Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 012
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Sumienie i pies z jednej są parafii, niby łagodne, a ugryźć potrafi.
  2. No wybrałem się. Od stacji Otwock jakieś 3 kilometry. 15 minut rowerem. Robi przygnębiające wrażenie, jak kamienny las. Znalazłem 1 grób w dobrym stanie, innych, poprzewracanych pomników jest około setki. Dobrze, że to poruszyłeś w poezji i napisałeś przepiękny sonet. Pozdrawiam
  3. Zawód, rozczarowanie i czar pryska:(. Życie.
  4. Piękna laurka.
  5. Piękna filozoficzna miniaturka:). M
  6. Mam tak samo, wtedy siadam i zapisuję w telefonie, bo zaraz zapominam:)). Pozdrawiam.
  7. Poruszające. Chyba tam pojadę, bo mieszkam niedaleko. Pozdr. M.
  8. Świetne:))). Miłego dnia
  9. Ładny sonet i poruszający tekst. Pozdr.
  10. Fajnie napisane na ważki temat. Element dziecka, ciekawość świata, wątpienie w głoszone prawdy, cieszenie się drobiazgami jest bardzo cenne i oby się nie zmieniało. Ja też to mam a w pracy to mi raczej pomagało, niż szkodziło. Pozdrawiam.
  11. Bardzo mi się podoba, przeczytałem z prawdziwą przyjemnością. Pozdrawiam
  12. Andrzeju, w tym temacie się różnimy, bywa:). Pozdrawiam
  13. Pięknie i majowo. Mamy już 12 miesięcy przystąp do robienia kalendarza. Najpierw w wersji elektronicznej, bo bezkosztowo:). Pozdrawiam majowo. Sowa patrzy na chmury, jak Ty:)
  14. Oczywiście, na te ładne lecą wszyscy:), ale jak babka zakochana i zadowolona ze związku, to te pokusy jakby mniejsze, chyba, że ktoś bije na głowę aktualnego, to wtedy zagrożenie się pojawia, bo lepsze jest wrogiem dobrego. Gwarancji nie ma nigdy w tym sporcie, ale gdzie jest?:). M
  15. To z dzieleniem jak w szmoncesie: Icek, tu wiesz, że twoja żona na 3 kochanków? Tak, ale lepiej mieć 25% w dobry interes, niż 100% w zły.:). Poza tym ten chłopak to jakiś zakompleksiony, bo to bzdura. Inna sprawa, że nie każdy nadaje się do bycia partnerem atrakcyjnej babki, bo zazdrość go zjada. Casus Otella. Pozdrawiam.
  16. A jak się bardzo podoba, to nie widzi się wielu słabych cech, które z czasem wychodzą, jak skłonności do używek, lenistwo, nieodpowiedzialność, bo to podobanie wszystko zasłania. Często pragmatyzm jest lepszy. Zespół Brathanki tak to ujął: Hej matulu welon kup z tym Nowakiem biorę ślub. życia w sen się nie da zmienić, a ten Nowak chce się żenić. No tak, u facetów jest inaczej, ale te 20% interesujących (nie napisałem, że ładnych) się powtarza. Dla nas uroda jest jednak priorytetem, a ona jest niezależna od charakteru, bo może być brzydka i głupia / pusta:).
  17. Dużo czytałem różnych publikacji (zobacz David Buss, Esther Perel) a także wypowiedzi na forach. W skrócie problem jest , że 80% kobiet podoba się 20% facetów i co ma zrobić ta reszta? Bierze najlepszego z dostępnych. W drugą stronę jest w sumie podobnie i pozostaje sobie dorabianie teorii, że uroda się nie liczy, tylko dobroć, charakter, i tak dalej i że wszystkie kobiety są piękne. Pozdrawiam.
  18. Tak się zdarza i wtedy rokowania są najlepsze, ale rokowania rokowaniami, i tak z czasem różnie być może.
  19. Te, które dokonały tzw racjonalnego wyboru, czyli wybrały najlepszego z dostępnych.
  20. Wtedy pragną świętego spokoju i tzw poczucia bezpieczeństwa, a facetów już pragnąć nie muszą, zamykają oczy i myślą o Anglii.
  21. Bardzo fajne "dzień dobry". Miłego dnia. M
  22. Fajnie napisane. W temacie kalkulacji, firmy ubezpieczeniowe mają programy, które Ci wyliczą przewidywaną długość, życia, składki, kwotę dla beneficjenta polisy ubezpieczeniowej itd. Będziesz mógł precyzyjniej sobie skalkulować co warto, a czego nie:/.
  23. Ale chędożyć też może być chętny do "rzyci" , pisane inaczej, ale jednak:). Tak naprawdę to jedno powinno iść z drugim, żeby wszyscy byli zadowoleni:). Dzięki za cenną uwagę, której nie byłem świadomy.
  24. Osobiście po tej co ponad 90% katolików, którzy bzykają swoje przyszłe żony, a potem biorą z nimi ślub w kościele, bo gdyby żałowali, tego by nie robili. Natomiast wiersz jest o sytuacji w której przy przestrzeganiu logicznych i religijnych reguł nie ma wyjścia i trzeba wybrać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...