-
Postów
12 013 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
28
Treść opublikowana przez Marek.zak1
-
Sonet o kimś kto odszedł...
Marek.zak1 odpowiedział(a) na huzarc utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Bardzo lubię sonety i ten ma swoją magię, ale warto trochę korekt, np w drugim wersie 12 sylab, a będzie perfekcyjnie. Naprawdę warto:). Pozdrawiam. -
Recepta na świętość
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Henryk_Jakowiec utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Aureola:)). Dobre. -
To sprawa indywidualna, poza tym jest bardzo prawdziwy, bo mnóstwo ludzi czeka na pociągi, waha się, wsiada do niewłaściwych, chce wysiąść, a nie może, a czas leci. i tak dalej, a tylko prawda poraża. Pozdrawiam
-
dmucham na światło
Marek.zak1 odpowiedział(a) na tetu utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Nie chcesz, żeby jodła została ścięta, wypożycz w doniczce i zwróć po Świętach. Proponuję rozpropagować ten sposób!! Tekst nie mój, ale ujął mnie, bo boli ścinanie milionów drzewek. -
@tetu W wielu wypadkach status singla ma być przejściowy, ale, jak piszesz, wchodzi się w nawyki, których trudno się pozbyć, gdy te rodzinę ktoś chce mieć. W moim rozumieniu i w tekście, dyskomfort powoduje bycie samemu NIE z wyboru. lecz odrzucenia, niemożności znalezienia partnera. Beata i Ty piszecie o wyborze, lecz jeśli wybór jest, nie ma problemu, lecz wiele osób nie jest w stanie nikogo znaleźć, czasami z powodu kompleksów, czy bycia transparentnym, czy z innego powodu, choćby zbyt wysokich wymagań, czy braku zdolności socjalnych. Co do wyboru partnera, jest wybór dla najbardziej atrakcyjnych kobiet i facetów, którzy mają dużo możliwości. Inni, jak nie obniżą wymagań, zostają sami, lub z najlepszym z dostępnych. Jak piszą na forach, zamykają oczy i myślą o Anglii. Pozdrawiam i dzięki za komentarze. <\M
-
Niewolnicy Współczesności
Marek.zak1 odpowiedział(a) na joanna53 utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Miłość miłością, a jak facet niezaradny, leniwy, czy mu nie idzie, to mu i miłość nie pomoże. Współczesne kobiety są wymagające, sorry. -
Bardzo poruszające. Tak ma wielu, czeka a szansa na pociąg coraz mniejsza. Po "Tego już nie ma" Twój najlepszy wiersz. Pozdrawiam.
-
@WarszawiAnka Super. Za "jawnie" wstawiłbym "w końcu" lub "wreszcie":). Pozdrawiam z podziękowaniem za uwagi. M
-
A na co mu ta kasa, jak nie na dobre alkohole i fajne dziewczyny:)?.
-
@tetu Tak, bycie samemu to nic złego, a cenią to sobie ludzie zwłaszcza po zakończeniu złego związku, ale gdy ten stan jest permanentny i brak jest, z różnych przyczyn, perspektywy znalezienia odpowiadającego partnera, wtedy skutkuje frustracją, depresją, kompleksami, nałogami i podobnymi objawami. Pozdrawiam Marek
-
Zabójczy śmiech (uwaga - drastyczne opisy)
Marek.zak1 odpowiedział(a) na utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Jeszcze jakaś drastyczna scena i efektowna puenta:). M -
Zabójczy śmiech (uwaga - drastyczne opisy)
Marek.zak1 odpowiedział(a) na utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Świetne:))). M -
Remedium (dla mnie) najlepszym jest bycie w trwałym związku z miłości, co, moim zdaniem, jest rzadkością i luksusem . Ci , którzy tak mają są szczęściarzami. M
-
Mamy inne obserwacje. To też problem słowa "sam", które w naszym języku ma 2 znaczenia. Teraz o znaczeniu: jestem sam, czyli nie w związku. Wolna wola jest ważna, ale (to wiem z dyskusji na forach, gdzie przytaczano linki, przykłady z badań itp.) jeśli generalnie około 15 % facetów jest dla kobiet atrakcyjnych, o jakiej wolnej woli mówimy? Zwycięża pragmatyzm, chęć posiadania rodziny, dzieci, nie bycia samotną, więc związek pragmatyczny z "najlepszym z dostępnych". U facetów jest podobnie, bo wiadomo, jaka półka jest dostępna ,a pomarzyć o najładniejszej w okolicy to zawsze można. Tak więc jest wybór bycia samemu lub z tą, która się mną zainteresuje., bo zegar bije. To piosenka zespołu Brathanki : Hej matulu welon kupWezmę z tym Nowakiem ślubSnu się nie da w życie zmienićA ten Nowak chce się żenić Pozdrawiam
-
zwyczajny świat
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Joachim Burbank utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Dobre. Zawsze przy takich tekstach przypomina mi się "Celluloid man" z musicalu Chicago. -
Wydaje mi się, że są może bardziej introwertyczni, poza tym raczej mówią "jakoś leci", niż, że wszystko OK. Wiesz, jak człowiek ogląda romantyczne komedie, a potem real, to wielu nie napawa optymizmem. Dzięki za uwagę i pozdrawiam.
-
Raz młody człowiek mistrza zagadnął pytaniem, wiedząc, jakim się cieszy wśród ludzi uznaniem. - Dlaczego wielu ludzi rzadko się weseli? - Są sami lub nie z tymi, z którymi by chcieli.
-
Wolność o stan umysłu. Pozdrawiam
-
Tak, zgadza się, szybkość, czas to wszystko jest względne. Fraszki będę szykował do publikacji, ale na razie myślę o jakimś wydaniu internetowym. Mam nawet tytuł "Jak żyć". Pozdrawiam i czekam na jakiś nowy magiczny sonet. M
-
Przestroga
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Henryk_Jakowiec utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Fajne i przewrotne. Moja mówi, że najpierw zobacz kto zacz, a potem strzelaj:). M -
Bardzo poruszające, bo z obserwacji jest to niestety standard. Dobrze, że chociaż jest ten luksus, bo to jednak powyżej standardu. Pozdrawiam z dużym uznaniem i podobaniem. M
-
grudniowy pamiętnik
Marek.zak1 odpowiedział(a) na marekg utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Mało wierzyło, bo komuna wydawała się być wszechpotężna, z tysiącami atomowych głowic i tychże czołgów, a jednak się udało i to niemal bezboleśnie. Cud. Pozdrawiam. -
Raz młody człowiek, - Mistrzu, powiedzcie mi szczerze czy to w łożnicy ma trwać tylko dwa pacierze? - Nie, znacznie dłużej chłopcze przykładać się trzeba żeby sobie zasłużyć na wejście do nieba. Wg wiki, pacierz to około 25 sekund.
-
POWOŁANIE (wiersz przewrotny)
Marek.zak1 odpowiedział(a) na WarszawiAnka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@WarszawiAnka Są różni mistrzowie, a ten mój pokazuje różne drogi i pułapki i w żadnym wypadku nie chce uczestniczyć w decydowaniu. Masz rację, było wielu mistrzów, którzy uważali się za przewodników i wymagali ślepego posłuszeństwa. To się zawsze źle kończyło. Pozdrawiam raz jeszcze:). M -
gdy opadną wszystkie ambicje
Marek.zak1 odpowiedział(a) na iwonaroma utwór w Fraszki i miniatury poetyckie
@iwonaroma W temacie, po wygranej bitwie:)