Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 29.04.2021 w Odpowiedzi

  1. Rozwichrzona czupryna dźwiga skarb cenny, niewielkie owoce, dość pożywne nawet. Niekształtna szyja unosi w stronę słońca, wątpliwy urok kolczastej roślinki. Trwa od lat tysięcy, dzikie, krzywe drzewko, dostarcza człowiekowi wartościowy pokarm. Mijają wieki i jakaż odmiana, szacunek rośnie, rozległe ogrody wartość odmierzają. Uroda wciąż mizerna, choć roślejsze ciała. Wciąż roztrzepane, nieporządne jakieś. Płodne nad podziw. Rozliczne owoce, większe niż przedtem, w zasoby bogatsze. Płynne złoto znane, wielu fascynuje, pcha ku doświadczaniu, degustacji również. Nie znosi światła, nie lubi powietrza, ciemności uwielbia oraz chłodny powiew. Złoto najwyższej próby z aromatem szałwii. Rozlewa na języku specyficzną nutę. Wypełnia żołądek, w chorobach pomaga. Bezcenna roślina, wiele zastosowań: oliwa z oliwek.
    8 punktów
  2. ubita spojrzeniami jak tłuczkiem droga gdzie co dzień od nowa wszystko po staremu domy stojące plecami do moich powrotów każdy zawsze pod swoim numerem i ja idąca pod prąd do siebie wracającej niewiele zmian poza tym że płot co kierunek marszu przedrzeźnia przerosłam i nogi jak coraz bardziej znudzone wahadła
    8 punktów
  3. w przepaści się gromadzą uczucia niekompletne przebite opony ruchome piaski górki trudne jakieś nadzieje wysokie groźne fale i słowa nagłe nieostrożne siedzą tam razem z robakami grają w karty przeklinają poddali się nie próbując badać kolejnych warstw szukać mądrych rozwiązań haczyków sznurka chęci mówią że byli tacy którzy znaleźli siłę jakąś potężną i wymknęli się stamtąd to musi być prawda inaczej zapchałaby się na płasko przestrzeń do zgromadzeń
    6 punktów
  4. Przypominam sobie twoją twarz twoje obojętne obce - pa zawsze przywołuję koszmar ten gdy zapominam - to nie był sen 29.04.2021 r.
    5 punktów
  5. A więc.,. tak nie powinna zaczynać się mowa A więc.., kto dodał octu winnego do wina ten co winny . albo niewinny przecież ktoś powinien być winny oskarżyciel winnego poszuka A więc.. .cukru dodano w sam raz nie znajdując winnego bierze kielich kwaśnego taki właśnie powinien być smak winnego się szukać powinno
    5 punktów
  6. Dawny wręcz chłopięcy wiersz. Nie pamiętam już imienia platonicznej ukochanej , ale wiem, że dla takich chwil warto żyć… słońce i gwiazdy przy ustach Twych bledną a serce śpiewa dla Ciebie pieśń chwalebną dusza co ją los uwięził w mym niecnym ciele rwie się i pod stopami Twymi ściele chciałbym miła otoczyć Cię ramieniem lecz ramię me kruchym jest westchnieniem niczym jest życia nić i Ziemi istnienie gdy skronie pali niespełnione pragnienie ach, zrzucić czar i w chmury się wznieść w obłokach ostatnią życia zanucić pieśń niech biegnąc ku Tobie pierś mą rwie nim w wiecznym pogrążę się śnie
    4 punkty
  7. Dorosłam do tego by przestać ci grozić umiem już zamknąć usta chcę umieć zamknąć oczy
    4 punkty
  8. Tyle zerwanych róż tyle przebytych dróg kolce nie ranią już i wolny dzień od trwóg Nad horyzontem hen mój nowy lepszy świat cudowny życia sen z moich młodzieńczych lat Dotykam jedną z gwiazd i wdycham szczęścia woń a jej srebrzysty blask kładę na swoją dłoń
    4 punkty
  9. Plecień czasami nijak kąsa markotność kolory mieszam choć wokół szaro na szczęście kwiecień rozgania chłody jednak niepewny bo znów wracają węglarka w sieni gdzie drzemie pająk na płoty z wolna wchodzą powoje trawom się marzy taniec motyli ponad kwiatami jaskółek łowy a mnie wędrówka być może z tobą nim zechcą wrócić nastroje chmurne w tandemie dzwonki już ponaglają zerkam na mapę wydłużam skróty kwiecień, 2021.
    3 punkty
  10. My z żoną bardzo się kochamy jak dwa aniołki prosto z nieba. To prawda jest, bo żona mówi, że więcej szczęścia mi nie trzeba. Zawsze też sobie pomagamy, co bardzo cieszy strony obie: to żona za mnie mecz obejrzy, to ja za żonę pranie zrobię. Nawet jak obiad ugotuję słów brzydkich raczej nie używa. Wystarczy tylko że smakuje a po jedzeniu ja pozmywam. Na inne już nie mogę patrzeć, choć jest na świecie wiele kobiet. Gdy tylko raz się obejrzałem, to spuchły mi patrzały obie. Jak więc widzicie, życie wspólne dostarcza nam tak wielu wzruszeń. Powiecie - musisz być szczęśliwy. Odpowiem tylko - ano muszę.
    3 punkty
  11. nie my prawdy szukamy to ona próbuje nas odnaleźć łazi za nami chce nas zdobyć by wygrać my się jej boimy bo mamy coś za kołnierzem nie chcemy się jej kłaniać wolimy to drugie lecz kiedyś się to zmieni ulegniemy poddamy się lecz czy nie będzie za późno kotara opadnie za nią zobaczymy coś w co będziemy musieli uwierzyć
    3 punkty
  12. Lubię czasami będąc na bani chodzić po mieście ludzie znudzeni pracą zmęczeni śnią o potędze nikt mnie nie widzi nikt mnie nie słyszy i nie ocenia żadne dzień dobry jak się masz brachu lub do widzenia Pani z nocnego mówi-kolego-ja-koleżanko tyle tu razy nocami byłem może masz manko? a koleżanka-spać mi nie dajesz-spadaj kolego czteropak piwa i paczka fajek dla podpitego? Wziąłem i idę co mi wcisnęła ta z trzeciej zmiany ta z drugiej była ździebko ładniejsza-tak między nami zegar na wieży czas ludziom mierzy wybił już czwartą szkoda że nie ma z kim tu pogadać-miasto wymarło Jeszcze godzina-budzik się zżyma-oznajmi piątą wstaną do pracy smętni rodacy z twarzą pomiętą we śnie coś czuli marzenia snuli żyli akonto a teraz znowu trzeba założyć na kark chomąto Ja sobie idę deszcz na mnie pada i gdzieś mam wszystko nie dam się stłamsić żadnym nakazom i jurysdykcjom kiedyś na grobie ktoś mi napisze taką inskrypcję żył kochał odszedł-rzeczywistością dotykał fikcję
    3 punkty
  13. nie stroi nie leży a naraz się spotyka wbrew światu porządkowi mężczyzna mężczyzna dysharmonia wybrzmiewa muzyką
    3 punkty
  14. żarty na bok ten skrawek ziemi nie pomieści nas są już tylko dwa wyjścia albo ty zabijesz mnie albo ja zabiję ciebie tak się teraz bawimy orzeczenia dopełnienia przydawki okoliczniki wiesz dobrze liczy się tylko ja zwierzęce ja ja ja ja robi się późno wiadomo zło źli się bardziej po zmroku ktoś wygra ktoś przegra popłynie krew wroga swego codziennego szybciej niż zwykle szczęściarz morderca patrząc w odpływ obmyje ręce i pysk — narzędzie zbrodni w końcu zaśnie spokojnie nazajutrz zdobędzie się na żart
    3 punkty
  15. @GrumpyElf A kto tam zrozumie te podmioty liryczne...
    3 punkty
  16. jaskiniowiec ciągnie jaskiniową do jaskini wpierw ją ogłuszył zrobi co swoje i pójdzie spać jaskiniowa znów wyda na świat potomstwo zanim to zrobi utłucze kamieniem we śnie jaskiniowego dziecko w jej łonie posmakuje niewinę
    3 punkty
  17. Natuskaa.... górka.. nie powinna być trudna, ale.. góra.. już może... ;) Poza tym, to chyba na więcej niż jedno czytanie, niemniej.. po pierwszym razie wciąga. Pozdrawiam.
    3 punkty
  18. weź się rozchmurz słońce chwytaj przecież dobry każdy dzień gdy nie boli i nie strzyka no bo to już jest ten wiek kiedy możesz łapaj szczęście do plecaka upchnij moc bo w tym wieku nie wiadomo czy masz tydzień miesiąc rok
    2 punkty
  19. odruchy wzruszenia porywy bez cierpliwego zwyczajnego stuk stuk nie istnieją
    2 punkty
  20. Lis pod stacyjką w gminie Leżajsk metodą "chińską" ból uśmierza. Przy czym, jak łupi skórę za tę akupunkturę, dzieląc to z jeżem, się nie zwierza.
    2 punkty
  21. Przyśnił mi się człowiek mający „ korzenie”.
    2 punkty
  22. Jak może kobieta wyhaczyć faceta? Sprawdzona przynęta, bluzeczka rozpięta, króciutka spódniczka najlepsza zaliczka i widok uroczy dla spragnionych oczu
    2 punkty
  23. Klucze żurawi Wciśnięte w horyzont otwierają wiosnę
    2 punkty
  24. nigdy nie będę owcą jednak sprzyjam tym co chcą deal mam z hodowcą
    2 punkty
  25. @GrumpyElf Zostawię zostawię z Elfkami nie zadzieram jeszcze mnie zamienisz w księcia i będę musiał jeździć na białym koniu :P Prosto z serca - tak też odebrałem - szczerość jak złoto. Dzięks! @Stracony Witaj Straceńcze?? nie wiem czy się z Tobą zgodzę, że to rozegra się tak pozytywnie jak napisałeś. W tych krajach już mieszają na przeogromną skalę możni tego świata wykorzystując już biednych ludzi do granic możliwości, ale to rozmowa na baaaaaaaaaardzo długą dyskusję :) Pozdrawiam Pan Ropuch
    2 punkty
  26. Najpierw zrobiliśmy z Nich biedaków,a teraz dajemy ochłapy. Taki jest człowiek w tłumie. Na szczęście wielu już myśli samodzielnie i świat się zmienia i zmieni dzięki nim. Dajesz do myślenia już dużo na ten temat myślącym. Cieszę się z Twojej wrażliwości.
    2 punkty
  27. @corival Zbiór oliwek w towarzystwie miejscowych z piknikiem pośród gaju. Oto jedno z moich magicznych wspomnień. Zdecydowanie płynne złoto, choć wolę odmiany o odcieniu trawiastym. Super.
    2 punkty
  28. Kto napisze moją biografię skoro każdy chce, by to o nim była kto wyciągnie dla mnie dłoń pomocną gdy każdy sam sobie gratuluje Tworzę więc autobiografię lecz pisząc ją, zżera mnie niepewność czy ktoś zechce odczytać me życie kiedy każdy zajęty swą historią Szukam kogoś, kto pokocha moje wybory i na ich podstawie będzie szedł przez życie pragnę czytelnika, który nie zmruży oka zastanawiając się, o co mi chodziło Niektórzy, gdy słuchają, na końcu każą płacić a mi kończą się już środki na spełnienie mych pragnień ostatnie pieniądze wydam chyba na megafon by wykrzyczeć cicho światu, jak bardzo żałuję
    2 punkty
  29. Ktoś kaszlnął mu w twarz "wymyślonym wirusem" Umarł przyjaciel
    2 punkty
  30. @Konrad Koper Bo my je mamy, jak w ziemię wpadamy. Trzymaj się dobrze Konradzie.
    2 punkty
  31. Dobry wiersz, a wielu jest takich, niektórzy jeszcze w szkole, a już marzą o emeryturze. Pozdrawiam
    2 punkty
  32. Gromem wszcząłem deszcz mój wiosną Potem splotłem deszcz mój z latem Liścia dałem mu jesienią Zimą zamarzł pękł i zginął
    2 punkty
  33. A serce Pani puka, a wierszem Pani wzrusza, a ile w sercu wróżek, a każda Pani Muzą, aż tyle tam czerwieni, że kierem kształty źrenic ;)
    2 punkty
  34. 2 punkty
  35. Ale bluza! Z ul bela.
    1 punkt
  36. mamo tatuś jest w gazecie ma buzię na całą stronę kochanie odłóż to nie dla dzieci
    1 punkt
  37. @iwonaroma Dziękuję za odwiedziny. Miło mi, że znalazłaś w wierszu coś, co Cię zaintrygowało. Pozdrawiam :) @Kokos-owa To niezwykle malownicze drzewka i nie dziwię się, że Ci się podobają. Co do smaku, tą właśnie nutkę uwielbiam :) Dziękuję za czytanie i refleksję. Pozdrawiam :) @GrumpyElf Czyli także miałaś okazję odwiedzić gaj oliwny... co do odcieni, u mnie króluje płynne złoto właśnie :) Do innych nie mogę się jakoś przekonać. Bardzo dziękuję za czytanie i komentarz. Pozdrawiam :)
    1 punkt
  38. @GrumpyElf Jak nie boli, to nie czuję że żyję, więc ból wskrzeszam.
    1 punkt
  39. @joanna53 ...tak, mam stary zeszyt i wspominam. Dlaczego tak szybko życie ucieka,a miłość nie stoi w miejscu? Dziękuję za obecność:) @siachna Pewnie, pewnie. Myślę,że to możliwe.
    1 punkt
  40. @siachna Pisz do nas Siachna. Jesteśmy!
    1 punkt
  41. @Nata_Kruk bardzo dziękuję, nigdy nie dorosnę, prędzej umrę. @iwonaroma mam nadzieję, że Cię nie uraziłam. Bardzo cenię sobie Wasze opinie. I lubię, kiedy zwracacie uwagę na pewne sprawy, wtedy mogę wyjaśnić mój zamysł, albo zastanowić się, czy to, co zrobiłam ma sens.
    1 punkt
  42. siachna... pozwolę sobie zostawić coś dla Ciebie... gdzie cudownym uzupełnieniem do muzyki, są obrazy.
    1 punkt
  43. nie zjem słonia ani konia zebry dzika baranka i jelenia ni wielbłąda ni walenia ani krówki ani kurki ....... sen spokojny sen wspaniały śnią pepuszki prosiaczynki spójrz po trzykroć tak spią świnki
    1 punkt
  44. @Nata_Kruk To miłe, że doceniłaś moje wysiłki. To oznacza też, te tekst intryguje, skoro wróciłaś. Dziękuję za czytanie i za plusika i pozdrawiam :)
    1 punkt
  45. Witaj Nata ? Świetnie, właśnie o to mi chodziło, żeby wytworzyć aurę pory roku, skoro oddajesz wrażenie to jest mi niezmiernie miło ?Jeśli chodzi o podtytuł, o tę kwalifikacje: "mini", zastosowałem w odniesieniu do samego "poematu" tzn. jego charakterystyki, no bo jednak i zazwyczaj poematy są nieco dłuższe, czasem nawet stanowią np. indywidualny egzemplarz wydawniczy. Może bardziej polemizowałbym z jego "lirycznością", wszak "poemat liryczny" charakteryzuje się wierszowaną formą, opiera się na rymach. Tu więc sensowniej byłoby użyć formy- "wolny". Wolne poematy nie podlegają ścisłym regułom, no ale jakoś - "minipoemat wolny" mi nie pasowało, dlatego użyłem nieco "spieszczonej" formy "poemacik", by zaprankować (mówiąc językiem młodzieżowym) ten "patos", który trochę "straszy" z treści, by tekst był bardziej przyswajalny, a nie grafomański. Chociaż ja kocham trudne teksty. Skoro "wpadło w oko" to oki! ? Tak, dokładnie "obrazy skrzeczą" - bo jest to coś w rodzaju "animalizmu poetyckiego" oczywiście w praktycznej paraleli do tej "sroki". Sroki "skrzeczą", miało być "obrazy kraczą" - ale to nie kruk jest na malunku Claude Moneta tylko "sroczka" - dlatego takie specyficzne zastosowanie takiego a nie innego określenia. Dziękuję ci za bardzo fajny komentarz. Jutro zajrzę do ciebie na profil (jeśli oczywiście wolno?), bo dawno u ciebie nie byłem pod wierszem, wpadam tu czasem, i tylko na chwilkę - więc przepraszam za absencje w komentarzach u ciebie, NADROBIĘ NIEDOPATRZENIE- WKRÓTCE. Pozdrawiam ?❤
    1 punkt
  46. Świetny początek, naprawdę "bierze" i trafia. Dodatkowo bardzo naturalnie zapisany - pewnie i nic na siłę. Mam wrażenie, że ostatnia strofa wiersza jest trochę przeładowana, ja bym "odchudziła", eksponując dzięki temu to, co ważne. Ale to moje subiektywne odczucie. Generalnie początek i środek zrobił wrażenie.
    1 punkt
  47. @error_erros Bardzo dziękuję za czytanie i komentarz. Racja, puenta raczej nie z tych na pocieszenie:) @Leszczym Serdeczne dzięki. @Dag Jest mi bardzo miło, dziękuję. No właśnie, czasem tylko momentami na siebie patrzymy:). @Nata_Kruk Już mówię, jak to ma się z mojej perspektywy - kości (czego?) miasta, kości (jakie?) asfaltowe - te asfaltowe kości to metafora, którą sobie ubzdurałam :) na potrzeby tego kawałka, mając na myśli po prostu ulice, po których rozchodzą się ludzie (więc metafora ulicy + demetaforyzacja i demontaż:):):) zwrotu "rozchodzić się po kościach") - stąd akurat te formy gramatyczne. Bardzo dziękuję za komentarz i za poświęcony mi czas. Pozdrawiam.
    1 punkt
  48. dzisiaj zgrzeszę nie ma rady chociaż jeszcze duch mój walczy "obiecałeś słów dotrzymaj" supeł w brzuchu wyjścia nie ma jak lew skradam się po zmroku z nerwów wyszła żyłka w oku wnet dopadam swą ofiarę ona śmieje się bezwstydna na amory moje zimna czule słowa mówię pięknie że nie liczy się zewnętrze że w skowronkach będzie cała by po prostu się otwarła Jest i cud bo się udało mym pieszczotom się poddała tego nigdy człowiek nie wie ale jestem w siódmym niebie dla mężczyzny najważniejsze żeby miała piękne wnętrze lecz ktoś nagle ciągnie z raju Kapitanie hej pomału to lodówka jest załogi co po nocy Pan tu robi prawda w oczy czasem boli więc mu mówię "Ja tu jestem na kontroli" --------- Chociaż z niej jest zimna sucz czy ktoś oprzeć się jej mógł??
    1 punkt
  49. Nie liczy się grubość „portfela”, ale waluta szczęścia.
    1 punkt
  50. @_Marianna_ Ada P. Dowód ów odpada!
    1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00


×
×
  • Dodaj nową pozycję...