Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Stanisław Grochowiak - proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki wiersz Stanisława Grochowiaka (jestem niemal pewien, że to jego...), w którym podmiot liryczny wypowiada się z perspektywy człowieka leżącego w trumnie i patrzącego na wszystkich, którzy nad tą trumną stoją. Niestety, nie pamiętam ani żadnego cytatu z tego wiersza, ani tytułu, więc google.pl mi nie pomoże. Czy może ktoś z Was mógłby wspomóc mnie tytułem tego utworu? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie chodzi o Menuet... W sumie teraz mam już wątpliwości, czy to był Grochowiak...
Ten wiersz zaczynał się słowami "Czego płaczecie?", "Czemu beczycie?" albo coś podobnego. Jego akcja rozgrywala się podczas pogrzebu. Podmiot liryczny leżący w trumnie i wykrzykujący wyrzuty do stojących nad trumną ludzi, ciotek, wujków itd. Wiersz nie jest specjalnie długi, rzekłbym, ze jest nawet dość krótki. I naprawdę nei pamiętam tytułu ani autora. Nawet żadnego cytatu nie mogę sobie przypomnieć, a nurtuje mnie ta kwestia od kilku dni. Prosiłbym więc o jakąkolwiek pomoc - nawet jakieś skromne wskazówki gdzie szukać. Proszę w imieniu swojej niezaspokojonej ciekawości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...