-
Postów
4 215 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
21
Treść opublikowana przez duszka
-
Rozumiem to "chyba", bo to trwa nim zranienia się zagoją.., ale przynajmnie mogą dzieki temu zacząć się goić i mniej bolec. I to chyba dopiero ich zagojenie uwalnia... Niezmiernie wazny temat dla każdego z nas. Wszystkiego dobrego :)
-
@Michał_78 Przepiękne połączenie elementów natury i piękne ich ujęcie..., aż budzi tęsknotę, a może po prostu przyciaga, zachęca do siebie :) Dziękuję!
-
Och, dziękuję, Michale! Podwójnie - za wskazanie błędu i za zachętę :)
-
Tak, wybaczenie komus bez jego przeprosin jest trudne.., ale chyba jednak możliwe. Jego sposób jest wtedy chyba inny, bo musi być głębszy. Taka moja myśl i może też doświadczenie :)
-
Pierwsza zwrotka w swojej wymowie jest dla mnie zachwycająca - to samoistne, własćiwe układanie się rzeczy w przestrzeni życia, gdy im się na to pozwoli... A do tego trzeba się też z czymś pożegnać, co zatrzymywało się uparcie przy sobie - uwolnić je i siebie przez przeprosiny. Dodałabym tylko, ze czasem potrzebujemy przeprosin tej drugiej strony, żeby móc jej wybaczyć i się od jej wpływu uwolnić. Wiele można odkryć w Twoim wierszu :) Pozdrawiam!
-
Mnie też :) Bo, pisząc zdałam sobie sprawę, że my ludzie chyba tylko w ten sposób potrafimy milczeć - myśląc w słowach lub ich (podświadomie lub świadomie) szukając. Dziękuję, Waldemarze! Cieszę się! I dziękuję, Lidio :) @Phuruchiko@Rafael Marius Dziękuję Wam i pozdrawiam! :)
-
tylko kochane słowa płyną inne wołają z brzegu lub toną krzycząc a milczenie szuka słów
-
Niezwykłe sformułowanie, a potem wynikające z niego zmiany w odczuwaniu... Bardzo trafilo do mnie i jakoś tak radośnie poruszyło :) Dziękuję!
-
Łagodne, "wielowarstwowe" czy wielowymiarowe przeżywanie chwili, co powoduje odczuwanie jej pełni... Czytałam kilka razy i mogłabym więcej :) Pozdrawiam!
-
W zasłuchaniu głosu zagubionego świata
duszka odpowiedział(a) na Maciek.J utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Ono wnika też w nas, Macieju.., i myślę, że oczyszczając siebie z niego możemy zmniejszyć uczucie swojej bezradności i chyba też skuteczniej przeciwdziałać złu na zewnątrz. Ja próbuję tak. Poruszający tematem i otwartością przekazu wiersz. Pozdrawiam :) -
Może to wynika ze strachu przed myślami, Leszczymie... Wiemy po sobie samych, jak mysli mogą nas zwieść i nam zaszkodzić. Ale masz też rację - nie powinny byc "oprawiane{ w sztywne, martwe ramy. Pozdrawiam :)
-
@Radosław Dziękuję Ci :)
-
Nie wariuj bądź sobą
duszka odpowiedział(a) na Waldemar_Talar_Talar utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Waldemar_Talar_Talar "nie marnuj chwil"... dla mnie to nadawanie im znaczenia, ważności w sensie odczuwania cudu życia w każdej z nich. Bezpośredniością przekazu pobudzasz mnie do uświadamiania sobie rzeczy głębszych, Waldemarze. Pozdrawiam! -
@Rafael Marius@Phuruchiko Dziekuję Wam i pozdrawiam miło :)
-
Muszę zaprzeczyć, Konradzie, bo jak najbardziej realny - doświadczony i w tym momencie spontanicznie napisany. Oczywiscie nie wiem, na ile wiernie udało mi się to przekazać. Pozdrawiam :) Tak, ale na szczęście nie na wieczność. Łącznie sie przez "błękit" łagodzi tęsknotę, tak jakby był mostem uniemożliwiwający pełne oddzielenie. Cieszę się, że rozumiesz :) Dziękuję! @Phuruchiko Dziekuję, miłego wieczoru! :)
-
a ja przy oknie szukam twojego odbicia w błękicie wiem że w nim się przeglądasz
-
... a może jesteś w ptaku który zerwał się przed chwilą do lotu przez moje wtargnięcie w twoje królewstwo ... Ta zwrotka mnie zachwyciła - swoim obrazem i "pogodną" pokorą oraz realizmem wypowiedzi. I podoba mi się to szukanie w wierszu :) Pozdrawiam!
-
Prowadźmy do tego siebie nawzajem, bo chyba po to jest każda poezja. Dziękuję ci za te słowa, Dag i pozdrawiam :) @Harry@anima_corpus@Ana Dziękuję Wam serdecznie! :)
-
zatańczyliśmy dziś moje życie we dwoje - los i ja znowu zgrabnych kroków kilka piszę by nie zapomnieć
-
Tak! Dziękuję Ci, Dag, za tą budującą i wskazująca drogę myśl :) Pozdrawiam!
-
Za ostatni grosz
duszka odpowiedział(a) na Waldemar_Talar_Talar utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
"Ostatni grosz" przeznaczyc na to, co najważniejsze... Pamiętajmy o tym. Dziekuje Ci za to przypomnienie, Waldemarze :) Pozdrawiam! -
Niezwykle wymowny, poruszający fragment... Dziękuję - za cały wiersz :)
- 8 odpowiedzi
-
Przejmujące... To jak dobrowolna smierć, wyważone zdecydowanie się na nią, zamist poddania sie jej, zdecydowanie sie na bycie meczennikiem, a nie - ofiarą. Tak odcztuję treść Twojego wiersza, chociaż nie jestem pewna, czy właściwie. Serdecznie pozdrawiam :)
-
@Quidem.art Pięknie! Każda zwrotka to spojrzenie na słowa z nieco innej strony, co daje im wielowymiarowy, też głęboki sens. I każda zwrotka jest piękna sama w sobie - wypowiedzią i słowem. Pozdrawiam :)
-
@Michał_78 Dziekuję Ci i miłego dnia! :)