Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 013
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Osobiście po tej co ponad 90% katolików, którzy bzykają swoje przyszłe żony, a potem biorą z nimi ślub w kościele, bo gdyby żałowali, tego by nie robili. Natomiast wiersz jest o sytuacji w której przy przestrzeganiu logicznych i religijnych reguł nie ma wyjścia i trzeba wybrać.
  2. Tu o logicznej sytuacji bez wyjścia, bo jak żałuje, nie weźmie ślubu, a jak nie żałuje, nie dostanie rozgrzeszenia, więc ślubu, czyli sakramentu małżeństwa też nie weźmie. Twój wpis jest o czymś innym i nie dotyczy mojego tekstu. Pozdrawiam.
  3. Dnia pewnego do mistrza przybył młodzieniec kuzynki jego młody, dziarski oblubieniec. - Wuju, jak wiesz, do ślubu mocno się szykuję, a niemały mam kłopot, co mnie prześladuje. Powiedzcie teraz szczerze, czy mam na spowiedzi wyznać że chędożymy? Gdy ksiądz to wyśledzi, nie da nam rozgrzeszenia, lecz gdybym żałował, nigdy bym z panną w związek przecież nie wstępował. Tak więc mam skłamać, że nie miłowałem, czy skłamać, że zgrzeszyłem, ale żałowałem? - Chędożenie przed ślubem dawno się przyjęło, że grzech to żaden, ale żarliwości dzieło. Masz lepiej z innych grzechów księdzu się spowiadać, nie zaś co z robisz z panną jemu opowiadać, a z proboszczem ja sobie szczerze porozmawiam, więc się chłopcze nie frasuj, to już moja sprawa.
  4. Życzliwość wraca. Z tej checklisty już mam kilka zrobionych a to dopiero południe:). M
  5. Powiedział prawdę i dlatego nikt na to nie zwrócił uwagi:)
  6. Jeśli chodzi o autora, czyli mnie, kobieta mnie cieszy, gdy jest, natomiast nie mam organicznej potrzeby, jedynie chęć. Będąc sam nie czuję się samotny.
  7. W tym momencie wszedłeś do świata surrealizmu:).
  8. Ile to do dyskusji, bo jak napisałeś słusznie, one się nie przyznają. Ja mam tak samo, jak ty, ale ona wie, że gdzieś tam jest ukryty diabeł, którego nie warto drażnić, bo jest zdolny wszystko spalić. Ale to tylko rozmowa o poezji:). Pozdrawiam.
  9. trudno znaleźć szczęście przy kobiecie, ale nigdzie indziej nie znajdziecie.
  10. Na kilku forach o małżeństwie itp, wykazywano, że kobiety kochają i pożądają około 15 % facetów, takich w kierunku łobuzów, więc opisany jest (bardzo przekonywująco, a nawet porażająco) dosyć standardowy przypadek wiązania się z najlepszym dostępnym, z seksem prokreacyjnym, bo jednak dzieci.... Pomyśl, czy by tak się zachowywała, gdyby się peela bała, a potem wnioski. Pozdrawiam i plus za temat. Tu jest mój tekst "Ona mnie nie kocha"w podobnym klimacie.
  11. Wierzę, ale nie każdemu. M
  12. Marek.zak1

    Udana transakcja

    Pragmatyzm?:). Znajomi kupili mieszkanie biorąc kredyt na 30 lat, a niektórzy w CHF. Czy to lepsze? Pozdrawiam.
  13. Marek.zak1

    Udana transakcja

    Krzysztof, młody mieszkaniec Lubania, miał zdolność związkową do sprzedania, wygodę sobie cenił, z zamożną się ożenił i się wprowadził do jej mieszkania.
  14. A dzisiaj "Rigoletto" z Piotrem Beczałą w głównej, gwiazdorskiej roli księcia Mantui, śpiewającego sławną arię: La donna e mobile. Nasz tenor to jedyny w ostatnich 100 latach, po Janie Kiepurze, śpiewający tę rolę. W tym zawodzie to największy możliwy do osiągnięcia sukces. Naprawdę warto zobaczyć, podobnie jak Roberta Lewandowskiego dzisiaj w meczy przeciwko Unionowi Berlin. https://metoperafree.brightcove.services/?videoId=6154160288001
  15. Dbasz o siebie, pracujesz nad sobą i czas staje:). Pozdrawiam
  16. Tak, ale u jednych robi to pomału, delikatnie, a u innych szybko i mocno. M
  17. Miłość tonie w tłuszczu:(. Bywa.
  18. Trzynastozgłoskowy sonet ma swój urok i rytm ze średniówką po 7 sylabie i zmiana na 12 zgłoskowiec powoduje wywrócenie całej konstrukcji. Pozdrawiam. M.
  19. Facet do wykasowania, jak w konkluzji. Pozdrawiam
  20. To, że nie jesteś samotny to tutaj plus, nadaje Twojemu wierszowi właśnie uniwersalny wymiar, bo NIE piszesz o sobie, znając dobrze temat. Podobnie napisałeś o Titanicu, na którym przecież nie płynąłeś i to uczyniło twój tekst tak poruszający chyba wszystkich.
  21. Ja też dołączam do grupy. Fajnie wyszło, Andrzeju. Pozdrawiam.
  22. Jak te tańce do rana, to dlaczego tak gorzko na końcu? Tak czy inaczej znowu Ci fajnie wyszło. Pozdrawiam.
  23. Sama może nie ale warto poszukać. M
  24. Noc to domena alko + prochów i wieszania się. Mój kolega Tomek tak właśnie zdecydował. Mieszkał w Szwajcarii, pracowaliśmy w jednej firmie. Powiesił się w nocy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...