-
Postów
4 215 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
21
Treść opublikowana przez duszka
-
ciepłym piórem nie drapię nim nie kłuję gdy czuję każdy ból rysuję uśmiech
-
@Phuruchiko Dziękuję Ci! :)
-
płacz dziecka dłoń matki na główce - czuła ulga
-
"był i pracował", "zapragnął", "kroczy za " .. Dla mnie to podstawowe elementy ludzkiego życia... A w ostatnim dwuwersie odkrywam bardzo głęboką, wręcz religijną wypowiedź, która mnie zachwyciła. Chyba tylko pasowałoby mi lepiej w pierwszym wersie "kroczy", a w drugim "podąża", ale może to odwrócenie było prze Ciebie zamierzone. Pozdrawiam :)
-
Zgadzam się, ze opisać "tego" się nie da, ale zasygnalizować, dać odczuć... Ale "to" musi najpierw nas samych "dotknąć". Czasem mi sie wydaje, że nazywamy to "weną", ale , że jest to chyba coś więcej. Miłego popłudnia, Leszczymie :)
-
Samotnik
duszka odpowiedział(a) na Łukasz Wiesław Jasiński utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Piękny, poruszający fragment w centrum wiersza... Pokazuje, że w sercu jest tez zaszczepione wyobrażenie wyzwolenia z cierpienia oraz szczęścia, a takze wola jego spełnienia. Pozdrawiam serdecznie :) -
Są w nas echa wydarzeń, własne utrwalone mysli i postawy, ktore temu przciwdziałają, ale można (próbować) im sie przeciwstawić, żeby odzyskac trochę wiecej wolności... Ja próbuję i zachęcam też Ciebie do tego, Leszczymie. :)
-
Już od momentu urodzenia sie próbujemy osiagnąć to, co nas przerasta, dzieki czemu uczymy sie siedzieć, stać, chodzić, mówić i tak dalej... Taki proces, to dążenie i probowanie, jest nasza ludzką naturą i motorem życia. Mnie ta tajemnica - to, co "nie do opisania" przyciaga", też moje słowa. Pozdrawiam Leszczymie :)
-
Uciec przed jutrem
duszka odpowiedział(a) na Waldemar_Talar_Talar utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Waldemar_Talar_Talar W każdym "dzisiaj" jest zalążek "jutra".., ale czy go donosimy i się z niego urodzi - tego nie wiemy... Tej niewiedzy musimy sie poddać, zeby nie zabić "dzisiaj" lękiem. Dobrego "dzisiaj", Waldemarze! :) -
Nie wiem, czy odczuwane szczęście stresuje.., ale na pewno powoduje, że się potrafi i chce uszczęśliwiać. I to jest ta wolność. Dziekuję, Grzegorzu :) @Łukasz Jasiński@Konrad Koper Dziękuję Wam i miłego dnia! :)
-
szczęśliwa gdy moją burzę wchłania Twoja cisza chcę uszczęśliwiać
-
@Michał_78 Dziękuję, Michale! :)
-
Wczoraj urodziłem się na nowo
duszka odpowiedział(a) na bornin1985 utwór w Warsztat - gdy utwór nie całkiem gotowy
@bornin1985 Osobiście mam pewnien problem z "obszernymi" lirycznymi formami, ale ta w Twoim wydaniu mi odpowiada :) Wiersz od poczatku do końca jest "żywy", to znaczy wzbudza zainteresowanie i zagłębia w obrazy i uczucia, a jego długość daje dodatkowo czas na ewnetualne, stopniowe utożsamienie się z przekazem. Chętnie przeczytam Twoje następne wiersze :) -
Wczoraj urodziłem się na nowo
duszka odpowiedział(a) na bornin1985 utwór w Warsztat - gdy utwór nie całkiem gotowy
@bornin1985 Niezwykle wrażliwy wiersz.., czuję go i rozumiem. I wierzę w takie cudowne "nowonarodzenie", choć jest bolesne i trudne. Serdecznie pozdrawiam :) -
@Zoso A jednak jeszcze oddychamy.., i oddychajmy dalej - z miłością, głęboko... Poruszający głęboko wiersz. Pozdrawiam :)
-
W wiśniowym sadzie
duszka odpowiedział(a) na andrzej5187 utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@andrzej5187 Piękne to milczenie i ta niczym nie zakłócona niewinność obrazu... Pozdrawiam :) -
@Ilona Rutkowska Dziękuję Ci i pozdrawiam :)
-
Dziekuję :) Miłego wieczoru idobrej nocy, Grzegorzu!
-
dać się zniewolić, czy wyjść na wolność..., umierać czy żyć... Krótko, ale głęboko :) Pozdrawiam!
-
To ty ja ona i on
duszka odpowiedział(a) na Waldemar_Talar_Talar utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Waldemar_Talar_Talar "miłość to nie żart", "to potęga" - Tak! Pozdrawiam, Waldemarze :) -
@Leszczym Nie idealizować, być sobą i na swój sposób, swoimi drogami (które niekiedy są wspólne z innymi) wzrastać ku prawdzie... Tak, tylko wtedy to wzrastanie ku niej jest możliwe, co daje radość, a nawet szczęście :) Pozdrawiam, Leszczymie, i dziękuję za inspirację tym tekstem!
-
@Radosław @Anna_Sendor serdecznie Wam dziękuję za reakcje na moja miniaturkę! Wzbogaciły i ucieszyły mnie - każda na swój sposób :) Pozdrawiam!
-
Cieszy mnie Twoje "tak" :) Dziękuję i pozdrawiam! @Leszczym Dziękuję, Leszczymie! :)
-
@Sennek Dziekuję i pozdrawiam! :)
-
Nadgonić stracony czas
duszka odpowiedział(a) na Starzec utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Może nadrabiając, to co zaległe, - doganiamy go... Ale żeby przez to nie zrobic nowych zaległości, musimy przyspieszyć tempo życia... To trudne, ale czasem warte wysiłku, bo rzeczy zaległe nas hamują. Wiersz pobudza do głębszych rozmyslań - podoba mi się to :) Pozdrawiam!