Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

kaprys życia


Rekomendowane odpowiedzi

Dorotko, bierz przykład z cezarego,
bo jemu się wiersz podoba!

cezary - fajnie, że zajrzałeś,
och te oczy,
no są zmącone moją depresją
o zabarwieniu neurotycznym, ale bynajmniej nie
snem idioty śnionym nieprzytomnie,

niech zostaną zmącone bo to mi tak jakoś,
UWAGA - konweniuje z całością,
i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo make up, Twój wiersz, w porównaniu do innych na tym forum, nie jest najgorszy, ale nie jest to taka perełka, za jaką Ty sam go uważasz. Ale nie przejmuj się i pisz dalej. Nie rozumiem, dlaczego tak się unosisz, kiedy czytelnicy krytykują Twój utwór. Wiersz, raz wypuszczony na "wolność" (czytaj: opublikowany), musi się sam bronić. A jeśli nie zachwyca czytelników, to nie pomogą żadne interwencje z Twojej strony. Przyczyny niepodobania się są różne: brak przesłania, niewyraźne przesłanie, forma, warsztat i oczywiście percepcja czytelnika, na którą nikt z piszących nie ma wpływu. I jeszcze jedno: Twoje słowa " poezji nie można się nauczyć, nie ma zasadniczej szkoły nauki poezji, ten dar się ma albo nie, ..." dotyczą także Ciebie samego. Jeśli z tej formułki wykluczasz siebie, to są one nie tylko tendencyjne ale aroganckie.
Moja rada: pisać dalej & keep cool.
Serdeczne pozdrowienia
Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz Ork,
jak dobrze zrozumiałem z Twojego wywodu, jeżeli wypuszczę wiersz na wolność to on musi się sam bronić?
to jest genialne odkrycie!
wiersz wypuszczony sam się broni !

o bracie,
jeszcze będziesz kimś w życiu,
zajdziesz daleko,
może nawet zostaniesz jakimś balcerowiczem?
wolność wiersza wypuszczonego na wolność może być przecież
dla niego traumatycznym przeżyciem,
tutaj hołubiony w sercu poety,
karmiony zmysłami autora,
najedzony i nawet syty,
a tam, na wolności,
śmiertelny strach przed myśliwymi z forum,
biedny, zaszczuty wiersz,
i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo make up, znowu się unosisz i urągasz a miałem przyjazne motywy pisząc mój komentarz. Ale z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że sprawa jest prosta: jeśli w Tobie tyle strachu przed myśliwymi z forum to po prostu nie publikuj tutaj. Spróbuj wydać swoje wiersze w jakimś dobrym wydawnictwie. Proszę nie denerwuj się za bardzo i pisz dalej.
Powodzenia i pozdrowienia
Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie mi jest dociekać czemu pan Ignacy emanuje taką wrogością, może pan Ignacy musi się wyżyć na forum bo na co dzień nie jest rozumiany. niewiem.
co do twórczości to obydwa wiersze pana makijaża nie wnoszą nic nowego, nie zaskakują wyszukanym epitetem, chciałoby się powiedzieć - ja już to gdzieś czytałem.
ale i tak mam nadzieje że kolega make up w końcu skończy (skończył?) odbierać każdy komentarz jak atak

pozdrawiam:)
aq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...