Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Sylwester_Lasota

Użytkownicy
  • Postów

    13 179
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    60

Treść opublikowana przez Sylwester_Lasota

  1. Raz na wozie, raz pod wozem... tyle, że te wagi nie zawsze równo rozłożone. A wóz telepie się jednym pod górkę i pod wiatr, a drugim z górki i na złamanie karku. Przy tym, dopóki się toczą, często nie jest pewne, który jest na właściwej drodze. Dzięki za odwiedziny :) Pozdrawiam.
  2. Dobra żona, męża korona - drzewiej mawiano. Dobry wiersz, bo w pewnym sensie prawdziwy. Pozdrawiam
  3. Popieram :) Dodam jednak, że, moim zdaniem, śmierć jest częścią życia. I tak jak nie ma śmierci bez życia, tak nie może być życia bez śmierci. I to chyba jest jakieś prawo. Człowiek, jak to człowiek, kombinuje, jednak, jak to zwykle bywa, gdy człowiek zaczyna kombinować wokół praw, to nic dobrego z tego nie wychodzi, to znaczy, przeważnie dla większości. Nie mniej popieram. Śmierć śmierci! Pozdrawiam :)
  4. I to jest haiku!
  5. Co zrobić? Różnie bywa :) Pozdrawiam. Dokładnie. W młodości czytałem dużo fantastyki. Systematycznie kupowałem też magazyn Fantastyka. Pewnego razu opublikowano w nim fragment powieści braci Strugackich zatytułowanej Piknik na skraju drogi. Byłem nim zafascynowany do tego stopnia, że poszedłem do biblioteki i wypożyczyłem tak zatytułowaną książkę. Niestety, nie zdołałem jej przeczytać do końca, co mi się niezmiernie rzadko zdarza. Dosyć szybko zorientowałem się, że winić za to powinienem... tłumacza. To nie był niestety ten sam, który tłumaczył dla Fantastyki. Mówiąc szczerze, nie wiem, który próbował tłumaczyć wiernie, a który dokładnie. :))) Różnica była jednak kolosalna.
  6. Można, ale jak to ktoś powiedział: Jest prawda życia i prawda wiersza. Te prawdy gdzieś się z reguły przecinają, ale prawie nigdy nie pokrywają się w 100%... z różnych powodów. Dziękuję za odwiedziny :) Pozdrawiam. To ja dziękuję za obecność i ślad :) Również pozdrawiam :)
  7. ktoś sobie w życie na skróty bywa że ścieżkę wydepcze bosy a czasem o! buty Dziękuję :) Również pozdrawiam
  8. Zostawiłem serduszko, pomimo, że nie jestem zwolennikiem tego typu nichilistycznych rozważań. Po prostu jakoś ujął mnie ten tekst. Przypomniał też mi fragment Alicji w krainie czarów: — Widzisz tam kogoś na drodze? — zapytał Król. — Nikogo — odpowiedziała Alicja. — Żeby mieć taki wzrok! — powiedział Król z zazdrością. — Żeby widzieć Nic! I to jeszcze w taką odległość! Pozdrawiam
  9. bywa że pisze się samo a wtedy strofa za strofą lekko w logiczną lgną całość dzieli na wersy tygodnie i lata a treść cudownie jakoś zamyka się w formie jednak gdy wena nie działa, wtedy z pisania i z życia wychodzi proza lub dramat
  10. Dobre. Wydaje mi się, że teraz byłoby jeszcze trudniej 😅 Pozdrawiam 🙂
  11. @Łukasz Wiesław Jasiński Dzięki! :)
  12. No i przeczy tane Pozdrawiam :)
  13. Dziękuję! Również pozdrawiam. :)
  14. @bronmus45 Nie sprawy :) pozdrawiam.
  15. @melorymy Napisałem to na YT, to tylko powtórzę, niezwykle urokliwy ten klip. Bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.
  16. Mówiąc szczerze, nie bardzo wiem, co mam odpowiedzieć na ten komentarz... Bo... Po pierwsze, ani pisząc ten wiersz, ani tym bardziej tworząc to wideo, Twoja szanowna osoba ani przez chwilę nie przemknęła mi przez myśl. Po drugie, korzystam z KP Music AI, a nie SUNO. Po trzecie, no cóż, nikt nie jest doskonały, ale to niczyja wina. Suma sumarum, rzeczywiście ktoś tu chyba trafił kulą w płot, że pozwolę sobie zacytować... Niemniej... Pozdrawiam.
  17. Pewnie wiesz jak to jest. Czasami masz wygenerowaną jedną wersję i już wiesz, że to jest to i nic więcej nie potrzeba, a czasami masz dziesięć takich kawałków i albo każdemu czegoś brakuje, albo kilka jest na tyle dobrych, że trudno się zdecydować, który wybrać. Tak było w tym przypadku. Ostatecznie wybrałem ten "rockowy", ponieważ... zaświtał mi pomysł na klip 😅. Ale miałem dokładnie takie rozterki, jak piszesz w swoim komentarzu. Dzięki za odzew 🙂. Serdeczności 🙂 Znam 😅 A wiesz, że to miał być żart mający na celu ośmieszenie tego typu piosenek? A sam stał się przebojem. 🤣 No cóż, bywa.
  18. Wcale się nie pogubiłaś Alu. Bardzo ładnie to ujęłaś i bardzo Ci dziękuję. Chociaż wątpię żebym na tych produkcjach zrobił jakąś oszałamiajacą karierę, to mam jakąś frajdę przy ich tworzeniu, a jeśli jeszcze ktoś potrafi z nich coś pozytywnego wynieść, to już jest dla mnie dużo. Również Cię serdecznie pozdrawiam. :)
  19. @aff Link u mnie działa 🙂 To jeszcze jeden. Tym razem ten sam tekst w formie piosenki poetyckiej: https://media.szsiling.com/202605230021/b00388be8c6970d30ed90cf1d4ce0d6d/28330cc111c5fc4c323ef9163f0dc26a Czy któraś z nich jest lepsza, Twoim zdaniem?
  20. To zabawne, bo to nigdy nie był mój ulubione rodzaj muzyki, ale co zrobić jeśli tego typu kawałki "sprzedają" mi się najlepiej... 😅 Na początku chciałem stworzyć akompaniament w stylu muzyki elektronicznej. I nawet wyszło to nieźle, ale potem doszedłem do wniosku, że to taka klepanka na dwa i zacząłem kombinować... aż wygenerowało mi to co powyżej. Nie wiem czy to zadziała, chociaż widzę, że czasami ludzie wstawiają odnośniki do kreacji Suno, ale spróbuję wstawić link do tej pierwszej wersji. Powinien być poniżej: https://media.szsiling.com/202605222322/32a3af500a8da6e8fcbc809c9514e7ab/b24953d1dd66d4a28a9854e767e92a17
  21. Dobre. Czytając, w innej stylistyce to widziałem, ale wyszło. Podoba się. Pozdrawiam 🙂
  22. Ech, do sprawności, to mi jeszcze daleko 😅. Powiedziałbym, że jako tako, to jest na wyrost, bo nawet w tym klipie są takie błędy, że ich trudno nie zauważyć. Jak pojawiające się i znikające postacie 🤣 na przykład. Pomimo to bardzo dziękuję za tak pochlebną opinię. Cieszę się jeśli się spodobało. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...