Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 008
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. @Berenika97 Taka prawda, każdy ma swoją. Niedawno czytałem, że dla jednej pani punkt pierwszy, że facet musi zaakceptować spanie przy otwartym oknie. Udanego wieczoru.
  2. Najsłabszym ogniwem bywa człowiek, często zestresowany i zmęczony, ale też rozkojarzony i niestety niedoszkolony. Pozdrawiam Checklista w samolocie i na spotkaniu, w życiu prywatnym są sobie bliskie, z tym, że w tym pierwszym jej zawalenie grozi konsekwencjami nie tylko dla samego pilota. Pozdrawiam
  3. @wierszyki Moje pierwsze odniesienie, to jak piloci startują, czy lądują, co w serii Katastrof w przestworzach jest standardem, ale teraz w necie to te checklisty czyli lista oczekiwań w stosunku do poznawanych osób, no i tu o tym. Pozdrawiam i dzięki za wpis. @Jacek_Suchowicz To tak, żeby się zachwycić, to trzeba przejść chceklistę startową, a jak się zlekceważy, to o tym w "Katastrofach w przestworzach". Pozdrawiam i dzieki za wpis. @Charismafilos Każdy ma własne doświadczenia i przez ich pryzmat czyta, czy ogląda film. Pozdrawiam
  4. Fajne, a sam tytuł zasługuje na zapisanie i promocję.
  5. To jest sprawa oczywista, najważniejsza jest checklista, punktów wprawdzie jest niemało, ale żeby się udało z tego lotu cało wrócić, każdy być sprawdzony musi. Obserwacja, testowanie i zadanie po zadaniu. Jeden błąd gdzieś popełniony, zaraz będziesz odrzucony, szansy drugiej nie dostaniesz, i ominie cię latanie, zresztą, może przyjdzie susza i checklista będzie krótsza, z czasem, który w mig upływa, bo tak przecież w życiu bywa.
  6. @Berenika97 Gratulacje, czuć głęboką znajomość praw biznesu:) Co do recenzji, znam temat:). M
  7. Widzę rozwinięcie dyskusji w wierszu o kresce i niestawianiu kreski przez.... Dobre, a to: "Ale euforia to tylko pożyczka na morderczy procent" zapisałem, bo super aforyzm:). Pozdrawiam.
  8. @Myszolak Mój koment był trochę w podobnym duchu, ale sama napisałaś, że to tylko, powiedzmy w znaczeniu merytorycznym, wiersz, więc takie "poetyckie wariacje na temat". Gdzieś mam coś w tym duchu i tytuł "Checklista" , jak znajdę może wrzucę, bo sam temat jest jednak ważny i ciekawy. M.
  9. @Berenika97 Tak to działa, a może to trochę z angielskich powiedzeń, weźmy "it was not the best your performance" oznacza z grubsza, że ci kompletnie nie wyszło:). Pozdrowionka.
  10. Ja jeżdżę dużo na rowerze w wiosennym słońcu, co bardzo lubię:). Pozdrawiam wiosennie.
  11. Jest to wiersz o zrozumieniu, szukaniu jedności we wszelkich przestrzeniach, racjonalnej, zmysłowej, emocjonalnej i fizycznej. Pokazuje jednocześnie, jak dziewczyny są bardziej subtelnymi, skomplikowanymi, wielowymiarowymi istotami, niż faceci, którzy podchodzą do tematu w sposób o wielem prostszy, nawet prostacki, a jest mi trochę głupio, że tak generalnie bywa. Faceta, który sprostałby takim wyszukanym oczekiwaniom zapewne znaleźć niełatwo, może stąd tyle ostatnio czytam, że jak ma być taki sobie, to lepiej bez niego. Zastanawiam się, jak te oczekiwania mają się do powszechnego oczekiwania LMS, czyli look, money,status, bez czego zjazd na margines bywa szybki. Młodsi koledzy, wciąż szukający, maja prawo czuć się zagubieni w tych wielowymiarowych meandrach oczekiwań. To taki off topic do fajnego wiersza, jakich niemało u Ciebie. Pozdrawiam serdecznie.
  12. @wierszyki Dzisiaj czytałem, że trenerowi Igi nie do końca udało się wprowadzić zasadę, że szefem jest coach / trener. To zabrzmiało kuriozalnie, bo z grubsza wiadomo, kto tam rządzi i to nie jest on. Pozdrawiam @iwonaroma Dokładnie tak, a przyznaje, że tak jest z wierszami, czyli, że większości nie łapię:). Pozdrawiam
  13. Coś napiszę później:).
  14. -Mistrzu, co to znaczy, że nie do końca? -Starał się, ale nie złapał zająca. Doceniasz zaangażowanie, ale szczerze mówiąc, nie udało się wcale.
  15. Fajne, ale ci, co dają na kreskę, nigdy na długu kreski nie stawiają:). Pozdrówki
  16. @Alicja_Wysocka Bo te to trują i przez to apetyt znika i wycieńczają organizm. Twarz ozempikowa, to jak ciężko chorego człowieka.
  17. Rodzimi dyktatorzy- twórcy lepszego świata, tak mają, KOBA, Hitler, Pol Pot i wielu innych.
  18. @Berenika97 Na Crime &Investigation , czy ID jest sporo w temacie, ot seria: Net of lies i przeważnie kończy się wykorzystaniem i/lub zamordowaniem. Pozdrawiam wieczornie.
  19. Dla mnie fb, podobnie zresztą jak fora to świetne narzędzie dla: kontaktów ze znajomymi rozproszonymi na całym świecie, także z tymi, z którymi taki kontakt wystarczy, wrzucania ciekawszych fragmentów własnych tekstów, lub info o takowych, publikacjach, recenzjach, spotkaniach... wrzucania czy ustosunkowanie się do spraw publicznych, poznania ciekawych ludzi, z różnych względów, nie byłem i nie jestem zainteresowany publikowaniem spraw osobistych, prywatnych, ani podobnych i zapoznawaniem w tym celu osób. Bywa, że to poznawanie może poprawić nastrój i samopoczucie, ale może też pogorszyć, bo hejt nie śpi, więc jeśli ktoś ma przestrzelone oczekiwania, może się zawieść. FB to tylko narzędzie. To nie przeszkadza, że ponownie poruszyłaś ważny temat zanurzania się w wirtualu niespełnionych oczekiwań. Pozdrawiam serdecznie.
  20. @Poet Ka Ludwik Sempoliński: Warszawa 1900. Cudowna piosenka;
  21. i te teatrzyki na wolnym powietrzu. Pozdrawiam
  22. Tak się bowiem w przyrodzie dzieje, że tylko się ciało starzeje, a dusza się z tego nie cieszy, lecz zostaje i chęcią grzeszy. Pozdrawiam, a wierszyk życiowy.
  23. Tak to działa, kilka lat temu napisałem W wirtualu z podobnym przesłaniem. Pozdrawiam
  24. Czytanie, to wejście to ogrodu czarów Alicji. Każda książka to inny ogród z innymi postaciami. Można się zatracić:). Pozdrowienia.
  25. nie byłem świadomy istnienia tego słowa. Znałem przylepkę, ale widać jest rodzaj męski. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...