Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Konkurs - Uwaga albo nie.


Marcin_Erlin

Rekomendowane odpowiedzi

Dżeeem dobryyy. Śmietnikowo - świńska trupa teatralna ( w skrócie A/ H1N1) w składzie : Marel - błazen, Me - owca oraz Be - baran ogłasza konkurs na opowiadanie o życiu. ( Pełna dowolność, mogą być nawet teksty pt. " Mój mąż jest gejem albo Moja żona to...) Opowiadania proszę publikować w dziale dla początkujących prozaków do 01.06.2010 ( znaczy się po przejściu drugiej fali dżumy). Szanowna komisja ( jeśli przeżyje) gwarantuje nagrody w postaci książki Wasilija Grossmana " Życie i los" ( Sołżenicyn chwalił, a i Bułhakowa do myślenia nakłoniła. W tzw. " szerokim świecie" bardzo dobrze przyjęta została) oraz pięćdziesiąt złotych w szeleszczącej gotówce ( na antybiotyki, maseczki dla siebie i rodziny albo skromny wieniec jeśli coś poszło nie tak). Głosować można w poniższych komentarzach ( chyba, że admin otworzy jakiś temat na same głosy) Kto zdobędzie najwięcej wygrywa, chyba, że wcześniej autor umrze na dżumę. W takim przypadku przejdziemy do kolejnej osoby ( pod względem głosów). Chyba, że też kojfnie ( ale to już by był pomór!). W każdym razie, między 01.06.2010, a 01.10.2010 będziemy liczyć głosy i szukać żyjącego autora zwycięskiego tekstu. Nagrodę wręczymy jak najszybciej ( oby zdążył/ ła przeczytać i wydać kasę, bo z pewnością w przyszłym roku znowu stanie się coś strasznego - może nadlatujący meteoryt, albo koniec wody, tlenu, czy co tam jeszcze wymyślą). Opowiadania proszę wklejać z dopiskiem - Konkurs. O resztę pytać, a jeśli adminowi nie spodoba się pomysł, to skasować wątek w cholerę.( Marel, Me i Be ufają, że admin będzie na tak i wrzuci informację na stałą półkę, żeby tematu nie wywiało na dwieście osiemdziesiątą ósmą stronę portalu.) Jak na razie to zwykła propozycja konkursu jest. Czekamy na zgodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Szczepionki z USA przez internet? Hm. Jak kolega ostatnio zamówił z USA przez internet taką jedną rzecz, to mu przysłali zupełnie inną, ale w tej samej cenie. Przeżył, ale to twardy gość. Słowianin, degustator...myśliwy... miłośnik miłości. Sie wie. Ja nie ogłaszałem jeszcze żadnego konkursu. Czekam na udoskonalenia pomysłu i zgodę admina. W międzyczasie ( zgodnie z ustawą antyhazardową) chciałem z kimś założyć się ( o cokolwiek), że z portalu poezja.org pierwszą osobą, która zachoruje na coś tam coś tam czyli A/ H1N1 będzie jakiś dżony albo dżonka z działu poezji, bo prozaki to silne chłopaki, a prozaczki mają smaczne buziaczki. Kto przyjmie zakład? Hę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Bardzo dobrze, że "za". Generalnie z tym konkursem widzimy to tak:
1. Termin jak wyżej albo inny.
2. Opowiadanie o życiu.
3. Głosowanie jawne, publiczne i szczere ( może w odrębnym temacie)
4. Podliczenie głosów i nagroda dla autora/ki najlepszego tekstu.
Nagroda gwarantowana i pewna. Marel, Me i Be są gotowi przesłać książkę i pieniążki na jakiś tam adres podany przez admina ( niech wypichci coś smacznego na pierwszej stronie w imieniu portalu poezja.org)
5. Ogólne otwarcie na wszystkich i wsio. Również przed otwarciem ( jesli moderator poratlu wyrazi zgodę) konkursu. Znaczy się, jak ktoś ma pomysła to tutaj czekamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, że połaszczyło mnie to konkursiwo. mam już stronę a4 ;P

edycja:
a może by tak nagrodę pieniężną na rzecz portalu organizator przeznaczy, bo nie oszukujmy się 5 dych jako wabik na prozę, to zły wabik (motywacja pisarza winna być wszakże czysta jak łza... czy coś). Natomiast książka jest jak najbardziej ok.
zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Halo,halo. Jestem właścicielem dwóch plastikowych toytoyów i wózka z hotdogami, a nie koncernu farmaceutycznego od tamiflu. Jako podwórkowy mecenas literatury (mogie przez nogie) rzucić na szalę wspomniane wyżej gadżety. Jak organizator portalu chce, może nawet ze swojej strony zaproponować opłacony lot na Kukumamuniu( najnowsza planeta, odkryta przez naukowców mandżurskich, gdzie przez szkiełko powiększające można zaobserwować pasące się dźiabągi na rykowiskach absurdu). Ciągle czekamy na odzew admina ( marel tupie nogami, Me drapie pod pachwiną lewą tylną nogą, a Be poszła się ostrzyc). A prestiż zwycięstwa to co? Ha? To ma być konkurs także dla początkujących ( takich co pięć dych widzą jak im kierowca autobusu podmiejskiego kasę fiskalną otwiera, żeby z pięciu złotych dwadzieścia groszy wydać, za bilet na pośpieszny), wiec jeśli konkurs wygra ktoś mega, zajebiaszczo, krotochwilnie bogaty, to zostawi na portal i po sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Wielkie dzięki. W dziale "konkursy" będziemy również oceniać punktami w skali od 1 do 5. ( z połówkami, i tymi no, po przecinku do drugiego miejsca. Np. 1,23/ 2,45/ 4,99.) Terminy jak wyżej. Nagrody zostaną przesłane angello ( proszę o podanie adresu jakiegoś na pw), żeby marel, Me i Be nie miały styczności z jakimikolwiek danym osobowymi. Wygrywa opowiadanie z najwyższą ilością głosów. Nie mam pojęcia co będzie w przypadku remisu. Ma ktoś jakieś propozycje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Wielkie dzięki. W dziale "konkursy" będziemy również oceniać punktami w skali od 1 do 5. ( z połówkami, i tymi no, po przecinku do drugiego miejsca. Np. 1,23/ 2,45/ 4,99.) Terminy jak wyżej. Nagrody zostaną przesłane angello ( proszę o podanie adresu jakiegoś na pw), żeby marel, Me i Be nie miały styczności z jakimikolwiek danym osobowymi. Wygrywa opowiadanie z najwyższą ilością głosów. Nie mam pojęcia co będzie w przypadku remisu. Ma ktoś jakieś propozycje?
Mam :)
Dorzucę pięć dych do wspólnego buta i książkę Edwarda Stachury - "Wiersze pozostałe"...
może być ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, taka myśl:
Może dać możliwość korekty na przykład do końca roku. To na pewno by podniosło ogólną wartość prac. Albo do marca. Nie wiem, taki pomysł, żeby w efekcie końcowym nie brakowało ogonków, przecinków itp.

Rozumiem, że jedno opowiadanko na jednego autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa, powiem to jeszcze raz. Rozumiem, że jak mi kierowca wydaje 20 groni z piątki, a ja wywalam język na Kazimierza III Wielkiego, to jest życie ;P Mało Stachury na babcinych półkach, właściwie zero... Toś mnie zagrzała do walki!
zdrówko

Ale najważniejsze: jestem za usystematyzowaniem regulaminu w jedynym, czytelnie zredagowanym poście. co wy na państwo organizatorzy?

Jimmy

edycja:
znaczy: co wy na to (zgubiłem "to")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Wielkie dzięki. W dziale "konkursy" będziemy również oceniać punktami w skali od 1 do 5. ( z połówkami, i tymi no, po przecinku do drugiego miejsca. Np. 1,23/ 2,45/ 4,99.) Terminy jak wyżej. Nagrody zostaną przesłane angello ( proszę o podanie adresu jakiegoś na pw), żeby marel, Me i Be nie miały styczności z jakimikolwiek danym osobowymi. Wygrywa opowiadanie z najwyższą ilością głosów. Nie mam pojęcia co będzie w przypadku remisu. Ma ktoś jakieś propozycje?
Mam :)
Dorzucę pięć dych do wspólnego buta i książkę Edwarda Stachury - "Wiersze pozostałe"...
może być ?
Super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Pewnie. Proszę konkretnie ustalić maksymalną ilość znaków ( 10tys, 15 tys...) Dzięki za kasę. Nagroda wynosi już 150 zł i dwie rzeczówki. Pojęcia nie mam komu wysłać. Kto się podejmie? Moderator portalu, a może inna uzdolniona organizacyjnie duszyczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Doskonale. Nie możemy zapominać, że autor będzie i tak miał pełną dowolność w dysponowaniu swoim tekstem. Jeśli pojawi się za dużo korekt, zmian i udoskonaleń, to również oceniający może się wkurzyć, zabrać punkty i nie oceniać danego opka. Dobrym pomysłem będzie także zezwolenie na ocenianie osobom zalogowanym na portalu poezja.org ( np. do.01.06.2010, kiedy to konkurs wejdzie w fazę wycinania)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Piknie. Marel, Me i Be w życiu nie podejmą się sami usystematyzowania regulaminu, prosimy o pomoc.
1. W konkursie mogą brać udział teksty o maksymalnej ilości 10 tys znaków.
2. Każda osoba zarejstrowana na portalu poezja.org może oceniać dowolną ilość tekstów wystawiając pod nim ocenę od 1 do 5.( dopuszczalne są również noty: 1,25/ 2,34/ 3,99/4,01... itd). Noty wystawiamy w dowolnym terminie ( ostatecznie do 01.09.2010).
3. W zależności od zachowania autora ( manipulowanie tekstem, wprowadzanie częstych poprawek, usuwanie opowiadania i wklejanie go ponownie) czytelnik może zabrać swoje punkty, zignorować pracę konkursową.
4. Każdy chętny może opublikować tylko jedno opowiadanie.
5. W głosowaniu mogą wziąć udział orgowicze zarejstrowani do 01.06.2010.
6. Czas trwania:
- Przysyłanie tekstów do 01.06.2010.
- Końcowe podliczanie ( ewentualne korekty ocen) do 01.09.2010
- Wyniki ( i tak każdy sam będzie mógł sobie podliczyć) do 15.09.2010

Pomoc i uwagi przyjmiemy z radością. Oczywiście, powyższe pkt. są jedynie propozycją. Jeśli ktoś widzi gdzieś brak sensu i logicznego myślenia czekamy na propozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie nurtuje. Co jeśli roześlę wszystkim znajomym link do forum i poproszę żeby na mnie głosowali? Nagrodą są między innymi pieniądze, bo to dobra motywacja do pracy, ale również do przekrętów. Myślę, że przez pół roku pula się powiększy, zatem i ryzyko będzie większe. A chodzi o to, żeby opowiadania były jak najlepsze i żeby wygrało to, które najbardziej się podoba osobom aktywnym tutaj.

Zatem proponuję dać możliwość głosowania tylko tym, którzy mają co najmniej dziesięć własnych utworów w forach limitowanych, nawet jeśliby to miało oznaczać, że nie mogę głosować. Naturalnie starować nadal mógłby każdy.

Zaznaczę jeszcze jedną kwestię, która jak mniemam winna zmotywować autorów. Istnieje przecież możliwość wydania zbioru opowiadań. Na przykład pod tytułem zwycięskiego opowiadanka. Załóżmy, że mamy 20 opowiadań, do wydania przechodzi dziesięć z największą liczbą głosów. Nagrodę zgarnia naturalnie zwycięzca, a wydanie zbioru to następny, odrębny byłby cel :) Nie postuluję, aby wpisywać to do reguł, bo jest na to zbyt wcześnie, tylko napomknąłem, by wskazać kierunek w którym może zmierzać ta inicjatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Słuszna uwaga. Możemy wobec tego zezwolić na głosowanie jedynie orgowiczom zarejstorwanym na poezji.org do 04.11.2009. Data nie obowiązuje autorów, którzy mogą przystąpić do konkursu, rejstrując się nawet w maju 2010.
Dalsze pkt. regulaminu:
8. Autor nie może głosować na swój tekst.
9.Na pozostałe tak.
Możliwości istnieje mnóstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin konkursu:
1. W konkursie mogą brać udział teksty o maksymalnej ilości 10 tys znaków.
2. Głosować może każda osoba zarejstrowana do dnia 04.11.2009 na portalu poezja.org.
3. Oceniamy dowolną ilość tekstów wystawiając pod nimi noty od 1 do 5.( dopuszczalne są również: 1,25/ 2,34/ 3,99/4,01... itd).
4. Noty wystawiamy w dowolnym terminie ( ostatecznie do 01.09.2010).
5. Autorem opowiadania może być każdy zarejstrowany na portalu poezja.org bez względu na datę przystąpienia do orgowego plemienia.
6. W zależności od zachowania twórcy ( manipulowanie tekstem, wprowadzanie częstych poprawek, usuwanie opowiadania i wklejanie go ponownie) czytelnik ma prawo zabrać swoje punkty, zignorować pracę konkursową.
7. Każdy chętny może opublikować tylko jedno opowiadanie.
8. Czas trwania:
- Przysyłanie tekstów do 01.06.2010.
- Końcowe podliczanie ( ewentualne korekty ocen) do 01.09.2010
- Wyniki ( i tak każdy sam będzie mógł sobie podliczyć) do 15.09.2010
9. Twórca nie może głosować na swój tekst. Na pozostałe tak.
Pomoc i uwagi przyjmiemy z radością. Oczywiście, powyższe pkt. są propozycją. Jeśli ktoś widzi gdzieś brak sensu i logicznego myślenia czekamy na propozycje.
Nagroda dla Autora opowiadania, które zdobędzie największą liczbę głosów:
1. Książka Wasilija Grossmana " Życie i los" oraz 50 ( pięćdziesiąt) złotych w gotówce - od Marela, Me i Be.
2. Książka Edwarda Stachury " Wiersze pozostałe"... i 50 ( pięćdziesiąt) złotych w gotówce - dzięki uprzejmości i hojności Agaty Lebek.
3. 50 ( pięćdziesiąt) złotych w gotówce - od Pawła Stawickiego.
Dziękujemy. Czekamy na wyjaśnienie sprawy, komu przesłać nagrody. Może moderatorowi portalu? Może Agacie Lebek? Może...? Niech ktoś się zgodzi! Dobrze będzie, kiedy jedna zaufana osoba w imieniu poezji.org prześle zwycięzcy wszystkie wygrane trofea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...