350kb - ma w ciągu dwóch lat publikacji około trzydziestu tysięcy "wejść" i mniej więcej dwieście pięćdziesiąt " pełnych" komentarzy czytelników, to chyba i na orgu moglibyśmy umożliwić publikacje . Obecnie teksty w prozie są poszarpane, wyrwane z kontektu, wrzucane fragmentami, dzielone na części. Nie dziwię się, że mało chętnych czyta, jeszcze mniej komentuje, ale to właśnie jest przyczyną. Brak możliwości publikowania długich, gotowych opowiadań itd.. bo limit 64kb bo brak działu dla " pełnej" prozy. Większośc tekstów prozatorskich obecnie pojawiających się w dziale prozy nadaje się do warsztatu, to tak, jakby niegotowe wiersze publikować w dziale P czy Z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy jest potrzeba tworzenia nowego działu, żeby publikować gotowe książki.
Moim zdaniem właśnie fragmenty są dobre jako reklama jeżeli ktoś myśli o wydaniu
swojej książki.
Zgadzam się, że proza często wygląda na poszarpaną.
Dlatego mogę się przyłączyć do apelu o zwiększenie limitu w dziale proza,
oraz opracowanie jakiegoś innego systemu nawigacji, dla tych, którzy publikują
po fragmencie całość. Natomiast jeżeli ktoś zamierza publikować całość w internecie,
to proponuję założyć własną stronę www darmowe konta oferują około 50 MB miejsca
i umieścić adres strony w sygnaturce. Pozostawiam do przemyślenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...