Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Ukrzyżowanie


bestia be

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



witam P Lecter dziekuję za poświęcenie czasu, jak i minus on wzbogaca wiedzę, tak na marginesie ten wiersz ma miec w sobie frazesy, gdyz takie jego przesłanie, bo współczesna poezja jest ,, ukrzyżowana" i potwierdza Pan tym właśnie ,, dla nieznających poezji", frazesem jest ludzkie zycie, więc co nim nie jest hahhahahahah ależ mnie Pan rozbawił

szacuneczek

bestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Stawiam, że to niemal autobiograficzne pisanie i warto przemyśleć to, co się tu wytworzyło.

Całościowo niestety duże nie.

Witam nAGuL22 pierwszy raz u mnie goscisz , a wiec miło. Autobigrafia to raczej piosenka i tutaj własnie , co wyszczególniłaś jest porównaniem do Safony, ale jednak szanuję Twoje zdanie, za minus dzięki, tylko ,, Pogarda dla nieznającej poezji" to słowa starożytnej pisarki, więc jednak słowa ponadczasowe, ale może mi powiesz do jakiej liryki zaliczysz ten wiersz?


serdecznie

be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Bardzo dziekuję Arku za wizytę i madry komentarz, jak słowa Grechuty godne są uwagi

odnosnie wiersza bezradność, co mnie przeraża, to jak ktoś mi wpiera , że białe to czarne
i wtedy nie można juz zapalić kaganka oświaty, gdyż zabrakło krzesiwa jednak jest nadzieja w głupcze i powiedzeniu ,, aby do wiosny" przyjdą lepsze czasy jednak nie dla madrości, tylko głupoty, a we współczesnej poezji wracamy do Średniowiecza czyli

czarnej i mrocznej epoki

dziekuję za poświęcenie czasu i wizytę

serdecznie

bestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Witaj Dżygita pierwszy raz u mnie gościsz , a więc miło i chwała za,, głupcy są bezradni", więc odwrócę powiedzenie

czemuś głupi , bo nie mam popleczników, ale mam wiedzę
czemuś mądry, bo mam popleczników, ale nie mam wiedzy.

dzieki za wizytę i komentarz

serdecznie

bestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zjawisko - w sumie mamy dosyć prosty wiersz liryczny (niestety, od tego frazesu nie dało się uciec, a szkoda , i to bardzo wielka szkoda), a jednak tworzy on jakiś swój własny świat. Nie widzę tego, co poezje zabija, czyli naśladownictwa, efektów specjalnych, ba, kopii kopii.
Ja osobiście napisze tak - trzeba brać pod uwagi minusy i nie za bardzo ufać plusom, tym niemniej alarm gniotowy mi się nie włączył.
Będę śledził - szukaj własnego słowa, własnego wyrazu, bo potencjał drzemie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Dziekuję Michale za słowa otuchy, gdyż to co napisałeś jednak cieszy,, szukaj własnego wyrazu", to miłe słowa, wiesz jednak minus zawsze daje zastanowienie nad swoją twórczością, gdyż powstaje znak zapytania zaś plus, to już zależy od charakteru oby nie doprowadził do samouwielbienia, które prowadzi do zaślepienia.
Dziekuję za poświęcenie czasu , jak pouczajacy komentarz


szacuneczek

be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Wiem Waleczna zawsze dobrze doradza i szanuję jej rady mam czas na zmianę i wiem już jak zmienić to z jej pomocą, ale jeszcze czekam może ktoś coś dopowie, zawsze propozycje są cenne i dziekuje takim osobą , gdyż jam tylko prosty pismak, a przy POETACH można się jednak nauczyć

Dziekuję LadyC za miły komentarz i odwiedziny

szacuneczek


be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Pozwolisz, że sie czepnę ?

ostatnia jest taka pretensjonalna, zmieniłabym:

nie udźwignę ciemnoty świata
za twardy na miękką głowę ----------(zauważ, robi się przerzutnia)
w mozole trwam W bezradności----( dodałabym W albo zmieniła szyk trwam w mozole bezradności)
głupcze krzyczę aby do wiosny



wtedy wyrównuje się też rytm 9,8,8,9
i co ty na to ?????
pozdrawiam ciepło

Waleczna jednak skorzystam z Twoich rad długo myślałem, ale to ma sens , tylko nie świat, a głupota za twarda

i w tym wypadku 3 wers musi mieć inny szyk jak napisałaś , jednak zostawię głupiec.....

Dziękuję za pomoc


szacuneczek

be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



heh ,, wiem, że nic nie wiem"

dziekuję za odwiedziny i komentarz, miłej nocki

szacuneczek

be
nie daję dwóch minusów za ble ble...
pisałam na W, a jest śliczny, znalazłam w nim dwa wątki tematyczne... pamiętasz?
i nie czekaj do wiosny tylko pisz... :))

serdecznie-Jola

Pamiętam, TY to dobrze rozumiesz i chwała za mądrość umysłu, a hańba za nieznajomość poezji , ba ale komentarze banał hahahhaha jak nie wiadomo co powiedzieć , to jedno słowo banał gdyż wszytko co nas otacza i my to nic innego jak wielki banał czyli ,, marność nad marnościami wszystko marność"

Dziękuję za odwiedziny i 2 minusy

szacuneczek

buzka be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Witaj Dżygita pierwszy raz u mnie gościsz , a więc miło i chwała za,, głupcy są bezradni", więc odwrócę powiedzenie

czemuś głupi , bo nie mam popleczników, ale mam wiedzę
czemuś mądry, bo mam popleczników, ale nie mam wiedzy.

dzieki za wizytę i komentarz

serdecznie

bestia
heh dokładnie; a może tak? czemuś głupi - boś biedny
czemuś biedny - boś głupi.
pozdrawiam cieplo:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Witaj Dżygita pierwszy raz u mnie gościsz , a więc miło i chwała za,, głupcy są bezradni", więc odwrócę powiedzenie

czemuś głupi , bo nie mam popleczników, ale mam wiedzę
czemuś mądry, bo mam popleczników, ale nie mam wiedzy.

dzieki za wizytę i komentarz

serdecznie

bestia
heh dokładnie; a może tak? czemuś głupi - boś biedny
czemuś biedny - boś głupi.
pozdrawiam cieplo:))

Witaj Dżygita ponownie, własnie to przysłowie miałem na myśli i chciałem je przekręcić na tutejszą nutę i chwałę POETÓW odnośnie minusów.hahhahahhaha

dziekuję za odwiedziny i komentarz

szacuneczek, ba tylko do przyjaciół:):):)::)

be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Witaj Tango, wiem ale cóż, takie zycie i o to w tym wierszu chodziło , gdyż aby dokonać analizy, czy krytyki najpierw trzeba się zastanowić , czy ma się na tyle wiedzy, więc w nim ukryłem słowa Safony, ale jednak nie każdemu ta pisarka jest znana

dziękuję za odwiedziny i komentarz

szacuneczek , tylko dla przyjaciół, a zobaczyłem iż jesteś człowiekiem z charakterem, gdyż po wierszu , komentarzu można wiele zrozumieć nawet poznać wiedzę , jak osobowość człowieka, a tutaj człowiek, człowiekowi wilkiem

bestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...