Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 008
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Marek.zak1

    Tenis majowy

    @Berenika97 Fajne. Tego życzymy:). M
  2. Ładnie i klimatycznie, jak u Ciebie. Co do czerwcowej krainy rozkwitu, to brakuje mi rozkoszy słodkich truskawek. Pozdrawiam serdecznie.
  3. Też lubię te plażę, a zdjęcie ładne, bo Warszawa i te balony, które są spektakularne. O zachodzie nigdy nie byłem i musze nadrobić. Serdecznie pozdrawiam. .
  4. @jjzielezinski Nawiązałem do 1989 roku, w którym miał Pan bardzo mało lat. Co do prawdziwych Polaków, nie wiem, co Pan ma na myśli, był to jeden z odłamów opozycji antykomunistycznych, czy też za prawdziwych Polaków uważa pan tych wybranych przez Pana. Tak czy inaczej, dziękuje Panu za dyskusję.
  5. Marek.zak1

    Tenis majowy

    Malutkiej Mai z Dąbrowy nie leży tenis siłowy, wybiera taktykę i wygrywa sprytem, a to jest tenis majowy. Z najserdeczniejszymi gratulacjami dla Mai Chwalińskiej, która zachwyca Roland Garros.
  6. Marek.zak1

    świdermajer

    @Poet Ka Znam temat, dookoła jest wciąż ich sporo, niestety większość niszczeje, a niemało jest podpalanych, żeby uwolnić bardzo drogi teren pod nowe zabudowy. Jest trochę pięknych odremontowanych i można wciąż podziwiać. To taki off top. Pozdrawiam
  7. Ślicznie to napisałaś:). M
  8. Dobry, poruszający wiersz. Czytałem parę książek o S, m.in. Beevora, Mansteina, a i wrzuciłem, w podobnym duchu: Stalingrad 19.11.1942. Pozdrawiam.
  9. Fajny wiersz i prawdziwy dla niejednego, tutaj i nie tylko. Ja wrzucam przeważnie 2 teksty w tygodniu i to jest jak dla mnie OK. Pozdrowionka
  10. Skoro nie wymieniłeś braku pieniędzy, przyjmuję, że dajesz radę, dla niektórych tylko to bywa największym i wymiernym problemem, Zdrowie jest ważne, co do odwagi nie potrafię się wypowiedzieć, bo zgodnie z z Sun Tzu (Sztuka wojny) w przypadku silniejszego przeciwnika, nie należy przyjmować otwartej walki, lecz wycofać się na dogodne pozycje i czekać na posiłki. To tak na szybko. Pozdrawiam.
  11. Chyba każdy tak miał, jeden odzyskał, inny część, reszcie wszystko zniknęło. Pozdrowionka
  12. @Berenika97 Zgadzam się, a naszemu znajomemu MG cały czas się wydawało, że skoro tyle zrobił dla ludzkości, to ulegnięcie kilku pokusom, będzie wybaczone:). Pozdrawiam wieczornie. @LessLove Dobroć nie oznacza bezgrzeszności, chyba, że nie ma pokus, a jak nie ma, to bycie dobrym jest łatwe. Pozdrawiam i dzięki za wpis.
  13. Forma nas kształtuje i zniewala. To, co wypływa, ucieka idzie na śmietnik. Świetna metafora:). M.
  14. -Mistrzu, czy dobry człowiek może więcej grzeszyć? -Czy dobroć rozgrzesza zło, to problem odwieczny. a to się rozstrzygnie na Sądzie Ostatecznym.
  15. Marek.zak1

    sucha wiosna

    Sucha to mało powiedziane, jest dramat, przynajmniej na Mazowszu i okolicach.
  16. Uśmiechnij się do świata, a wtedy świat może uśmiechnie się do ciebie.
  17. @Sylwester_Lasota Trzeba wtedy odczekać, zgodnie z powiedzeniem: nic na siłę. Pozdrawiam niedzielnie.
  18. Jak mówią, jaki dzień, taka noc.
  19. Rozumiem, ja też bym nie wchodził w konflikt z domownikiem:).
  20. Teraz , skoro masz kota, napisz w temacie coś od siebie:). Pozdrawiam,
  21. Poczytałem o tym obrazie i dzięki za jego wciągnięcie na portal poetycki. Niesamowite, zmieścić ponad sto przysłów, powiedzeń na jednym obrazie, to świadczy o niesamowitej kreatywności twórcy, a do tego świat do góry nogami też można znaleźć. Serdecznie pozdrawiam.
  22. Tak to działa, dodam, że mądry może świetnie udawać głupiego, a w druga stronę to nie działa. Pozdrawiam.
  23. Bardzo mi się podoba, od tytułu, aż po puentę. Tutaj niestety trzeba uznać, że nie tylko dobro zasiane kiedyś da o sobie znać, ale też niestety dotyczy to zła, a na szczęście, nie każdego. Pozdrawia,
  24. @Gosława Wiersz bardzo ładny, szczególnie ostatnia część, no i gratulacje. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...