Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 008
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Zacznę od końca, rozum kieruje się danymi, faktami i trzyma nas tutaj, starając się, żeby życie, mimo wiekowych obsuwek, jednak cenić i nie robić głupstw, które popełnia 5 tysięcy ludzi w Polsce, przeważnie mężczyzn. Co do wieku, to nie gra roli, jak nic nie boli, a na bóle stawowe polecam, jako aktywny sportowiec, diclofenak i znowu jest pięknie, Nie przeniosę się poza świadomość z własnego wyboru, bo tam może być lepiej, ale też gorzej. Pozdrawiam.
  2. To było moje pierwsze skojarzenie. Najpierw chciałem coś napisać, ale przypomniałem sobie to zdjęcie, które kiedyś sobie zapisałem, bo zrobiło na mnie takie wrażenie. Ktoś je opisał jako Romeo i Julia. Może gdzieś Ci kiedyś mignęło i tkwiło w mózgowych zwojach pamięci. M.
  3. @Berenika97 Nie, to nie zniszczenie, a sławne odkrycie, bodajże w Turcji. Robi wrażenie, prawda? M
  4. To chyba o tym. Pozdrawiam serdecznie.
  5. Bardzo osobiste odniesienie się, gdzie relacja jest czymś więcej niż uczuciem, raczej najważniejsza częścią, istotą i sensem życia. Przyznaję, że takie wyznanie jest rzadkością, bo mz ludzie obawiają się aż tak kompletnego odkrycia. Tak czy inaczej, pięknie,, że tak się komuś potrafi przydarzyć. Pozdrawiam
  6. @Robert Witold Gorzkowski W każdym razie powinna, a nigdy nie słyszałem, żeby dziewczyna pytała, bierze, jak swoje:).
  7. @Robert Witold Gorzkowski Liczba kobiet, z którymi był związany, a też dzieci może to potwierdzać:) . Pozdrawiam
  8. @Robert Witold Gorzkowski Mam podobnie, a że dom bez piwnicy, równie ważne są ciepłe, futrzane kapcie:).
  9. Bycie przedmiotu, nawet planety poza nawiasem jest regułą przyrody, układu gwiazd, i jakkolwiek byśmy wmawiali, że wielkość, odległość to nie brak, a inność, w układzie ludzkim jest inaczej. Ludzie, dzieci oceniają i są oceniani, mniejsi, brzydsi, słabsi, biedniejsi cierpią z tego powodu, bywają wykluczani i nie wierzą, że są w centrum własnego sensu, ich samoocena dołuje, pojawiają się kompleksy, popadają w stresy, a nawet w depresję. W okresie dojrzewania może być jeszcze trudniej, kiedy młodzi ludzie czują się transparentni i zrozpaczeni, że tak będzie zawsze. Mr Cellophane jest w bardzo wielu. Pozdrawiam serdecznie
  10. Bardzo prawdziwy i poruszający wiersz. Niejeden żyje z przekonaniem, że miłość, szczęście się należą. Niestety tak nie jest, bo są wynikiem korzystnego zbiegu zdarzeń, do tego pewnej wiedzy, talentu, wykorzystania szansy itd. Tak czy inaczej, gorycz, żal kończy się zobojętnieniem, jak napisałaś. Pozdrawiam serdecznie.
  11. Dzisiaj dzień walki z depresją i użyłaś dwóch słów: próg i zanikanie. Zsunięcie się z progu w otchłań zanikania bywa podróżą w jedną stronę, autodestrukcji. Niestety znam kilka osób z mojego pokolenia, ale także pokolenia moich dzieci, które tam się osunęły na amen, albo wróciły poharatane fizycznie i mentalnie. Dobrze, że o tym dzisiaj wspomniałaś. Pozdrawiam serdecznie
  12. Onassis zapraszał panie na swój jacht "Christina" i tam miał ulubione pomieszczenie, gdzie zapraszał znane (J. Kennedy, M. Callas) i mniej znane panie. Jak wielu twierdzi odmowy się nie zdarzały, ale może dlatego, że argumenty były mocniejsze niż przeciętne. Czy to go czyniło szczęśliwym, tego nie wiem, bo jak twierdziła córka pana O, tatuś lubił te sławne, a te sławne lubiły przepych. Na mój prywatny rachunek, uważam że udane relacje studentów z licealistkami są trudne do przebicia, a miłość do przepychu nie zastąpi młodzieńczego spontanu i odlotu.
  13. @Sylwester_Lasota Podoba mi się, bo sympatyczne, no i, jak u La Fontaine o mrówce, mała życiowa wskazówka jest. Pozdrawiam
  14. Ładnie, a przy takiej pogodzie to te doły, jak bagna, mocniej wciągają. Pozdrawiam P/S. Franka znałem, niech mu ziemia lekką będzie.
  15. Kochać i przewodzić to trudne połączenia - autor: Iwonaroma
  16. Głucha cisza - końca muzyka. Pozdrawiam
  17. Bardzo wielu bez suflera nie umieją żyć, zresztą to wygodnie. Miewałem pracowników, którzy, jak nie dostali rano poleceń, nic nie robili. To taka wygodna ścieżka. Pozdrawiam.
  18. @Berenika97 U jednego widać portfel wypchany, u innego rozum na świecie znany, trzeci szablą rozsiecze niejednego, wielka moc w spodniach jest u czwartego, piąty poezją każdą omota, nie oprze mu się największa cnota. Pozdrawiam
  19. Młody szlachcic zagaił mistrza przy wieczerzy, - Wzrost u mnie szpetny, żadnej na mnie nie zależy. - Mów, że czego natura w jednym nie daruje, to w innym jednakowoż hojnie wyrównuje. Uśmiechaj się przy tym, a tak je zaciekawisz, że będą chciały sprawdzić, czy bajek nie prawisz.
  20. Człowiek ma swoje różne strony, pokazuje je w zależności o d sytuacji, nastroju i potrzeby, czy wygody. Wersja demo była zawsze, no bo dodać sobie w oczach innych, na randce, w pracy, to nic zdrożnego. Dobry wiersz, a puenta uniwersalna, ot na forum, niewiele odsłon i zero wpisów. Pozdrawiam
  21. Jak mawia znany artysta Maciej M. (byłem na jego koncercie w niedzielę) albo ma się wiedzę, albo światopogląd. To mz pasuje jako komentarz do Twojego tekstu. Możesz się oczywiście z tym nie zgodzić. Pozdrawiam
  22. @iwonaroma Po pracy to przeważnie była druga praca, czasami trzecia. Pisałem tez dla kasy, ale nie poezję, za nią nigdy nie płacili.
  23. Oczekiwanie i rzeczywistość. Tak bywa i nie zawsze wiadomo dlaczego, bo bywa, ze czeka się za długo, a bywa, że obstawia nie tych co, trzeba, albo jest się w miejscu, gdzie ci, co trzeba są rzadkością. Czytając statystyki, to czekanie jest częstym zjawiskiem, bo obecnie ślub się bierze o wiele później, niż dawniej, więc niby można czekać. Pięknie to opisałaś, zapewne znasz takie przykłady. Najbardziej podoba mi się to o tej dziewczynie, która widzi się w witrynie dziewczynie, która czekała za długo. Pozdrawiam z podobaniem:)). M
  24. Też bym był, ale trzeba było z czegoś żyć:).
  25. Zawsze cieszy się uznaniem, gdy wyłączą ogrzewanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...