Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Dom może być we mnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Mam 15 lat i otrzymałem pracę domową aby rozwinąć słowa "Dom może być we mnie" i utworzyć z tego wiersz.. Jest to moja pierwsza praca tego typu więc prosze o ocene.. Nie wiem czy to się woglę nadaję.

dom może być we mnie
w prostej naturze zdań
zbudowany na krawędzi stołu
w płaszczyźnie wyciągnietych dłoni
gdy trzeba staje się ołtarzem
schronieniem moich sił i wrażeń.
Bo dom to nie tylko cztery ściany,
dom to też dusza, zasklepiam w niej swe rany. To me schronienie, nie dotknięte niczyimi dłońmi i myślami. Tam zawsze jest bezpiecznie, zawsze znajdę swój kąt przez nikogo nie poznnany... Bo dom to schronienie, dusza, miłość oraz cztery ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze na pewno zrozumiales temat ..bo faktycznie dom to nie tylko scniany , aczkolwiek nie rozwinales go wystarczajaco .. Dom okresliles jako takie sanktuarium ciszy, spokoju, zadumy , miejsce uduchowione , nie skalane obcym falszem , klamstwem , miejsce bezpieczne . jednak domem mozna nazawac takze ojczyzne , swoja miejscowosc jesli jest ci bardzo bliska , domem moze byc twoja grupa przyjaciol , prawdziwych przyjaciol zawsze tobie pomocnych . ogolnie domem mozna nazawac kazde miejsce , okolice zbiorowosc ludzka , gdzie czujesz sie swobodnie , czujesz zsie bezpiecznie , czujesz ze mozesz sie otworzyc , czujeszz e jestes soba i twoje mysli i emocje sa wolne ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...