Sylwester_Lasota
Użytkownicy-
Postów
13 179 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
60
Treść opublikowana przez Sylwester_Lasota
-
życie jak wiersz, wiersz jak życie
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Raz na wozie, raz pod wozem... tyle, że te wagi nie zawsze równo rozłożone. A wóz telepie się jednym pod górkę i pod wiatr, a drugim z górki i na złamanie karku. Przy tym, dopóki się toczą, często nie jest pewne, który jest na właściwej drodze. Dzięki za odwiedziny :) Pozdrawiam. -
Żoneczki oddanie i ukryte żale.
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Leszek Piotr Laskowski utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Dobra żona, męża korona - drzewiej mawiano. Dobry wiersz, bo w pewnym sensie prawdziwy. Pozdrawiam -
prostolinijne życzenia
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na iwonaroma utwór w Fraszki i miniatury poetyckie
Popieram :) Dodam jednak, że, moim zdaniem, śmierć jest częścią życia. I tak jak nie ma śmierci bez życia, tak nie może być życia bez śmierci. I to chyba jest jakieś prawo. Człowiek, jak to człowiek, kombinuje, jednak, jak to zwykle bywa, gdy człowiek zaczyna kombinować wokół praw, to nic dobrego z tego nie wychodzi, to znaczy, przeważnie dla większości. Nie mniej popieram. Śmierć śmierci! Pozdrawiam :) -
Ostrzegam - Głupawka
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na iwonaroma utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
OK :) -
I to jest haiku!
-
Prawda :)
-
życie jak wiersz, wiersz jak życie
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Co zrobić? Różnie bywa :) Pozdrawiam. Dokładnie. W młodości czytałem dużo fantastyki. Systematycznie kupowałem też magazyn Fantastyka. Pewnego razu opublikowano w nim fragment powieści braci Strugackich zatytułowanej Piknik na skraju drogi. Byłem nim zafascynowany do tego stopnia, że poszedłem do biblioteki i wypożyczyłem tak zatytułowaną książkę. Niestety, nie zdołałem jej przeczytać do końca, co mi się niezmiernie rzadko zdarza. Dosyć szybko zorientowałem się, że winić za to powinienem... tłumacza. To nie był niestety ten sam, który tłumaczył dla Fantastyki. Mówiąc szczerze, nie wiem, który próbował tłumaczyć wiernie, a który dokładnie. :))) Różnica była jednak kolosalna. -
życie jak wiersz, wiersz jak życie
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Można, ale jak to ktoś powiedział: Jest prawda życia i prawda wiersza. Te prawdy gdzieś się z reguły przecinają, ale prawie nigdy nie pokrywają się w 100%... z różnych powodów. Dziękuję za odwiedziny :) Pozdrawiam. To ja dziękuję za obecność i ślad :) Również pozdrawiam :) -
życie jak wiersz, wiersz jak życie
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
ktoś sobie w życie na skróty bywa że ścieżkę wydepcze bosy a czasem o! buty Dziękuję :) Również pozdrawiam -
Chciałabym Nic
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sekrett utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Zostawiłem serduszko, pomimo, że nie jestem zwolennikiem tego typu nichilistycznych rozważań. Po prostu jakoś ujął mnie ten tekst. Przypomniał też mi fragment Alicji w krainie czarów: — Widzisz tam kogoś na drodze? — zapytał Król. — Nikogo — odpowiedziała Alicja. — Żeby mieć taki wzrok! — powiedział Król z zazdrością. — Żeby widzieć Nic! I to jeszcze w taką odległość! Pozdrawiam -
życie jak wiersz, wiersz jak życie
Sylwester_Lasota opublikował(a) utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
bywa że pisze się samo a wtedy strofa za strofą lekko w logiczną lgną całość dzieli na wersy tygodnie i lata a treść cudownie jakoś zamyka się w formie jednak gdy wena nie działa, wtedy z pisania i z życia wychodzi proza lub dramat -
:)
-
Zdumiewający przypadek
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na piąteprzezdziesiąte utwór w Warsztat dla prozy
Dobre. Wydaje mi się, że teraz byłoby jeszcze trudniej 😅 Pozdrawiam 🙂 -
Ja, to nie AI - czyli mój najnowszy wiersz na YT
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Poezja śpiewana
@Łukasz Wiesław Jasiński Dzięki! :) -
tylko powiedz
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
No i przeczy tane Pozdrawiam :) -
Stalin grad
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Dziękuję! Również pozdrawiam. :) -
Ja, to nie AI - czyli mój najnowszy wiersz na YT
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Poezja śpiewana
@bronmus45 Nie sprawy :) pozdrawiam. -
"Nasze kwiaty" Maria Konopnicka (MeloRymy)
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na melorymy utwór w Poezja śpiewana
@melorymy Napisałem to na YT, to tylko powtórzę, niezwykle urokliwy ten klip. Bardzo mi się podoba. Pozdrawiam. -
Ja, to nie AI - czyli mój najnowszy wiersz na YT
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Poezja śpiewana
Mówiąc szczerze, nie bardzo wiem, co mam odpowiedzieć na ten komentarz... Bo... Po pierwsze, ani pisząc ten wiersz, ani tym bardziej tworząc to wideo, Twoja szanowna osoba ani przez chwilę nie przemknęła mi przez myśl. Po drugie, korzystam z KP Music AI, a nie SUNO. Po trzecie, no cóż, nikt nie jest doskonały, ale to niczyja wina. Suma sumarum, rzeczywiście ktoś tu chyba trafił kulą w płot, że pozwolę sobie zacytować... Niemniej... Pozdrawiam. -
Ja, to nie AI - czyli mój najnowszy wiersz na YT
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Poezja śpiewana
Pewnie wiesz jak to jest. Czasami masz wygenerowaną jedną wersję i już wiesz, że to jest to i nic więcej nie potrzeba, a czasami masz dziesięć takich kawałków i albo każdemu czegoś brakuje, albo kilka jest na tyle dobrych, że trudno się zdecydować, który wybrać. Tak było w tym przypadku. Ostatecznie wybrałem ten "rockowy", ponieważ... zaświtał mi pomysł na klip 😅. Ale miałem dokładnie takie rozterki, jak piszesz w swoim komentarzu. Dzięki za odzew 🙂. Serdeczności 🙂 Znam 😅 A wiesz, że to miał być żart mający na celu ośmieszenie tego typu piosenek? A sam stał się przebojem. 🤣 No cóż, bywa. -
Ja, to nie AI - czyli mój najnowszy wiersz na YT
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Poezja śpiewana
Wcale się nie pogubiłaś Alu. Bardzo ładnie to ujęłaś i bardzo Ci dziękuję. Chociaż wątpię żebym na tych produkcjach zrobił jakąś oszałamiajacą karierę, to mam jakąś frajdę przy ich tworzeniu, a jeśli jeszcze ktoś potrafi z nich coś pozytywnego wynieść, to już jest dla mnie dużo. Również Cię serdecznie pozdrawiam. :) -
Ja, to nie AI - czyli mój najnowszy wiersz na YT
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Poezja śpiewana
@aff Link u mnie działa 🙂 To jeszcze jeden. Tym razem ten sam tekst w formie piosenki poetyckiej: https://media.szsiling.com/202605230021/b00388be8c6970d30ed90cf1d4ce0d6d/28330cc111c5fc4c323ef9163f0dc26a Czy któraś z nich jest lepsza, Twoim zdaniem? -
Ja, to nie AI - czyli mój najnowszy wiersz na YT
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Poezja śpiewana
To zabawne, bo to nigdy nie był mój ulubione rodzaj muzyki, ale co zrobić jeśli tego typu kawałki "sprzedają" mi się najlepiej... 😅 Na początku chciałem stworzyć akompaniament w stylu muzyki elektronicznej. I nawet wyszło to nieźle, ale potem doszedłem do wniosku, że to taka klepanka na dwa i zacząłem kombinować... aż wygenerowało mi to co powyżej. Nie wiem czy to zadziała, chociaż widzę, że czasami ludzie wstawiają odnośniki do kreacji Suno, ale spróbuję wstawić link do tej pierwszej wersji. Powinien być poniżej: https://media.szsiling.com/202605222322/32a3af500a8da6e8fcbc809c9514e7ab/b24953d1dd66d4a28a9854e767e92a17 -
BYŁBYM JA POETA
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na LessLove utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Dobre. Czytając, w innej stylistyce to widziałem, ale wyszło. Podoba się. Pozdrawiam 🙂 -
Ja, to nie AI - czyli mój najnowszy wiersz na YT
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Poezja śpiewana
Ech, do sprawności, to mi jeszcze daleko 😅. Powiedziałbym, że jako tako, to jest na wyrost, bo nawet w tym klipie są takie błędy, że ich trudno nie zauważyć. Jak pojawiające się i znikające postacie 🤣 na przykład. Pomimo to bardzo dziękuję za tak pochlebną opinię. Cieszę się jeśli się spodobało. Pozdrawiam.