Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Migał i śmigał dryg az miło, aż słowa hulały i panoszyły się po okolicznościach, aż odbiory nie wiedzialy które począć, aż zwykly fant urósł w megafant, ale w końcu dryg się wyśmigał i wysechł co spowodowało, że zrobiło się zupełnie banalnie, przyziemnie i w pełni niecelnie. La Bastide, 25.06.2026r.
  3. Namaluję farbą obraz, którą w żyłach płynie. Na płutno wyleję abstrakcyjny sen o pięknej dziewczynie. Moja miłość, którą ją darzę niech na płótnie zamieszka i nigdy nie przemianie. Farba wyrazem uczuć moich, z serca płynących, pędzlem na płótnie na wieki obrazem ukochanym malowane. Twoje imię... Aleksandra. Miłość nieodwzajemniona a jednak największa do działania siła, jaka w życiu się poecie i malarzowi przytrafiła.
  4. @Alicja_Wysocka Prawda. Samotność we dwoje jest piekłem. Nie poznałem i nie wyobrażam sobie ze mną :-)
  5. „Płacz i zgrzytanie zębów” Szlacheckich dusz pogrzeb – cholera! Spojrzeniem pięści, w płaczu i krzyku, umrzyku! Biało-czerwonej na patyku. W zapomnieniu cicho dobro umiera. Poddajesz się zbyt często hołocie, ludzie dobrzy, choć głupi, prości jacyś, uwierzą we wszystko podane im na tacy. Wiary za gęsto w religijnym nalocie. Szlachta śpi, z martwych nie wstanie. Młodzieży pilnuj, ucz wolności kochania, gniew w nich i zagubienie, zakłamanie. Minęło już rycerskie szablami granie. Prowadź, przekonuj, chroń w złych pokusach, możliwie patriotyczne jest to w dokonaniu. Twoje, Polsko, zadanie w ich wychowaniu! Wiedzą tyle o świecie, co znajdą w netnewsach. Lecz póki iskra tli się w sercach ludzi, póki sumienie o prawdę jeszcze woła, wolną myślą wyrwij ich z partyjnego koła. niech szlachetność w narodzie, znów się przebudzi. I wtedy przyjdzie czas rachunku winy, nie krzyk zwycięży, lecz rozumu zdanie, bo naród ginie nie na własne żądanie, lecz zaszczuwany przez polityczne kpiny. Leszek Piotr Laskowski.
  6. @Berenika97 @Berenika97Oby moje wiersze były miłą odskocznią od spraw dnia codziennego.☺️🪶 Pozdrawiam.
  7. Myślisz? Gorsza jest samotność we dwoje. Dziękuję L. pozdrawiam :)
  8. Dzisiaj
  9. Pozwól mi odczytać twoje uczucia litera po literze ustami duszy odsłoń ubrane w słowa marzenia bez okładki książki tekst nagi napisz do mnie bez żadnych kropek z przecinkami na miłości wdech już nie przeczytam żadnych książek zauroczony w każdej namiętnej literze na papierze zakochania słowa dwa pisane na tysiąc różnych sposobów niecierpliwie kocham z istniejących bez powodu powodów
  10. Myśl Polska?
  11. Bo ludzie inteligentni mówią mało - mądrze, a ci po drugiej stronie mają za autorytet moralny niejakiego pana prezydenta seniora od wałęsania...
  12. Bo trzeba mieć jeszcze talent wchodzenia w odpowiednie miejsce odpowiednim ludziom - odpowiednie...
  13. @Nata_Kruk Dziękuję:) @Waldemar_Talar_Talar Dziękuję:)
  14. @Simon Tracy To Wielka Improwizacja, demiurg - naśladowca Boga, szaleniec i morderca pokroju Eda Geina, odprawia potworny rytuał, ale najpierw w kilku słowach czytelnik dowiaduje się o przeszłości, która doprowadziła owo monstrum do tego momentu. Cierpnie skóra na karku. Niesamowita empatia.
  15. @Alicja_Wysocka podziwiam finezyjność i subtelność Twojej poezji:)
  16. @Łukasz Jurczyk koturnowo, a jednak prawdziwie, bez zadęcia - jestem Twoją fanką !
  17. Gdzieś to czytałem, że bliskości w związku nie zastąpi nic. Sama "cena" w związku może przerażać, jeśli się wymaga. Tu jest praktycznie, czyli dobrze, chyba. Choć co zrobić, by było lepiej? Nieraz deszcz przeszkadza w pracy, nad lepszą "komunikacją".
  18. @Łukasz Jurczykdziękuję serdecznie ❤️
  19. @Alicja_Wysocka Przeżywać uroki (i rany) świata tylko we dwoje. Samotność z własnej woli byłaby grzechem i bluźnierstwem bo, jak napisał jeden "znajomy": On nas po to podzielił, byśmy się łączyli". To cudowne kunsztowne literacko zaproszenie do wspólnej podróży... przez życie, Alice🌹 "Jeżeli kochać, to nie indywidualnie"...
  20. @Łukasz Jurczyk serdecznie dziękuję 🌷
  21. @Berenika97 Taki mąz to bezcenny skarb ;)
  22. @Starzec oj tak ;)))
  23. @Nata_Kruk ładnie synek powiedział, słówko lepsze niż w słowniku...
  24. @Starzec Pięknie ;) Pzdr. M.
  25. @Marek.zak1 skąd ja to znam ;))))
  26. @Marek.zak1 Dziękuję Marku, zawsze warto próbować, sezon wakacyjny się zaczął, pozdrawiam :)
  1. Pokaż więcej elementów aktywności


×
×
  • Dodaj nową pozycję...