Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

* * *


Kieszonkowiec

Rekomendowane odpowiedzi

jako mały chłopiec kochałem się w zakonnicy
usiadła mi nawet na kolanach, ale wtedy
nie myślało się o błonach ani dziurach
w niebie - przy ogólnym rozrachunku
to chyba bez różnicy,

lecz prawdziwe możliwości gatunku uświadomiłem
sobie nieco później. człowiek to potrafi:
dziewięć siedemdziesiąt dziewięć na setkę,
mniejwięcejstotrzydzieścitysięcynasekundę
robi wrażenie. wystarczy dobrze wycelować
odpowiednio przymierzyć a nawet
w sukience będzie mi do twarzy.

potem czekałem tylko na pierwszy śnieg
i pocałunek dziewczyny z piegami na nosie.

śnieg spadł, a dziewczyna
już mi się nie podoba.

ze wszystkich ironii tego świata
wybieram życie i chłopców
pod niebem dryfujących na trumnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! Oj! - ty sam jesteś wielką przenośnią... To bardzo miłe, że ktoś wyraził swoją opinię. W pierwszej wersji wiersza było 9,76, ale przypadkiem usłyszałem w telewizji, że ten rekord jest nie ważny. Oj! Oj! szkoda mi po prostu słów... krytyk to z ciebie nie będzie, ale bawmy się dalej, zaczyna mi się podobać. Coś czuje, że więcej bedziemy do siebie pisać. Mam nadzieje, że również będziesz się dobrze bawił...
Napisz mi swoją definicję przenośni, metafory - jak tam wolisz, bo albo jesteś ślepy, albo zwyczajnie głupi. Czekam na dalszą krytykę... blink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawid Ciesla

O ile Oyey w tych swoich komentarzach zgrywa często gęsto wielkiego poetę (sam już nie wiem, czy na serio), o tyle Pan, Panie kieszonkowcu, mówi tak, jakbyśmy wszyscy tu byli kompletnymi idiotami... Pana ton i stosunek do ludzi bardzo mi się nie podoba i jakkolwiek wspaniałe weirsze Pan stworzy, tak nigdy nie zyska Pan w moich oczach uznania, chociażby za traktowanie wszystkich z góry. Pana postawa czyni Pana komentarze niegodnymi uwagi, niestety. Jeżeli chce Pan przebywać między ludźmi i jeżeli rzeczywiście jest Pan takim znawcą wszystkiego, to proszę się zniżyć do naszego poziomu, ale nie traktować nas jak raczkujące dzieci, nie patrzeć na nas z pobłażaniem i kiwać głową... Trochę wyrozumiałości dla gorszych od siebie. Mogę zapytać Pana o wiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak.... pięknie, widzę że nam tu ciasto wyrasta dorodne:)
lubię mocne słowa
sama chyba zmiękłam już na starośćsad.gif
co nie znaczy, że sie z Dawidem nie zgadzam...
ale i tak nie jestem tu po to, żeby komentowac zachowanie, jak jakiś klawisz
prosto, logicznie: za wiersze wielki plus u mnie
pokrętnie, irracjonalnie: trzeba nie być grzecznym:)
pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Dawidzie, poniekąd masz rację, ale nie proś mnie do zniżania się do czyjegoś poziomu. Jeżeli ta strona ma na tym polegać, to nie ma ona nic wspólnego z artystami - poetami, a ze zwykłymi grafomanami. Ja osobiście znalazłem kilka tekstów godnych uwagi czy też błyskotliwych "postów", ale odnoszę dziwne wrażenie, że Pańskie do nich nie należą. Udostępniam wam tutaj troszkę porządnej, współczesnej poezji i słyszę od Pana Ojeju (czy jak mu tam), że się na poezji nie znam... Na szczęscie polubiłem tu kilka osób i jeszcze chwileczkę tu zabawię... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawid Ciesla

[QUOTE]Drogi Dawidzie, poniekąd masz rację, ale nie proś mnie do zniżania się do czyjegoś poziomu. Jeżeli ta strona ma na tym polegać, to nie ma ona nic wspólnego z artystami - poetami, a ze zwykłymi grafomanami[/QUOTE]


prawda, prawda

ale

[QUOTE]słyszę od Pana Ojeju (czy jak mu tam), że się na poezji nie znam... [/QUOTE]

a przedtem

[CODE]Udostępniam wam tutaj troszkę porządnej, współczesnej poezji [/QUOTE]

co czyni z Pana drugiego Oyeya... Trafił swój na swego hehe... Mimo to dziękuję, że mogę poczytać dobrą współczesną poezję, fajnie w końcu na takową trafić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...