Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Prześwietny pomysł Lirycznego łobuza ......


aluna

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Gratuluję "oblatania tematu". Niektórzy z nas robią to już od lat... i wcale się z tym nie obnoszą...
Ja również!
Ale zawsze warto przypomnieć...przybywa nam nowych na orgu...!
I wcale a wcale nie jestem oblatana ,wręcz przeciwnie ,,,jestem n-lką gdzie zaistaniała przed laty grupa integracyjna,,,więc nie obrażaj mnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Gratuluję "oblatania tematu". Niektórzy z nas robią to już od lat... i wcale się z tym nie obnoszą...
Ja również!
Ale zawsze warto przypomnieć...przybywa nam nowych na orgu...!
I wcale a wcale nie jestem oblatana ,wręcz przeciwnie ,,,jestem n-lką gdzie zaistaniała przed laty grupa integracyjna,,,więc nie obrażaj mnie!
Grozisz mi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Ja również!
Ale zawsze warto przypomnieć...przybywa nam nowych na orgu...!
I wcale a wcale nie jestem oblatana ,wręcz przeciwnie ,,,jestem n-lką gdzie zaistaniała przed laty grupa integracyjna,,,więc nie obrażaj mnie!
Grozisz mi?
Wręcz przeciwnie ...pomyślałam ,ze swoją inteligencją wesprzesz temat na forum!
Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niektórzy tak robią od lat, ale tylko niektórzy.
Dlatego zgadzam się tym, co napisała aluna:
„Ale zawsze warto przypomnieć...”
Poza tym wierzę, że jej słowa były szczere.
Gdyby chciała się obnosić ze swoją hojnością, to nie pisałaby:
„Prześwietny pomysł Lirycznego łobuza ......”
Ogólnie rzecz biorąc, pozytywnie odbieram ten post.
Pozdrawiam serdecznie.


Ps.
Trochę więcej wzajemnej życzliwości.
Czasami myślę, że pomyliłem fora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Wręcz przeciwnie ...pomyślałam ,ze swoją inteligencją wesprzesz temat na forum!
Ania
No to podaj KRS ( może macie jakieś stowarzyszenie), a nie kręć się w miejscu...
zARAZ POSYŁAM ,MAM MAME Z DWÓJKA TAKICH POTRZEBUJACYCH CHORYCH DZIECI!
cZEKAM NA ADRES!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


No to podaj KRS ( może macie jakieś stowarzyszenie), a nie kręć się w miejscu...
zARAZ POSYŁAM ,MAM MAME Z DWÓJKA TAKICH POTRZEBUJACYCH CHORYCH DZIECI!
cZEKAM NA ADRES!
Zarzucaj zarzucaj, wchodzę w to! Końkretnie ma być, się pomoże, a co Hot-Dogi schodzą jak ciepłe bułeczki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


zARAZ POSYŁAM ,MAM MAME Z DWÓJKA TAKICH POTRZEBUJACYCH CHORYCH DZIECI!
cZEKAM NA ADRES!
Zarzucaj zarzucaj, wchodzę w to! Końkretnie ma być, się pomoże, a co Hot-Dogi schodzą jak ciepłe bułeczki...

13.01.2009 22:55
Pokaż profil
Magdalena Wodzik (Spychalska)Magdalena Wodzik (Spychalska)
Napisz wiadomość
292Gal.
Pokaż profil
Magdalena Wodzik (Spychalska)
Napisz wiadomość292
Rozwiń


* Galeria
* Wyślij prezent
* Wspólni znajomi
* Wyślij kartkę
* Podaruj €urogąbki

« powrót do odebranych
nowsza starsza
Prośba
Drodzy znajomi i przyjaciele!
Możecie przekazać swój 1% PODATKU na rehabilitację
naszego syna Igora


Igor ma 8 lat i nadal wymaga intensywnej rehabilitacji. Obecnie chodzi do I klasy szkoły podstawowej i radzi sobie całkiem nieźle, jednak nadal wymaga intensywnej terapii w celu osiągnięcia celu wyjścia z autyzmu. Wymaga terapii, turnusów rehabilitacyjnych, konsultacji terapeutycznych i lekarskich. Już nie raz przekonaliśmy się o Waszym wielkim sercu, ponownie zwracamy się o pomoc. Każde wsparcie finansowe pomoże nam w realizacji programu rehabilitacyjnego Igora.


W tym roku, poprzez wpis na swoim rozliczeniu PIT, możecie wspomóc nas finansowo. Aby tego dokonać należy w swym rozliczeniu rocznym PIT za 2008 r. w części "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ OPP" wpisać:


- w PIT 28 wpisujemy:
Poz. 129. Nazwę Organizacji Pożytku Publicznego (OPP): FUNDACJA DOM RODZINNEJ REHABILITACJI DZIECI Z MÓZGOWYM PORAŻENIEM W OPOLU
Poz 130. Numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS): 0000007685
Poz. 131 Wnioskowaną kwotę podatku, nie wyższą niż 1% należnego podatku po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Poz 133 Dopisać następujący tekst: "1% dla IGORA WODZIK"
Poz 134. Jeśli Państwo chcą abyśmy wiedzieli od kogo otrzymaliśmy wpłatę należy zaznaczyć „x”


w PIT 36 wpisujemy:
Poz. 305. Nazwę Organizacji Pożytku Publicznego (OPP): FUNDACJA DOM RODZINNEJ REHABILITACJI DZIECI Z MÓZGOWYM PORAŻENIEM W OPOLU
Poz 306. Numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS): 0000007685
Poz. 307. Wnioskowaną kwotę podatku, nie wyższą niż 1% należnego podatku po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Poz 309 Dopisać następujący tekst: "1% dla IGORA WODZIK"
Poz 310. Jeśli Państwo chcą abyśmy wiedzieli od kogo otrzymaliśmy wpłatę należy zaznaczyć „x”


w PIT 36L wpisujemy:
Poz. 105. Nazwę Organizacji Pożytku Publicznego (OPP): FUNDACJA DOM RODZINNEJ REHABILITACJI DZIECI Z MÓZGOWYM PORAŻENIEM W OPOLU
Poz 106. Numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS): 0000007685
Poz. 107. Wnioskowaną kwotę podatku, nie wyższą niż 1% należnego podatku po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Poz 109. Dopisać następujący tekst: "1% dla IGORA WODZIK"
Poz 110. Jeśli Państwo chcą abyśmy wiedzieli od kogo otrzymaliśmy wpłatę należy zaznaczyć „x”


w PIT 37 wpisujemy:
Poz. 124. Nazwę Organizacji Pożytku Publicznego (OPP): FUNDACJA DOM RODZINNEJ REHABILITACJI DZIECI Z MÓZGOWYM PORAŻENIEM W OPOLU
Poz 125. Numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS): 0000007685
Poz. 126. Wnioskowaną kwotę podatku, nie wyższą niż 1% należnego podatku po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Poz 128 Dopisać następujący tekst: "1% dla IGORA WODZIK"
Poz 129. Jeśli Państwo chcą abyśmy wiedzieli od kogo otrzymaliśmy wpłatę należy zaznaczyć „x”


w PIT 38 wpisujemy:
Poz. 58. Nazwę Organizacji Pożytku Publicznego (OPP): FUNDACJA DOM RODZINNEJ REHABILITACJI DZIECI Z MÓZGOWYM PORAŻENIEM W OPOLU
Poz 59. Numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS): 0000007685
Poz. 60. Wnioskowaną kwotę podatku, nie wyższą niż 1% należnego podatku po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Poz 62 Dopisać następujący tekst: "1% dla IGORA WODZIK"
Poz 63. Jeśli Państwo chcą abyśmy wiedzieli od kogo otrzymaliśmy wpłatę należy zaznaczyć „x”


Na podstawie powyższych czterech informacji Państwa Urząd Skarbowy przeleje pieniądze do Fundacji DOM oraz przekaże informację, że są to pieniądze dla Igora. Nie ma już możliwości samodzielnego przelewania 1% podatku bezpośrednio na konto OPP.
Zgodnie z interpretacją przepisów dotyczących 1% podatku przez Ministerstwo Finansów możliwe jest wskazanie OPP dowolnego celu szczegółowego poprzez dopisanie go w rubryce POZOSTAŁE INFORMACJE. Urząd Skarbowy przekaże tą informacje do OPP z adnotacją, iż są to pieniążki dla Igora Wodzik.
Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.), oprócz dotychczas uprawnionych Podatników (PIT-28, 36 i 37), także Podatnicy: przedsiębiorcy liniowcy (PIT-36L), gracze giełdowi (PIT-38) mogą przekazać 1% swego podatku dochodowego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.
Serdecznie dziękujemy!
Magdalena, Wiesław i Igor Wodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...